!

Szütyiő 330 csillagozás

Kiss Ádám: Szütyiő

Nem azért írtam könyvet, mert kijöttem a villából, és nem azért, mert most bevallok valamit, esetleg mindent. Nem vagyok író, költő, még csak Havas Henrik sem. Csupán egy humorista, akit rengetegen kerestek meg azzal, hogy látták/hallották a műsort, isteni volt, de szeretnének valami kézzel fogható kissádámot otthonra. Úgy gondoltam, ez a Szütyiő lesz az, amit a kezedben, esetleg válladon tartasz. Jobb, mint egy hűtőmágnes. Ebbe a szütyőbe dobáltam írásaimat, elmélkedéseimet, kalandjaimat, véleményemet, fantáziálásaimat, magamat, hogy Te, kedves olvasó, néző, fiú vagy lány, férfi vagy nő és a többiek kapj, kapjatok egy kiss darabot belőlem. Ami szintén én vagyok. Csak nem színpadon, hanem papíron, Nektek, otthonra. A könyv továbbá azért is született, hogy drága jó Anyukám ezentúl tudjon nekem mit venni karácsonyra, névnapomra! Akik nem tudnak olvasni, még mindig föltehetik a hűtőre!

Zsákos Frodó

1.400 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
evike7 könyve

Ydna
Kiss Ádám: Szütyiő

Nem vártam tőle sokat, de azt a keveset is sikerült alulmúlnia…

Netelka I
Kiss Ádám: Szütyiő

Ádámkát csípom. Ha „bazmegel”, ha nem. Neki elnézem. A könyvben nem teszi (biztos kisípolta a lektor). Ádámkát azért élőben, ha lehet. Cuki a könyv, vagy hét és félszer fel is nyihogtam, aztán ennyi.
Szóval, Ádámka, te maraggyá' magadnak ott a színpadon, az való neked, nekem meg a nézőtér, hogy látva lássalak, hallva halljalak térdemet csapkodva. Na azért!

Kiss Ádám: Szütyiő

Nem mondom, hogy egy Háború és Béke, de tény, hogy viszi a pálmát a maga műfajában. Most ne gondoljon senki hatalmas mondásokra, gyönyörű kifejezésekre, mert nem hiszem, hogy ez lenne a célja. Majd ha nem lesz youtube, vagy cooltv, akkor igenis jó érzéssel nézünk majd a polcra, ahol ez a kis könyv díszeleg, elővesszük és nevetünk. Ha valakiben lakozik egy kis vizualitás, ismeri Kiss Ádám gesztusait, mimikáját, látta már őt fellépni tv-ben vagy élőben könnyebben el tudja képzelni, hogy ott áll előtte és egyedül neki löki a dumát. Nem feltétlenül kell ehhez élő kép. (a rádiókabarét is csak hallgatni szoktuk nem nézni. :)) Szóval aki rajong az effajta humorért, annak kötelező darab, én könnyesre nevettem magam, és ajánlom mindenkinek hogy a Rázós legénybúcsú részt olvassa el! :) De ha nem tetszik, akkor is még fel lehet tenni a hűtőre. :)

Véda MP
Kiss Ádám: Szütyiő

Én kérek elnézést „a magyar stand-up comedy Justin Bieberétől”, (meg főleg azoktól, akik ezt a valamit elolvasták) de ez nagyon gagyi volt! A „viccessége” erőltetett, az írás része nagyon gyenge. Ádámka! Maradj a verbális (de a világért sem írott) humorizálásnál! Abban klasszisokkal jobb vagy!

Csi
Kiss Ádám: Szütyiő

Nem rossz, de nem is jó. Olyan semmilyen, néhány jó poéntól eltekintve üres töltelék-duma.
Ami igazán vicces, az az ára… Még jó, hogy könyvtári volt :D

Lahara SP
Kiss Ádám: Szütyiő

Pont a minap olvastam egy könyv értékeléseit, az igazakat, az őszintéket és az arra fogvicsorogva reagáló szabadságharcos rajongóét, amin felhúztam magam. Majdnem odáig vetemedtem, hogy kihozom a könyvtárból, és elolvasom, de szerencsére nem volt bent. Mindegy is. Én nem vagyok mazochista, ellenben szeretem a humort. Vagy inkább azt, ami szórakoztat. Könyvtár után a bankban várakoztam egy örökkévalóságot és még egy percet, tehát ráértem olvasni, és ha már nálam volt, gondoltam, ismerkedjünk össze. A könyvvel, nem Kiss Ádámmal. Élőben még nem is láttam. És ő sem látott még engem. Tehát döntetlen. Még nem fejlesztettem ki a robotpilótát biciklire, pedig jó lett volna hazafelé egy, ami tudja az utat, és fékez, ha kell, mert akkor nyugodtam aludhattam volna olvashattam volna hazafele. Aztán mégsem aludtam el, és hazaérve befejeztem a könyvet. Lehet, hogy mások szerint olvasva nem olyan jó, mint tíz méteres körzetben egy levegőt szívni vele, de mint mondtam, élőben még se nem láttam, se nem hallottam. Csak rádióban, ahol meg mindegy a látvány. Meg tévében, amit én állítólag nem nézek. Szóval a memória elraktározta a hangot. És ezen a hangon szólalt meg a könyv, nem a sajátomon. Ez talán hiba a Vektorban, az, hogy hangokat hallok, de érdekel is engem! Megadom neki mind az öt csillagot, mert jól szórakoztam. És ennyi elég. Meg a papír is elég, amit a kazánba vágunk.

PuPilla
Kiss Ádám: Szütyiő

A stand-up nem write-down műfaj. Lehet ilyet összedobni belőle, csak nem érdemes. Az egész oldalas képek értelmetlenek és nem viccesek, a szöveg nagy része fárasztó. Ádám, imádlak, de csak dumálj, nem kell mindenkinek könyvet kiadni…

Bővebben: http://pupillaolvas.freeblog.hu/archives/2011/07/08/Kiss_Adam_Szutyio/

lena91 P
Kiss Ádám: Szütyiő

Azt nem mondanám, hogy hanyatt vágtam magam tőle.
Cirka másfél óra alatt kényelmesen elolvastam.
Egyszeri olvasásnak tökéletes, egy kis laza délutáni olvasgatásra, de kb ennyi.

madárka

Ennyi?
Az elején még jó volt, de amikor már a századik poént is ismertem, kicsit unalmassá vált. Kicsit csalódás volt, többet vártam…

Liliane_Evans
Kiss Ádám: Szütyiő

Szerintem nekem az volt a szerencsém, hogy nem nagyon nézek stand up-ot, ezért is tetszett annyira. Vagy nem tudom.
De tetszett a stílusa, a poénjai. Sikerült elérnie, hogy nevessek. Szép munka Kiss Ádám!

psn

A mosogatás nálam olyan, mint a menstruáció, havonta egyszer van, de akkor négy napig tart.

Netelka I

Élelmiszerboltban mondom az eladó néninek:
– Csókolom! Egy ezüst Marlborót kérnék.
– Rövidet?
– Na jó. Meg egy rövidet.

Lahara SP

Figyeled a szomszédod, de ő is figyel téged. Parasztszíájé.

Százharmincnyolc NYÍLT TITOKTÖRÉS

klakla

A minap, nyelvi szigorlaton, lányos zavaromban, a tanárnő nekem szegezett egy kérdést:
– Ádám, ismeri maga a szenvedő szerkezetet?
– Ó igen, én magam vagyok az!

klakla

A frontérzékenyek ne nézzenek háborús filmet.

klakla

De a BKV mégis az életünk része, és állhatunk pozitívan a dolgokhoz. Az egyik barátom a 7-es busszal közlekedik, de így fogalmaz: "Volvóval járok, sofőröm van, szórakozol?"

Evione

Lábunkon a kisujjnak egyetlen hátránya van, hogy semmi előnye nincs.

Egysoros többszörös

Batus P

Az egyik lány, miután elkészült a kép, kiveri a balhét, azonnal töröljük, mert azon a képen kurva huncut. Pontosan így fogalmazott. De én megnyugtattam, hogy szerintem inkább huncut kurva. :)

79. oldal (Rázós legénybúcsú)

psn

Nyáron, a Balatonon láttam kiírva:

DINNYE 100, MELONE 120

Gondolom, itt a tolmácsot kellett megfizetni. Feldolgozhatatlan.

Fizetett publicisztika

Timosz

– Halló, NKT!
– Milyen Máté?
– Enkáté!!!
– Azt hittem, te vagy az, Máté, érdeklődnék tisztelettel, hogy a nonstop a sarkon meddig van nyitva.
– Hát, ha nonstop, szerintem éjjel-nappal nyitva van!
– Na, az nem olyan biztos, a múltkor ki volt írva: „Zárva", oszt mégis nyitva volt!
– Uram, higgye el nekem, nyitva van az a bolt!
– Köszönöm!

– NKT! Miben segíthetek?
– Rohadtul zárva volt a nonstop, kispajtás!
– Ne haragudjon, uram, itt valami tévedés lehet! Nem nyitott ajtót senki?
– De én… egy kockakővel.
– Uram, ön betört az üzletbe?
– Neked még azt is vágnod kéne, mit loptam el, köcsög… nem tudsz te semmit!

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el