Álmaim ​kalóza (Tengeri Farkasok 2.) 81 csillagozás

Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Kevesen ismerik Morgan Drake igazi nevét – de sokan rettegnek a Tengeri Farkastól, az óceán ostorától, a félelmet nem ismerő kalóztól, aki foglyul ejtett és angol hajókon szolgálatra kényszerített amerikai tengerészeket szabadít ki. Egy gyönyörű újságírónő elhatározza, hogy akár élete, ártatlansága és szíve kockáztatása árán is feltárja a titkot, amit Morgan Drake elszántan próbál leplezni. Serenity James, ez a makacs és bátor fiatal nő, tisztában van vele, hogy nem sokra tartják apja szerkesztőségében, a férfiak világában. Egy exkluzív történet a rettegett tengeri farkasról azonban meghozná számára az elismerést, amelyre annyira vágyik. Arra azonban álámban sem gondolt, hogy elrabolja a csábító és veszélyes bandita, akinek merész tettei feltüzelték a lány képzeletét – vagy hogy Morgan Drake szenvedélyes érintésében találja meg a kalandot, amelyre mindig is vágyott.

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2007
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633702888 · Fordította: Erdő Orsolya

Szyszyyy IP>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Az első rész sokkal-sokkal jobban tetszett. (Pedig több helyen is azt olvastam, hogy ez a rész jobb, mint az első. Hát… Hm… Úgy tűnik megint nem állhatok be a sorba. xD)
Miért tetszett jobban az első rész?
Én azon olyan jókat mosolyogtam és még volt, hogy hangosan is felnevettem. Plusz nagyon tetszett a két főszereplő művészi beállítottsága. Oké, valamilyen szinten Serenity is hajlott a művészet felé, hisz író szeretett volna lenni – ez pedig nagyon szimpatikus tulajdonság, hisz én is szoktam írni –, de itt valahogy nem jött át annyira a dolog.
Plusz az első részben Lorelei az elején nem volt szimpi, de végül fokozatosan megkedveltem. Serenity meg épp az ellenkezője volt, az elején nagyon bírtam…
Aztán a sok hisztijével felidegesített és egyre kevésbé szerettem. (Mondjuk azért nem utáltam meg… De azért na. :D)
Viszont tetszett, hogy új szellemiségű volt, aki kiáll a nők jogaiért.
Morgan Drake…. Hm, hát nem volt rossz karakter, de az én szívemet nem rabolta el. Természetesen meg volt a maga bája, de egyszerűen pár megnyilvánulása miatt nem tudtam annyira oda és vissza lenni tőle. :D
A történetről meg különösebben ne mondjuk semmit – hisz az szinte nincs is. (Mondjuk az előzőnek se nagyon volt és ahogy ott is említettem, az ilyen könyvet nem is ezért olvassa az ember.)
Szóval nem mondom, hogy rossz volt.
Sőt a maga kategóriájában jó ez. De nekem az első rész ezerszer jobban tetszett.

Amin amúgy még kiakadtam; Az első részből feltűnt egyes karakterek személyisége számomra tökre ki lett forgatva… Olyan mások voltak… Én ezt nem is értettem. Oké, hogy változik az ember… De ennyire?

_Enii_>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

A maga kategóriájában jó könyv. 4* pedig azért,mert én még egy kis izgalmat elviseltem volna.

Kriana>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Egy fokkal jobb volt, mint a Csábítás mestere. Még mindig nem tökéletes, helyenként kissé még mindig vérszegény, de határozottan jobb volt.
A történet most is aranyos és cuki volt, Morgan egy isteni pasi, és a többi szereplő is nagyon szimpatikus volt. Egy kivételével: Engem Serenity néha nagyon idegesített. A kötekedésre való hajlama, és az logikátlan viselkedése rendesen próbára tette a tűrőképességemet.

A másik dolog, ami kiakasztott: Nincs nekem azzal bajom, ha egy sorozat köteteit nem ugyanaz az ember fordítja, DE ugyan olvassa már el a fordító, hogy mit fordított a másik, és igazodjon ahhoz.

Tímea_Kocsis_2>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

A kötet egy duólógia második része, visszautal helyenként az elsőre, de önmagában is értelmes. Izgalmas történelmi romantika, némi kalandregény beütéssel. Érdekes alaphelyzet, a véletlenek összejátszása hozza össze a szerelmeseket. Serenity egy ábrándokat kergető vénkisasszony feminista nézetekkel. A kalózból lett szabad hajós némileg céltalan életét felforgatja a szerelem. A jól felépített történet íve a végén megbicsaklik, a befejezés némileg összecsapottnak hat, csak az utószó ad teljes lezárást.

Toffy_Sentellion>!

Először is: Kalózok! ♥♥♥ *Fangrill mode: on.*
Másodszor az értékelés: Másik rész jobban tetszett. Nem azt mondom rossz volt, inkább nem jött be annyira. Nekem Serenity karaktere kicsit idegőrlő volt. Állandó veszekedése és házsártossága kicsit sok volt. Elveinek volt alapja, ám ő inkább enyhén szélsőségesre vette a dolgokat, majd mindig kiderült nincs is igaza. Néha pedig túl naiv volt. Tudom ilyenek voltak akkor, azonban egyszerre lázadó természetű és naiv is. Nehezen összeférhető egy személyiség.
Morgant kedveltem, ő is makacs mint az öszvér, de vele minden más rendben volt.
Történettel kapcsolatban vegyes érzéseim vannak. Hol ellaposodott, hol belendült. Vége pedig tipikus Kenyon… Rózsaszín cukorsziruppal leöntött vaníliás puding. :)

Kuri_Szilvia P>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Egy fél csillaggal ugyan, de az első rész jobban tetszett. Önállóan is érthető, így ha nem olvastad az első részt nem gond. Tetszett Serenity bátorsága, hogy ebben a korban kiáll a nők jogaiért, de valahogy mégis idegesített a hisztijeivel. Történet, csavar nem igen akadt. Jó olvasni, kikapcsolódásnak megfelelő, ha nem nagyon szeretnél izgulni, vagy gondolkodni.

Carlton_Lassiter P>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Mint eddig oly sokszor, most sem kellett csalódnom Kinley MacGregor könyvében. :) Volt benne minden, ami egy történelmi romantikus könyvhöz ellengedhetettlen. Kaland, persze nem is lehet mást várni egy kalózos történettől (jó talán egy kicsit több is lehetett volna, azt azért nem bántam volna) és az elengedhetetlen romantika. :) Hát kell ennél több?
Ugyan nem olvastam még az első részét (sőt nem is tudtam, amikor elkezdtem olvasni, hogy ez egy sorozat része) ennek a sorozatnak, de nem is volt ez szükséges, így is teljesen érthető volt a történet.
A (fő)szereplők közül Serenity a végén már kezdett idegesíteni a rengeteg hisztijével és siránkozásával, amilyen szimpi és talpraesetnek gondoltam az elején, annyira az ellenkezője lett. Morgan egy igazi (kalóz)kapitány. Ő az elejétől kezdve szimpatikus volt és maradt is a számomra.
Egy szó, mint száz, azért mindenkinek csak ajánlani tudom. :)

Ayamenohana>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Tipikus kalózos románc, amiben az olvasó rögtön tudja, hogy mi is fog most történni, de annak ellenére tovább olvassa. Nagy fordulatok nem voltak benne, ami csak természetes ezeknél a könyveknél, viszont a szereplők elég szimpatikusak voltak, az pedig egy romantikus sztorinál sokat csinál.

Naomi1>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Jobb volt mint az előző rész, tetszettek a főszereplők közti veszekedések is, de ebben sem volt sok izgalom, szex jelenet is kevés volt.

wallery>!
Kinley MacGregor: Álmaim kalóza

Olyan gyorsan vége lett, s szinte összecsapottan- ettől kissé csalódott vagyok, pedig összességében nem lenne rossz könyv.

Grox>!

… a házasság első két évében az asszony szeretné felfalni a férjét, később pedig már bánja, hogy nem tette meg.

carduelis>!

– Elnézést – szólalt meg Serenity rémülettől rekedt hangon – , de ugye nem gondolja komolyan, hogy velem együtt akar kihajózni?
Jake elnyomott egy mosolyt.
– Mit szándékozik tenni ellene?
– Sikoltani?

nykyriana>!

– Nem vall rád itt iszogatni, amikor vihar van készülőben – jegyezte meg Jake, miközben a Morgan könyökénél álló rumosüvegért nyúlt.
– Ki mondta, hogy iszom?
Jake gúnyosan felvonta a szemöldökét, és a félig telt üveget a gyertya fénye felé tartotta. – Persze, gondolom, az üveg megitta magát.

Jucko84>!

– Törjék le az orr- és a tatvitorlát! – utasította Barney-t. – Azzal el lesznek foglalva egy darabig, és nem jut eszükbe ismét felvenni a harcot ellenünk.
– Ne! – könyörgött az angol kapitány rekedt hangon. – Akkor kalózok prédájává válunk!
Morgan dühösen összevonta a szemöldökét, szája gúnyos mosolyra görbült.
– Nos, akkor csak hálásak lehetnek, ugyanis tapasztalataim szerint a kalózok sokkal jobban bánnak a foglyaikkal, mint az angol haditengerészet a szolgálatra kényszerített matrózokkal.
Kit szavai hallatán felnevetett.
– Nem gondolja, kapitány, hogy jó hajósinas lenne belőle valami kalózherceg mellett?
Barney hátba vágta az ifjút.
– Szerintem jobb lenne fedélzetmosónak. Puhány kezével és dagadt hátsójával percek alatt felmosná az egész hajót.