Lehetőségek ​könyve 20 csillagozás

Kornis Mihály: Lehetőségek könyve

A Lehetőségek könyve folytatása, mondhatni: ikerkönyve a nagysikerű Vigasztalások könyvének. A Nők Lapjában sorozatban közölt írások középpontjában a férfi-nő kapcsolat rejtélye áll, de az író perspektívát vált, most a jövő távlatából kérdez rá a boldogság esélyeire és a személyes kapcsolatok drámáiban megjelenő lehetőségeire. Ami a különböző írásokat összeköti: Kornis Mihály szenvedélyes és mégis pontos írói nyelve, igazságkereső attitűdje. A könyv CD-melllékletben tartalmazza az összes szöveget – a szerző előadásában.

Kalligram, Pozsony, 2007

Sonnenschein>!
Kornis Mihály: Lehetőségek könyve

Nagyon jó, lélekemelő, -melegítő, elgondolkodtató, ahááá-érzést, jé-tényleg feleszmélést adó.
Ha nagyon le vagyok törve beteszem a CD-t és hallgatom.
Kifejezetten élvezem Kornis előadásmódjával. A könyvet külön nem akarom (még) olvasni, mert ne érzem, hogy tudnám úgy olvasni, hogy ugyanazon gondolataim legyenek, mint a szerző előadásában hallottak kapcsán.

Papusz>!
Kornis Mihály: Lehetőségek könyve

Akkor adták ki, amikor Kornis csoportjába jártam az Író Akadémián, úgyhogy valószínűleg az elsők között voltam, akik látták :) Emlékszem, Kornis el volt ájulva, hogy mennyire szép lett a borító – és tényleg.

gab001>!
Kornis Mihály: Lehetőségek könyve

Szeretem a szavakat, a módot, ahogy Kornis Mihály megfogalmazza, megosztja velem a gondolatait, mintha nem is lenne a világon természetesebb dolog ennél. Még évekkel ezelőtt a borító fogott meg, majd elolvastam a Vigasztalások könyvét, mivel ez annak a folytatása. Nagyon nagy hatással volt az életemre az a könyv, s utána sokáig pihentettem ezt. Most végre elolvastam, s igazán jó volt „visszatérni” ehhez a megnyugtató hangulathoz. Könnyen olvasható, de olykor mélyen elgondolkodtató.

Az a magára hagyatott csak , aki máshoz nem szól, bezárta a kapukat és eltömte a fülét.

A humor tiszta varázslat. Levegőt kapsz tőle, bátorságot és segítséget.

Nem érdemes azokra figyelni, akik nem figyelnek rám, de tilos barátként közelednem ahhoz is, akire én nem tudok odafigyelni.

Mámorító az igazi nevetés. A remény nevet meg a tiszta ész.

Sosem lehet boldog, aki boldog akar lenni. Embernek kell lenni, és mindig nyitva lenni: készen kell rá lenni. A többi meglepetés.

A pénz veszélyes. Tudnod kell használni. Illetve nem használni.

A napirend megszabadít attól, ami felesleges, és átadja neked annak a titkát, hogy változtathatod jelenné a megálmodott jövőt.

Akiben rend van, annak a lelkében mind több és több a hely.