A ​hazatérő harcos (MacAllister testvérek 6.) 75 csillagozás

Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Rettenthetetlen férfiak hűséget esküdtek egymásnak és az elnyomottak gyámolításáért megalapították a Kard Szövetségeként ismert titkos társaságot. E bátor férfiak fogadalmat tettek, hogy szívükön soha nem lehet úrrá a szenvedély…
A népéhez és országához rendíthetetlenül ragaszkodó Adara királynő nem hagyja, hogy egy hatalomra éhes trónbitorló elrabolja tőle koronáját. Ám csakis úgy védheti meg a trónját és a népét, ha felkutatja a férfit, akihez gyermekként feleségül adták.
A büszke, sokat próbált harcos, acre-i Christian csupán a rejtélyes Szövetségnek tartozik hűséggel – és nem is vágyik ennél többre. Ám felbukkan egy merész és gyönyörű hölgy, aki megkísérti ellenállhatatlan vonzerejével, és arra kéri, térjen vissza vele közös királyságukba…

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2011
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632973869 · Fordította: Pethő Dóra

acre-i Christian · Adara · Fantom · Lutián

Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Nem értem az alacsony értékelési átlagot, mert ez a könyv van olyan jó, mint bármely más történelmi romantikus, ami a lovagok korában játszódik. Sőt, a háttérszál, a Kard Szövetsége, ez az egykori rabokból álló, a bátorságra és bajtársiasságra épülő szövetség még egy pikáns jelleget is ad a történetnek, úgyhogy a romantika mellett ármánykodásból és kardforgatásból egyáltalán nincs hiány. Harmadrészt pedig Kenyonról beszélünk – kell ennél több?!
Engem így ahogy van, meggyőzött, és azt bánom csak, hogy nincs több magyarra fordított rész. Pedig olyan szívesen olvasnék Fantomról, Corrynról vagy Ioanról!

meteoritastar>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Ez nagyon jó könyv volt.
Az előző rész után nem gondoltam volna. Az se volt rossz, de nem az igazi. Ez meg… NAGYON TETSZETT!!!!
Nem csak romantikus volt, de humoros is. A szereplők meg egytől egyig megszerettették magukat velem már kb az első pillanattól kezdve, Bár Christian már az előző rész színvonalát növelte. De itt bontakozott ki teljesen.
Fantom, nagy örömömre sokszor megcsillogtatta humorát és tehetségét. Nem csodálom, hogy ilyen sokan szeretik és szerettek volna neki is saját könyvet. De ahogy a történet végére értem, azt kell mondanom, hogy én mindenkinek szeretném a történetét megismerni, akik ebben a részben segíttették Adarát és Christiánt. Fantom, Sárkány, Ioan és Corryn najó a Szövetség összes tagját szívesen megismerném jobban. Ez az összetartás!! Egyszerűen megható, megrázó, csodálatraméltó. Fájdalmas, amin keresztül mentek, de az eredmény, hogy ennyi féle embert egy ilyen összetartó szövetséggé kovácsolt…. Imádtam olvasni, hogy mennyire kiálltak Christián mellett.
Csak ajánlani tudom ezt a könyvet.
De felmerül bennem két kérdés. MIÉRT HAGYOTT KI RÉSZT A KIADÓ ÉS MIÉRT NEM FOLYTATJA EZT A SOROZATOT???????????

Nikyy18>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Könnyed romantikus kis olvasmány. A szereplöket hamar megkedveltem Főleg Fantomot az ő történetére nagyon kíváncsi vagyok. A félcsillag levonás is a vége miatt van mert nekem összecsapottnak tűnt, vártam volna valamivel nagyobb küzdelmet.

Árnyék82 P>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Most nem tudok hosszabban írni, egyszerűen csak annyi hogy:
Kellemes kikapcsolódás volt a horror könyvek után…jólesett ez a kis történet. :)
Megvolt benne minden ami kell.
Igazi pörgős, sodró lendületű harcos, bajtársias, szerelmes sztori volt. :)

zöldelefánt >!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Ez volt a sorozat leggyengébb része számomra.
Az ilyen régi könyveknél a borítókat bem is igazán szoktam nézni, de itt nem tudok elmenni szó nélkül amellett, hogy a főszereplő hölgy haja fekete… a történetben. Szóval érted mi a problémám…Oké nem borítót benéztem. xD De akkor is ilyen volt a történet is számomra

Nem igazán lett egyik karakter sem kedvenc. Olyan fura volt az egész háborús része. Meg az időbeli haladás. Oké, hogy sok idő míg annyi ember eljutott anno a-ból b-be, de itt zavaró volt. Pl Adarat addig helyettesítette az unokatestvére…off aztán egyik részben arról volt szó, hogy nem aludtak együtt, majd a következő oldalon de.
A közelharcos jelenéről, ahol Cristian spoiler na az vollt még csak furán leírva…
Nem is szeretnék ennél többet erre az értékelésre szánni. Olvastam már rosszabb könyvet, de a sorozat előző részekhez mérve, ez egy gyenge 3.5. :/
sajnos

Tímea_Kocsis_2>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

A Kard szövetségének tagjai visszatérnek és nagyívű küldetést hajtanak végre. Az egyik alapító tag, az Apát életében hirtelen felbukkan a felesége, akit még gyermekként vett el. Adara két királyságot akar megmenteni és visszakapni az ő szőke hercegét. Évtizedes cselszővés, családi tragédiák és a mindent irányító kapzsiság. Érdekes, izgalmas, néhol vicces és nehézségekkel tűzdelt utazás és szerelmi történet. Számomra kicsit túl sok a nehézség, amivel a szereplőknek szembe kell nézniük, több könyvre is elég spoiler. A lezárás az utazás nehézségeihez képest gyors, bár ötletes.

t_marcsi P>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Tetszett, aranyos kis romantika, anno ezek miatt az oroszlános címeres könyvekkel léptem be az olvasók körébe. Gyűjtöttem őket sokat fel is leletem akkoriban off, de ő azok közzé tartozik amit akkor régen nem olvastam, és csak nemrég jutottam hozzá. És már a sorozat is teljes, összes része polcon van. :)
Kellemes kikapcsolódást nyújtot, pont mint ae kiadói sorozat többi tagja.
Szerettem a szereplőket nem csak a fő de a mellékeket is. :) Leginkább Fantomot, kár hogy nem teljes a magyar kiadás, és így neki nincs magyar fordítása. A történt is jó volt, csak egy gondom volt vele ez a nagy számoljunk le az ellenséggel elég laza lett, és pár oldalon letudtuk, a felvezető meg több mint 300 oldal. Pedig erre ment ki a játék.
Bár a borító nem igazán tetszetős.

papramona>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Nem igazán tettem volna a MacAllister sorozatba ezt a könyvet, de értem a kapcsolatot. A százalékos értékelést sem értem, mert ennél sokkalta többet ér a könyv, kivéve a borító, ami botrányos. Christiant sikerült annyira megszeretnem, mint Strydert, és Fantomot is nagyon megkedveltem, sajnálom, hogy nincs magyarul folytatás, majd egyszer neki állok angolul, mert tényleg nagyon szeretném olvasni.
A kard szövetsége *****.

Naomi1>!
Kinley MacGregor: A hazatérő harcos

Nem értem a kevés %-ot, ez a könyv nagyon izgalmas és tele van fordulattal. Fantomot is imádtam. Számomra ez a sorozat legjobb része eddig.

Justabookworm7>!

Hát ezt nehéz értékelni.
Kezdeném a legkönnyebbel, a borítóval, ami szerintem borzasztó. Nagyon nagyon borzasztó. Ennél a második rész semmilyen borítója is jobb volt…
Na de térjünk a lényegre. Alapvetően jól fel van építve a történet, a királynő utána megy a férjének, akivel gyerekkorukban látták egymást utoljára. Egész ötletes, ahogyan az is, hogy gyerekkoruk óta házasok. Jól kapcsolódnak egymáshoz az események, még ha túl sok is van néha belőlük, és ezért ezt is kissé kaland-regénynek is mondanám. Talán kissé túl sok minden is történik benne, de azt még be lehet tudni annak, hogy mégiscsak egy egyébként is nagy kalamajkákba keveredő úriemberről és egy királynőről van szó.
Amit viszont nagyon nehezen emésztettem meg, az a rengeteg titkos társaság, szövetség amibe lépten-nyomon belebotlottunk. Egy tini fantáziája ír hasonlót (én is belefutottam ebbe régebben, de hogy egy ilyen író, ennyi könyv után…) Ahogy a túl sok titok is, és ahogyan kiderültek… nekem nagyon természetellenesen hatott. Egyszerűen túl sok volt, nemcsak egy romantikus-erotikus regényhez képest, de bármilyen regényhez képest.
Aki a kedvenc karakter lett az nyilván Fantom, bár magam sem tudnám megmondani miért is, de a csavaros észjárása, és úgy az egész férfi… örülök hogy a végén az író tett egy apró utalást rá, Adara unokatestvére Théra elpirult mindig amikor Fantomra nézett… na azért a történetért sok mindent megadnék…
Összességében egyszer olvasható mű szerintem, nem kiemelkedően jó, de azért könnyed néhány órás szórakoztatást ad.

Kiera>!

– Na és, mikorra várja a gyereket? – kérdezte Fantom.
– Honnan tudod, hogy terhes? – képedt el Lutián.
– Érzelmi kitörés minden látható ok nélkül, miközben minden férfit a pokolba kíván? Terhes, semmi kétség.

Kapcsolódó szócikkek: Fantom · Lutián
Kiera>!

– Azért megeshet, hogy bizonyos nőkre nincs hatással a vonzerőd, Sólyom uram.
– Hogy? Ejha! – mondta nevetve. – Gratulálok, Christian. A feleséged épp olyan okos, mint amilyen gyönyörű. Mondd csak, felség, nincs véletlenül egy hozzád hasonlatos húgod?
– Nincs, jó uram. Attól tartok, belőlem csak egy van.
– Nagy kár – komorodott el a férfi a hír hallatán. – Akkor csak imádkozhatok, hogy Christian felhagyjon a kötelességével, és beálljon igazi szerzetesnek.
Christian felhorkant, amikor meghallotta, miben bízik a barátja.
– Ennél még arra is nagyobb esélyt látok, hogy a lovamnak csapjam szelet.

273 - 274. oldal

Kapcsolódó szócikkek: acre-i Christian · Adara
Sippancs P>!

– Minden nőnek kell egy férfi, akit szeretetből ugráltathat, és nekem akkora szerencsém van, hogy egy egész seregnyi kijutott belőlük. Ez legalább állandó edzésben tartja őket.

Nikyy18>!

-Lehet egy megjegyzésem ,Thomas? Ha támadás érné a kolostort,nem sok hasznát vennétek ennek a menekülési útvonalnak, ha egy órába telne, mire a szerzetesek kinyitnák.
-Nem bizony-értett egyet Fantom.Tettetett öreg hangon, mintha egy szerzetest utánozna,hozzátette: -Várjatok, jó és nemes támadók, még ne gyújtsátok ránk a kolostort. Tolnunk kell még egy kicsit, de nemsokára végzünk. Addig Foglaljatok helyet, és segítsetek már néhányan, hogy elmenekülhessünk előletek. Isten fizesse meg.

Sippancs P>!

– Mindenki vágyik a szeretetre, Christian, főként azok, akiknek soha nem volt benne részük.

Sippancs P>!

– És mire jó, ha a világ az ember lába előtt hever, de közben elveszíti a lelki üdvösségét?

Sippancs P>!

– Nem hiszem, hogy a lovad szereti, ha úgy ütögeted – tudálékoskodott Lutián, miközben Christian a lovat csutakolta. Lehajolt és felszedett két csomó füvet, olyat, amilyet Christian használt, majd közelről szemügyre vette.
Christian szünet nélkül dolgozott tovább.
– Elég rég megvan már ez a ló ahhoz, hogy tudjam, mi a jó neki.
– Aha. De honnan tudod, hogy ez jó neki? Mondta valaha is, hogy így van?
– Nem rúg meg. Ezt jó jelnek veszem.
– Én sem rúglak meg, mégsem jelenti azt, hogy szeretlek vagy hogy hálás volnék, ha egy marék sárral dörzsölgetnéd a testem. – Lutián az arcához emelte az egyik fűcsomót, és dörzsölni kezdte vele az arcát. – Hm… habár, még az is lehet, hogy egész kellemes… – Lutián megfordult, és Christian felé bökött a fenekével. – Tessék, dörzsöld meg egy kicsit az én faromat is, hadd döntsem el.
Christian a puszta gondolattól is elborzadni látszott.
– Na azt már nem!

Sippancs P>!

– Jól jegyezd meg, amit mondok, Apát. Aki a józan eszére hallgat, az soha nem cselekszik egy feleség akarata ellen a férje dolgában.

Jucko84>!

– Lutián – szólt rá Christian komolyan. – A ruhája alatt minden ember meztelen, és ha rápillantasz Adara testére, bizonyosan megvakulsz, mert saját kezűleg szúrom ki a szemed.
Lutián ördögi vigyorral leengedte kezét az arca elől.
– Bármit mondjon is, a herceged bizony féltékeny, királynőm. Ez jó jel.
– Nem vagyok féltékeny – tiltakozott Christian.
– Szerintem pedig féltékenyen hangzott – mondta Lutián hangosan a keze mögül. – Méghozzá nagyon féltékenyen.

Jucko84>!

– Különös ember ez a te férjed, királynőm. Temérdek szomorúság lakozik benne.
– Igen, Lutián. Észrevettem.
– Talán fejre kellene ejtenünk, és ha a karodban ébredne, őt is annyira elbűvölnéd, mint engem.