Szütyiő 447 csillagozás

Kiss Ádám: Szütyiő

Nem untatnálak unalmas bemutatkozással, kissádám vagyok nagydávid stand up komedista. Szórakoztatom a népet általában a Dumaszínházban, országszerte és Budapesten, illetve a Showder Klub című műsorban az RTL Klub-on, valamint az interneten.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dumakönyvtár Ulpius-ház

Ulpius-ház, Budapest, 2010

Zsákos Frodó · Kiss Ádám

Sárhelyi_Erika I>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Ádámkát csípom. Ha „$@!%”, ha nem. Neki elnézem. A könyvben nem teszi (biztos kisípolta a lektor). Ádámkát azért élőben, ha lehet. Cuki a könyv, vagy hét és félszer fel is nyihogtam, aztán ennyi.
Szóval, Ádámka, te maraggyá' magadnak ott a színpadon, az való neked, nekem meg a nézőtér, hogy látva lássalak, hallva halljalak térdemet csapkodva. Na azért!

Kiss Ádám: Szütyiő

Nem mondom, hogy egy Háború és Béke, de tény, hogy viszi a pálmát a maga műfajában. Most ne gondoljon senki hatalmas mondásokra, gyönyörű kifejezésekre, mert nem hiszem, hogy ez lenne a célja. Majd ha nem lesz youtube, vagy cooltv, akkor igenis jó érzéssel nézünk majd a polcra, ahol ez a kis könyv díszeleg, elővesszük és nevetünk. Ha valakiben lakozik egy kis vizualitás, ismeri Kiss Ádám gesztusait, mimikáját, látta már őt fellépni tv-ben vagy élőben könnyebben el tudja képzelni, hogy ott áll előtte és egyedül neki löki a dumát. Nem feltétlenül kell ehhez élő kép. (a rádiókabarét is csak hallgatni szoktuk nem nézni. :)) Szóval aki rajong az effajta humorért, annak kötelező darab, én könnyesre nevettem magam, és ajánlom mindenkinek hogy a Rázós legénybúcsú részt olvassa el! :) De ha nem tetszik, akkor is még fel lehet tenni a hűtőre. :)

Lang_Tünde I>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Nem olyan rossz könyv ez, mint ahogyan a százalék mutatja!
A novellák, szösszenetek rövidek, csattanósak, kissádámosak. Itt-ott szinte retrók. spoiler
A történeteket (helyenként vállalhatatlan, de) vicces fényképek választják el egymástól.
A könyvön nem nevettem annyit, mint Kiss Ádám előadásain, de kellemesen elszórakoztatott, könnyed nyárdélutáni olvasmánynak limonádéval megteszi. :)

Csi>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Nem rossz, de nem is jó. Olyan semmilyen, néhány jó poéntól eltekintve üres töltelék-duma.
Ami igazán vicces, az az ára… Még jó, hogy könyvtári volt :D

lena91>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Azt nem mondanám, hogy hanyatt vágtam magam tőle.
Cirka másfél óra alatt kényelmesen elolvastam.
Egyszeri olvasásnak tökéletes, egy kis laza délutáni olvasgatásra, de kb ennyi.

kókuszvirágcukor P>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Nem volt ez rossz. Sőt. Nyilván a helyén kell kezelni, de a maga nemében teljesen jó volt.
2 kihívás miatt kezdtem bele újra, plusz azért, mert annyira lehúzzák az értékelések és kíváncsi voltam, hogy újraolvasva mi a konklúzió. Mikor kiadták, akkor utána rögtön meg is kaptam ajándékba, nekem akkor nagyon tetszett. És bevallom, most is. Természetesen az akkori aktualitásokból kell kiindulni, a poénok is akkorra érvényesek, 2010 óta nagyon nagyot változott a világ, igazságtalan lennék, ha másként ítélném meg. Könnyed, gyorsan olvasható, bármikor letehető, újra elővehető könyvecske, nem kell véresen komolyan venni.

Lahara IP>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Pont a minap olvastam egy könyv értékeléseit, az igazakat, az őszintéket és az arra fogvicsorogva reagáló szabadságharcos rajongóét, amin felhúztam magam. Majdnem odáig vetemedtem, hogy kihozom a könyvtárból, és elolvasom, de szerencsére nem volt bent. Mindegy is. Én nem vagyok mazochista, ellenben szeretem a humort. Vagy inkább azt, ami szórakoztat. Könyvtár után a bankban várakoztam egy örökkévalóságot és még egy percet, tehát ráértem olvasni, és ha már nálam volt, gondoltam, ismerkedjünk össze. A könyvvel, nem Kiss Ádámmal. Élőben még nem is láttam. És ő sem látott még engem. Tehát döntetlen. Még nem fejlesztettem ki a robotpilótát biciklire, pedig jó lett volna hazafelé egy, ami tudja az utat, és fékez, ha kell, mert akkor nyugodtam aludhattam volna olvashattam volna hazafele. Aztán mégsem aludtam el, és hazaérve befejeztem a könyvet. Lehet, hogy mások szerint olvasva nem olyan jó, mint tíz méteres körzetben egy levegőt szívni vele, de mint mondtam, élőben még se nem láttam, se nem hallottam. Csak rádióban, ahol meg mindegy a látvány. Meg tévében, amit én állítólag nem nézek. Szóval a memória elraktározta a hangot. És ezen a hangon szólalt meg a könyv, nem a sajátomon. Ez talán hiba a Vektorban, az, hogy hangokat hallok, de érdekel is engem! Megadom neki mind az öt csillagot, mert jól szórakoztam. És ennyi elég. Meg a papír is elég, amit a kazánba vágunk.

Miketten>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Könnyed „kiss” olvasmány. Jó a humora, amit Kiss Ádámtól már megszokhattunk. Megmosolyogtat, és jókedvre derít. Az ember ezután képes kicsit humorosabb oldaláról szemlélni az életet.

greenmania>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Nekem kifejezetten tetszett, még úgy is, hogy mire olvastam a könyvet, már sok csattanót ismertem a korábbi műsorokból. Az írásokból is ugyanaz a stílus jön át, mint amit a színpadról megszoktam, így szerintem remek olvasmány olyankor, amikor épp sehol nincs „elérhető kissádám”. Kifejezetten szórakoztató és nagyokat lehet rajta nevetni.

anystone>!
Kiss Ádám: Szütyiő

Nagy Dávid! Inkább mesélj szóban, az mindenkinek jobb :)
Nem mondom, hogy nem mozdultak meg egyszer sem az arcizmaim mosolyt erőltetve a képemre, de azért a számon nem estem ki. Sebaj, esténként egy kis fáradtolajleeresztésre éppen megtette.

psn>!

A mosogatás nálam olyan, mint a menstruáció, havonta egyszer van, de akkor négy napig tart.

Kapcsolódó szócikkek: mosogatás
Sárhelyi_Erika I>!

Élelmiszerboltban mondom az eladó néninek:
– Csókolom! Egy ezüst Marlborót kérnék.
– Rövidet?
– Na jó. Meg egy rövidet.

Lahara IP>!

Figyeled a szomszédod, de ő is figyel téged. Parasztszíájé.

Százharmincnyolc NYÍLT TITOKTÖRÉS

klakla>!

A frontérzékenyek ne nézzenek háborús filmet.

klakla>!

A minap, nyelvi szigorlaton, lányos zavaromban, a tanárnő nekem szegezett egy kérdést:
– Ádám, ismeri maga a szenvedő szerkezetet?
– Ó igen, én magam vagyok az!

klakla>!

De a BKV mégis az életünk része, és állhatunk pozitívan a dolgokhoz. Az egyik barátom a 7-es busszal közlekedik, de így fogalmaz: „Volvóval járok, sofőröm van, szórakozol?”

madárka>!

Azt mondják, amikor vizsga előtti este azt érzed, semmit nem tudsz, az jó. Ez megvolt! (De ha a vizsga negyvenedik percében érzed ugyanezt, az rossz!)

VIZSGAIDŐSZAK

psn>!

Nyáron, a Balatonon láttam kiírva:

DINNYE 100, MELONE 120

Gondolom, itt a tolmácsot kellett megfizetni. Feldolgozhatatlan.

Fizetett publicisztika

Evione>!

Lábunkon a kisujjnak egyetlen hátránya van, hogy semmi előnye nincs.

Egysoros többszörös

Batus>!

Az egyik lány, miután elkészült a kép, kiveri a balhét, azonnal töröljük, mert azon a képen kurva huncut. Pontosan így fogalmazott. De én megnyugtattam, hogy szerintem inkább huncut kurva. :)

79. oldal (Rázós legénybúcsú)