Inkscape 3 csillagozás

Vektorgrafika mindenkinek
Kisantal Tibor: Inkscape

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

FSF.hu Alapítvány, Budapest, 2014

Kisantal Tibor: Inkscape

Kisantal Tibor: Inkscape Vektorgrafika mindenkinek

Soha nem olvastam még olyan számítástechnikai könyvet, ami után nem száradt volna ki a szám. Ami után nem rohantam volna egy pohár vízért, hogy ezt le kell öblíteni, mert megfulladok a torkomon akadt betűktől.
     Mivel a vektorgrafika érdekel bizonyos szinten, de nem mindenáron, ezért kicsit óvatosan közelítettem meg ezt a kiadványt. Kellemes meglepetés ért, amikor szembesültem, hogy a szerző rendkívül jó humorral, ötletes, gyakorlatias (valóban gyakorlatias, és nemcsak annak mondott) példákkal, trükkökkel vezeti rá a vektorgrafika ösvényére a nemcsak kezdőket – érdemes a már gyakorlattal rendelkezőknek is átböngészni, biztos vagyok benne, hogy találnak benne hasznosítható ötleteket. Ez lenne a könyv első fele. A másodikban, az oktatásba történő bevezetése (pl. hogyan érdemes oktatni a vektorgrafikát), háttér elméleti ismeretek (pl. Bézier-görbék működése), grafikai tervezés és tipográfia témakörök olvashatók. Szóval mindaz, ami már túlmutat a „csak úgy rajzolgatok” kategóriáján.
     Azt még meg kell jegyezzem, hogy mindez az Inkscape nevű szoftver használatára épül, ösztönöz, de aki esetleg más vektorgrafikai szoftverrel alkot, az is találhat hasznos információkat e könyvben.

FSF.hu Alapítvány, Budapest, 2014

lzoltán IP>!

Az Inkscape illusztrációs szoftver. Ezt azért hangsúlyozom, hogy ne úgy gondolj rá, mint egy rajzolóprogramra, amivel ceruzát vagy tollat vagy ecsetet lehet utánozni. Ha a képernyőre szeretnél rajzolni, a legpraktikusabb eszköz az alkoholos filc.Komolyan!

24. oldal (FSF.hu Alapítvány, 2014)

lzoltán IP>!

Az Inkscape program – és általában a vektorgrafika – tanulásához nem elég, kipróbálni néhány eszközt, melyekkel kicsit rajzolgatunk. Fél óra után egészen frusztráló lesz, hogy sok mindent egyszerűen nem értesz, és garantáltan elmegy a kedved az egésztől. Kérlek ezért, próbáld követni a könyv tanácsait!

21. oldal (FSF.hu Alapítvány, 2014)

tothmozerszilvia I>!

Mi lenne, ha a rajztudás vagy egyéb vizuális tevékenység ismerete ma ugyanúgy hozzátartozna az általános műveltségünkhöz, mint a zenetanulás a polgári értékekhez? Végülis egy vizuális korban élünk, nem?

265. oldal - Rajzolni. Mindenki megtanulhat rajzolni? - Okosságok