Fény ​az erdőben 8 csillagozás

Koller Eszter: Fény az erdőben

Ez a könyv őszinte összegzése Koller Eszter élményeinek, amelyet egy számára világnézet-fordító esemény során szerzett. A történet egy bibliai túlélőtáborban kezdődik, amely unalmas, sőt hajmeresztően idegtépő napokat ígér Eszternek. Lassan azonban rájön, hogy nemcsak a bölcsek mondják, hogy „semmi sem az, aminek látszik”, hiszen napról napra egyre jobban megbarátkozik a körülményekkel. És csak itt kezdődnek a bonyodalmak…

A könyv kacagtatóan komoly mondanivalójával végül elgondolkodtat és megmozgat, hiszen nemcsak Istenről szól vagy egy táborról, hanem valaki hitéről, ezért minden pillanat, amit az olvasó a sokszor vidám, néha kicsit szomorkásabb lapok között tölt, tovább ösztönöz, hogy egy percre se hagyjuk kicsusszanni a kezünk közül a művet. Így megtanuljuk, hogy „…a csodákra nem várni kell, hanem észre kell venni őket. Mert jönnek és mennek. Ha viszont időben észrevesszük, akkor egész életünkre áldássá válnak.”

Szent Gellért, Budapest, 2009

Wik>!
Koller Eszter: Fény az erdőben

Nekem tetszett, olvasószerkesztés hiányát figyelmen kívül hagyva. Ennek ellenére szívesen adom kiskamasz, kamasz gyerek kezébe.

jeno>!
Koller Eszter: Fény az erdőben

A sztori alapvetően jó, a nyelvezettel sincs semmi baj. (Mondjuk, nem egy Kosztolányi az író, ez tény.) Kicsit viszont kidolgozatlannak tűnik, és az olvasószerkesztés botrányosan hiányzik a kötetből. Nyáresti olvasmánynak tökéletes.

Bence P>!
Koller Eszter: Fény az erdőben

Kedves történet, könnyed olvasmány, ráfért volna az olvasószerkesztés, a fiatalos szóhasználaton és fogalmazáson kellett volna még csiszolni. Különben élvezetes olvasmány volt. A hihetetlenül csúnya borító miatt sehogy sem kaphat jobb értékelést.

Egy idő után mindenki – ki előbb, ki később – rájön, hogy a csodákra nem várni kell, hanem észre kell őket venni. Mert jönnek és mennek. Ha viszont időben észrevesszük, akkor egész életünkre áldássá válhatnak.