Film ​és elbeszélés 15 csillagozás

Kovács András Bálint: Film és elbeszélés

A film- és kommunikáció oktatásával foglalkozó szakirodalom a legutóbbi időkig alig-alig volt hozzáférhető magyar nyelven, pedig a köz- és felsőoktatásban egyre nagyobb az érdeklődés a média szakok iránt. A film- és kommunikáció kutatására, oktatására és tanulására szakosodók nagy száma jelzi, hogy megjelent az a „kritikus tömeg”, amely magyar nyelvű tankönyvet és szakirodalmat igényel.

A tömör és közérthető nyelvezetű tankönyv sokoldalúan világítja meg a narratológia alapgondolatát, jól megválogatott példákon mutatja be állításai helyességét. Elemzései feltárják, hogy mennyire eltérnek egymástól a szövegszerűen megformált elbeszélt változatok a képi elbeszélésben. A tanulságos filmelemzések a nem szakértő olvasónak is elégséges szakmai betekintést nyújtanak.

Korona, Budapest, 1997
70 oldal · ISBN: 963903651x

memoir>!
Kovács András Bálint: Film és elbeszélés

Imádom KAB-ot, a kedvenc tanárom (bár én még nem jártam hozzá, mert nem ad 4-esnél jobb jegyet, és nekem most még kell az ötös a szakosodáshoz), és nagyon jól fogalmaz, érthető, és fantasztikusan jó a stílusa. Sajnos nem ezt kaptuk vizsgán kifejtendő témának.