Luxushotel, ​Hungary 268 csillagozás

A budapesti szállodák legféltettebb titkai
Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary

Egyedülálló ​küldetésre vállalkozott a könyv szerzője, Kordos Szabolcs.
Bejutott a budapesti luxusszállodák diszkrét és zárt világába, ahol a titoktartás a legdrágább szolgáltatás, és gyakran maga az ember az árucikk. Az író hónapokat töltött az ötcsillagos ipar szorgos hangyáival és csúcsragadozóival, hogy megtudja, mi zajlik valójában a forgóajtón túl. Előbb-utóbb megnyíltak az informátorok: meséltek a sztárok vad partijairól, eltusolt politikai botrányokról, a lobbiban hallgatódzó kémekről, a bogaras vendégekről, és a saját szennyesük kiteregetéséről sem feledkeztek meg. Túl sokat láttak ahhoz, hogy hallgassanak.

Ismerje meg a belvárosi luxushotelek életét a takarítónő, a boy, a recepciós és a menedzser szemszögéből! Lépjen be velük a lakosztályokba és az alagsori folyosókra, és meglátja, hogy ez a világ romantikusabb, romlottabb és főként sokkal izgalmasabb, mint azt valaha gondolta volna.

Kordos Szabolcs bestseller sorozatának első darabja a megjelenés… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

XXI. Század, Budapest, 2013

kolléga

szálloda

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

A luxushotelek világa igen távol áll tőlem, és szerintem a magyar emberek nagy százalékától is. Ezért talán még jobban érdekelt ez a helyszín, és nemcsak azért, mert még sosem szemléltem belülről és közelről akár egyet is, hanem azért is, mert azt is tudom, hogy ha esetleg megnyerném a lottó ötöst, és világkörüli útra indulnék, akkor sem szállnék meg egy luxushotelben. Túl előkelő, túl elegáns, én, mint egyszerű ember irtózatosan feszélyezettnek érezném magam benne.

Ennek a könyvnek a segítségével ismét a kulisszák mögé láthattam, megtudtam ki a szállodavezető után a leghatalmasabb „úr” egy szállodában, kinek mi a dolga, és hogyan épül fel a szállodai dolgozók hierarchiája. A szállodai alkalmazottak nagyon sok mindent látnak, de úgy csinálnak, mintha nem látnának semmit, nagyon sok mindent hallanak, de süketnek tettetik magukat és természetesen sohasem beszélnek arról, amit látnak.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2016/09/kordos-szabolcs-lu…

Csoszi>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

A Turista from Hungary után nagy lelkesedéssel vágtam bele a luxushotelek általam ismeretlen világába. Sajnos csalódnom kellett. Nem tetszett annyira, és egy-két sztoritól eltekintve, egyáltalán nem volt humoros. Jó stílusban íródott, olvasmányos, de meglehetősen felületes. Se a szállodai dolgozók, se a vendégek nem voltak szimpatikusak. Egy-egy résztől meg kifejezetten undorodtam.

XXI. Század, Budapest, 2012
gabiica P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Szerintem egész szórakoztató volt. Nem dolgoztam soha vendéglátásban, számomra nem ismerős ez a világ, így tényleg újdonságokról olvashattam. Jó volt kicsit jobban belelátni ebbe a világba, ami azért bevallom, távol áll tőlem. Kifejezetten tetszett, hogy több szemszögből, többféle dolgozón, szereplőn keresztül láthattuk a történeteket, így még szélesebb körben nyújt meglepő és kevésbé meglepő tényeket és információkat ez a könyv. Engem kikapcsolt, érdeklődve olvastam, így hatását nálam elnyerte.

ppeva P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Egy értékelésnél figyeltem fel a könyvre, és pont benn volt a könyvtárban. Valami könnyű, időtöltő könyvre vágytam, lazításra az év végi hajrá és feszültség közepette. Különösebb elvárásaim nem voltak.
Eléggé felületes, felszínes, sztorizgatós volt, de egyszer használatosként elszórakoztam rajta. Mint egy nívósabb pletykalap a fogorvosnál – épp ott van, épp van idő rá, alkalmas az elterelésre, felveszem, olvasom, leteszem. Ennyi. Sok újat/érdekfeszítőt nem tudtam meg, nagyjából úgy jártam, mint a viccben János bácsi a repülőgépen: ezt gondoltam, ezt is gondoltam, hát ezt nem gondoltam. Volt egy pár sztori, amin nagyon röhögtem.
Egyébként meg ez a világ nem az én világom. Nem szeretnék benne sem szorgos hangya, sem csúcsragadozó lenni. Vendég se.

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Aki csak a szaftos pletykák miatt venné kézbe ezt a kötetet, az csalódni fog. Nem bulvárlap ez könyv köntösébe csomagolva. Én sem emiatt döntöttem és szoktam dönteni Kordos Szabolcs könyvei mellett, hanem azért, hogy belássak a színfalak mögé és megérthessem, hogyan működik egy-egy különlegesebb ágazat, szakma gépezete.

Nagyon alapos munkát végzett az író, mert a legapróbb láncszemtől a vezérműszíjig minden/ki/t megismerhetünk a szállodaiparban. Különleges világ az övék (is); nem gondoltam volna, hogy ennyire. Vendégként látunk és kapunk valamit, aminek a hátteréről legjobb esetben is csak morzsákra derítünk fényt, ám ezzel a könyvvel újraépült bennem a kép róluk. Összetett, végletes, cifra, színházi és olajozottan működő. Erős kasztrendszerre épülő „minimaffiákból” áll, akik lehet, hogy húzzák a szájukat egymásra az eltérő területeken, ugyanakkor kifelé összetartanak mindenkivel szemben.
A történetek végére érve felmerült bennem, hogy kik is, akik ennek a hivatásnak szentelik az életüket? Rabszolgák? Hivatásfüggők? Színészek? Betyárok? Angyalok? Diplomaták? Talán mind egyszerre. Színes szakma az övék, ahol minden előfordul. Minden. Éppen ezért csak egy bizonyos, erős idegzetű, lelkületű és még a régi vágású vendégszerető hozzáállással rendelkező réteg marad meg köztük.

Amilyen sokrétű ez a szállodaipari pálya, legalább annyira tarkák a történetek is. Volt, hogy a szemöldököm felszaladt a fejem tetejére, a gyomrom fordult fel és nevettem könnyesre magamat.

Nusee>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Érdekes rész volt ez is, ami ezúttal kicsit letűnt időkbe vezet vissza, nem feltétlenül a mai viszonyokat mutatja. Továbbra is nagyon megdöbbentő, hogy mennyire visszataszítóan képmutató világban élünk……

kratas P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Pontosan azt kaptam, amit vártam, persze könnyű dolgom volt, hiszen már olvastam a szerzőtől. Érdekes volt, bulvárszagú, betekintés egy olyan világba, ahova nem sokan pillanthatunk be. Azért ez a könyv is megerősített abban, hogy nagyon jól tettem, hogy nem maradtam meg a tanult szakmámban :))

AeS P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Szabolcs gördülékenyen és élvezetesen ír, és nagyon sokat dolgozik azon, amit kiad a kezei közül – ezt eddig is tudtam, de ez a könyv is megerősített benne. Ez egy tudatosan könnyed hangvételű riportkönyv, aminek a célja alapvetően a szórakoztatás, nem ad többet, de nem is ígéri magáról.
Miközben sok történettel kifejezetten szeretne meglepni, az érzelmeinkre hatni, vagy épp undort kiváltani, rám a legnagyobb hatással nem a bulvár, a pletyka és a sztárhegyek voltak, hanem 2006. augusztus 20-ájának rövid felskiccelése, mert ez sem hiányzik a könyvből. Kíváncsi leszek az újrahúzott változatra, biztosan sokat változott a szállodaipar is hét év alatt, én már biztosan szétpolitizáltam volna az agyamat, de úgy sejtem, hogy ő nagyobb ívekben gondolkozik, mint én.

Disclaimer: spoiler

Bajnoczianna>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Egyszerűen nem lehet letteni ezt a könyvet. Minden történeteben talàltam érdekes mozanatokat. Mivel én is vendég làtàsban dolgozom a nyàron így ismerős szituációkról halottam amelyet én is àtéltem. Most megtanultam hogy még van mit tanulnom ebben a szakmàban, de jó érzés volt màsok tapasztalatàról olvasni.

Viktória960520 P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Ez a kötet az ötcsillagos luxushotelek elit világába repíti el az olvasót.

Kordos Szabolcs a személyzettel készített riportok alapján írta a könyvet, természetesen álnevekkel, de valós történetekkel.
Olvashatunk szobalányok, főportások, londinerek, bárpultosok, szakácsok, pincérek, üzletkötők meghökkentő beszámolóiról, megismerhetjük a szállodák működését.

Tetszett, hogy beavattak a személyzet játékaiba, a „feketepersely” ügyleteibe.
De természetesen az elit vendégek mocskos kis titkain, mániáin szórakoztam a leginkább. :D

Halász_Eszti>!

– A gazdag ember és az úriember között nagy ám a különbség.

118. oldal (XXI. Század, 2012)

Bea_Könyvutca P>!

Az egyik amerikai külügyminiszter biztosra ment: felhúzatott egy különleges anyagból készült sátrat a lakosztályában, és az embereivel alatta tartotta a bizalmas megbeszéléseket, hogy ne tudják lehallgatni őket.

Bea_Könyvutca P>!

A szállodások szerint nincs rosszabb, mint egy ortodox zsidó csoporttal boldogulni szombaton. Aláírni nem tudnak, lifttel nem utazhatnak, sőt ahhoz is külön londíner kell nekik, hogy egyáltalán bejussanak a szobájukba. A belépőkártya használata ugyanis munkának minősülne, de sabbát idején, vagyis péntek napnyugtától szombat napnyugtáig szigorúan tilos dolgozni.

_Enii_>!

Harminc év szolgálat után elhiszed magadról, hogy már az összes perverziót, averziót, mániát és elvárást ismered, aztán rájössz, hogy az emberi elme kifogyhatatlan tárháza ezeknek.
[…]

Bea_Könyvutca P>!

Maguk a védett személyek ritkán szokták komolyan venni a biztonsági előírásokat. Az egyik amerikai külügyminiszter rászólt a saját emberére, hogy hagyja már végre abba a dobostorta szurkálását, szeretné egyben a tányérján látni, pokolgép meg nyilván nincs benne.

Kapcsolódó szócikkek: dobostorta
_Enii_>!

Ez a műfaj a bizalomról szól. Aki eljátssza, bukott ember.

rókatündérlizi P>!

[…] kemény dolog látszatvilágban élni, ahol álságosak a mosolyok, a reakciók, a viszonyok. Az ember egy idő után hiányolni kezdi az igazi dolgokat, vagy éppen ellenkezőleg: elindul a sekélyesebb élvezetek irányába.

Kapcsolódó szócikkek: látszat
rókatündérlizi P>!

Aki spionnak áll, és lebukik, az ne számítson sok jóra. Az árulókat sehol sem szeretik.

Kapcsolódó szócikkek: áruló · lebukás
rókatündérlizi P>!

Ha egymás titkainak kifürkészése a cél, a munkatársak rendkívül leleményesek tudnak lenni.

Kapcsolódó szócikkek: kolléga · lelemény, leleményesség · titok
rókatündérlizi P>!

Ha valaki a hatalom bűvkörébe kerül, akkor úgy érzi, bármit megtehet, úgysem derül ki soha.

Kapcsolódó szócikkek: hatalom