A ​fekete lovag legendája (MacAllister testvérek 5.) 123 csillagozás

Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Igazi romantikus történet a mindent legyőző szerelemről.

A szépséges Rowena gyűlöli a háborút, és mindenkit, aki részt vesz benne. Sohasem zárna a szívébe egy kardforgató lovagot, mint amilyen Stryder de Blackmoor. Azonban még a híres Szívkirálynőnek is szüksége van a maga bajnokára…

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2005
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633692830 · Fordította: Vincze Judit

Stryder of Blackmoor · Christopher „Kit" de Montgomerie · Lionel de Sussex · Rowena de Vitry · Swan

Elhaym>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

A sorozat legizgalmasabb, legfordulatosabb, legmeghatóbb része.

meteoritastar>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Elöször is nagyon tetszett, ahogy a történet kezdődött, ahogy ellett mesélve a legenda. De hamar felmérgelt, mert nagyon érdekelt volna az elöző rész is. Ami nem lett kiadva nálunk. Miután túl tettem magam ezen, érkezett a csalódás. A sorozat elöző részeit szeretem. Különsen Draven és Sin történetét. Azt gondoltam, hogy Sryder stílusa is hasonló lesz hozzájuk. Ő volt a király bajnoka, nagy harcos, legyőzhetetlen, de hogy a nőktől így kellett menekűlnie…. sokat rontott a róla alkotott képen. Bár bevallom, vicces volt. De nem vitték túlzásba ezek a nők a pasifogást? Csöppet fanatikusak voltak. Őrült rajongók. Szerintem nem illett ebbe a korba.
Rowena nézete tetszett. De túl naívnak tartottam. Sryder embereit bírtam. Sajnálom, hogy olyan kevés szerepet kaptak, így néha nem tudtam, hogy ki kicsoda. De azért 3 at hamar megjegyeztem. Különösen Swant. Remek gardedám lenne belőle :D :D Több kellett volna belőlük és akkor több humor is lett volna a történetben.
Érdekes egy könyv volt. Mert az ilyen könyvekhez mérten romantika, izgalom is volt benne, de elég megrázó is volt olvasni, hogy miken kellett keresztül menniük.
Damien története nagyon érdekelne.
Ha a könyv eleje mozgalmasabb lett volna, akkor úgy imádnám, mint a borítóját. Ami nagyon tetszik.

zöldelefánt>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Ez a rész is hozta az eddigiek színvonalát. Szóval nekem nagyon tetszett.
Stryder of Balckmoore❤ Hát ő tetszett a legjobban a könyvből. :P
A lovag, aki védelmezi a gyengéket, a szegényeket, a bajba jutottatok. Tudjatok, mint általában a lovagok. Nos hát ő a lovagok leglovagbBIKA volt. :D
Sajnáltam őt is a múltja miatt. off Ahogy a többi védelmezőt is.
Voltak, amiket én hiányoltam a könyvből…pl, ha már Rowena off is énekelt… off spoiler elfért volna pár sor dalszöveg a könyvben. Főleg az utolsó. :/
Volt pár olyan dolog, ami nekem kicsit lecsapottnak tűnt, de még így is tetszett a könyv. És szerintem újra olvasós is lesz. ❤

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

MacAllister Testvérek 5.

Ez megint egy igazi történelmi romantikus csemege volt a számomra, élveztem minden sorát.
Nagyon kedveltem a szereplőket, a hölgy egy ábrándos lelkű leányzó, aki irtózik mindenféle erőszaktól, a gróf pedig a király kedvenc és első számú harcos bajnoka, aki ki nem állhatja a csöpögős dalokkal hódítják meg a hölgyek szívét.
A két ember nem is különbözhetne jobban egymástól, de ezt persze teljesen figyelmen kívül hagyja a közöttük lévő erős vonzalom.
Sok ármány és kaland van a könyvben, nem kevés humorral, szerelemmel, cseppnyi erotikával fűszerezve.

Paulina_Sándorné P>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Tetszett a történet, bár néhol rövidítettem volna egy kicsit és voltak benne olyan részek, ahol nagyon-nagyon csodálkoztam. Néha mintha a mai, modern világban lettem volna. Rowena néha olyan természetességgel jelent meg Stryder sátrában, mintha nem a lovagi korban lettünk volna. Sokszor maradtak kettesben. Vagy ekkor még lehetett? Tetszett Rowena stílusa, szövege. Nagyszerű párost alkottak Stryder-rel. Olyannak képzeli el az ember az igazi lovagot, mint Stryder. :-) Érdekes volt a történet, jó volt megismerni a múltat is.

Toffy_Sentellion>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

@Nusejka – Kenyon tiszta vagyok 1 hete. Ez „csak” Kinley MacGregor… (Kinek akarom ezt bemesélni? :D Véletlen sem akar karaktert átvinni D-H-ba.)
Igazából ez volt a sorozatból egyik kedvenc darabom. Imádtam. Stryder igazi lovag hatását keltette. Mindig felnevettem, mikor nők kergették meg. Rossz középkori sztár hatását keltette. Néha hallottunk Sinről is (Szerintem imádja ezt a nevet Kenyon. Sin/Sin/Syn…), noha keveset. Alapvetően Angliában vagyunk. Rowenát kedveltem. Rendben volt. Csipkelődő természete és mennyei költészetét átjárja a humor. Hatalmasakat nevettem rajta. :) Köszönöm ezt az élményt is.

Tímea_Kocsis_2>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Remek történelmi romantika, izgalmas történetvezetés. Rowena pontosan tudni véli milyen férfit nem akar, végül mégis egy lovagban találja meg a vágyott tulajdonságokat. A kard szövetségének nem hivatalos vezetője úgy tart a házasságtól, mint ördög a szenteltvíztől, de Henrik király és felesége túljárnak az eszén. A sorozat több népszerű szereplője csupán említés szintjén jelenik meg, de a sorozat hangulata maradt. Súlyos témákat vet fel és elemez anélkül hogy túl nyomasztó lenne, de azért korhatáros a történet. Két makacs ember talál egymásra, akik sokkal jobban hasonlítanak egymásra, mintsem sejtenék. Külön tetszett, hogy a két főhős környezete mennyire saját ügyének tekinti a választásaikat, hiszen közvetve az ő életüket is nagyban befolyásolja.

molybarby>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Az összes rész közül ez volt a legpörgősebb. Nagyon élveztem elejétől a végéig. A történetbe beleszőtt nyomozós szál is nagyon tetszett és a szereplőket is nagyon megszerettem. Sosem unatkoztam és mindig vártam a következő meglepetést, mert az volt benne bőven. :) Igazán jól tudja az írónő csavarni a szálakat. Egy nagyszerű izgalmas, szenvedélyesen romantikus könyvet kaptunk amit élvezet olvasni. :)

papramona>!
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Amíg el nem értem a végére addig végig azt éreztem, hogy Dravenék története a kedvencem a sorozatból, de most mégis mintha erre dőlne a mérleg, mindezt az írónő jelzetének köszönhetően. Teljes mértékben egyetértek a kor szellemének hű tükrözésével és azonosulni tudok egy megkülönböztetés nélküli szükséges világban, akkor és most is. Emiatt értékesebbnek értem a könyvet a többinél, úgy érzem fontos mondandója van.
Fájdalommal töltött el a sok szenvedés amit olvastam, amelyen keresztül ment milliónyi ember aki nem érdemelte meg, csak rosszkor volt rossz helyen, rossz korba, családba született, vágyom az elfogadásra és a világbékére.
Stryder képes volt embernek maradni ebben a gyilkos világban és korban, sokban hasonlít Sinre, de ő könnyebben felismerte érzéseit, végig megmaradt hűnek a kötelezettségeihez, hogy megvédje az ártatlanokat, nem magával törődött, hanem mindenkivel aki gyengébb nála, nagyon nemes lélek. Nagyon mély érzéseket váltott ki belőlem a könyv, erre nem számítottam, de őszintén jól esik. Micsoda szövetség, megrázó, megható.

Odilia>!

– Mindegyik férfi így csókol? – kérdezte csendesen a lány.
Stryder szája szegletében feltört a mosoly.
– Nem tudom. Még sohasem csókoltam meg férfit.

112. oldal - 6. Fejezet (Alexandra, 2005)

Kapcsolódó szócikkek: csók · Rowena de Vitry · Stryder of Blackmoor
Kiera>!

Az igaz szerelem nem okoz szenvedést, hanem arra ösztökél bennünket, hogy fejlődjünk, és minél többet hozzunk ki magunkból.

Kapcsolódó szócikkek: Rowena de Vitry
nykyriana>!

A legvéresebb háborúkat nem fegyverekkel, hanem az emberi gonoszsággal vívják. Sokkal hamarabb felgyógyulunk bármilyen sérülésből, mint a szavakkal ejtett sebekből a szívünkben.

bbabri>!

Jer közel vándor, halld szavam, mely ritkán hallott történetet mesél.

gretus126>!

A makacsság csak akkor baj, ha a saját érdekeid ellen fordítod.

Ercsusz>!

– Ha még egyszer kezet emelsz az öcsémre – vicsorította az idegen –, letépem mindkét karodat, és felképellek velük.

Jucko84 P>!

– Üzenem a hölgynek, hogy már el vagyok jegyezve.
Kit szemöldöke a magasba szaladt, majd felemelt egyet Stryder fém szeméremkupakjai közül, és beillesztette a térdnadrágjába.
– Mit csinálsz? – kérdezte csodálkozva a bátyja.
– Legutóbb, mikor szintén nemet kellett mondanom egy hölgynek a nevedben, majdnem kárt tett a férfiasságomban. Ez alkalommal jó előre felvértezem magam.

Cheril>!

– Olyan vagy, mint egy gyerek, aki a szivárványról ábrándozik.
[…]
– Valóban? Nincs abban semmi gyerekes, ha szeretetre vágyunk.

Kapcsolódó szócikkek: Rowena de Vitry · Stryder of Blackmoor
Jucko84 P>!

Plantgenet Henrik, Anglia királya, Normandia, Anjou és Aquitaine uralkodója, vagyis vitathatatlanul az egyik leghatalmasabb ember a földön, szalonja mélyén ülve egy nedves kendőt szorított a homlokára.
Halántéka lüktetett, szíve sebesen zakatolt a mellkasában, s a király meg volt róla győződve, hogy állapota a következő néhány percben csak rosszabbodni fog.
Ha még egy lovag, báró, gróf, vagy valami hasonló lányos apa belép ezen az ajtón, és arra kéri a királyt, hogy vegye rá Stryder de Blackmoort a nősülésre, akkor megfojtja őket.
Mindegyiket.

Ercsusz>!

– Éppenséggel nem tartom jó ötletnek, hogy együtt mutatkozzatok.
– Most már elég, Swan. Rowena és én csak barátok vagyunk.
– Én meg a bizánci császár! Nézd, én azt hiszem, hogy…
– Fogd a lantot, és tedd a helyére! – csattant fel Stryder. – Azonnal visszajövök.
– Ajánlom is, különben utánad küldöm Valt… egy karddal egyetemben.
Stryder megrázta a fejét, majd felajánlotta a karját Rowenának.
– Csak semmi összebújás… három lépés távolságra egymástól!
Stryder megpróbált nem reagálni.
– Lehet, hogy kikölcsönzöm, mint gardedámot.
Rowena belekarolt a férfiba.
– Jó választás lenne. Az én társalkodónőm nem aggódik ennyit miattam.

Kapcsolódó szócikkek: Rowena de Vitry · Stryder of Blackmoor · Swan

MacAllister testvérek sorozat · Összehasonlítás