A ​csábítás mestere (Tengeri Farkasok 1.) 96 csillagozás

Kinley MacGregor: A csábítás mestere

A hírhedt kalóz, Black Jack Rhys még sohasem került szembe olyan hajóval, amit ne tudott elfoglalni vagy olyan nővel, akit ne tudott volna ágyba csábítani. Ám a magával ragadó bandita is méltó párra akad egy tüzes szépség személyében, aki megesküdött, hogy az igazságszolgáltatás kezére juttatja őt.
A félelmet nem ismerő, lángvörös hajú kis boszorkány, Lorelei Dupree úgy gondolja, tartozik a vőlegényének és a városnak annyival, hogy véget vessen a rossz hírű Black Jack uralmának. Ám amikor a vakmerő kalóz kicsúszik a számára felállított csapdából, a lány pillanatokon belül az ellenállhatatlan bűnöző hálójába gabalyodik. S Jack, akit a csábítás mesterének is neveznek, rabul ejtő pillantásával elvarázsolja őt, így a vonzó gazfickó érzéki bűvöletébe esik. De ekkor a hatalmas tenger olyan veszéllyel fenyegeti őket, amire nem is számítottak. S bár a kalózkapitány rengeteg szívet elrabolt már, soha nem álmodott arról, hogy egy nő ilyen könnyedén meghódíthatja őt.

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2006
378 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633699703 · Fordította: Mike Vera

Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Nehezen barátkoztunk össze a könyvvel. Eleinte rettenetesen zavart Jack piperkőcsége és Lorelei elkényeztetettsége, hogy mindegyikük meg van győződve a maga igazáról, és míg Jack folyton csak azon lovagol, hogy neki egy nő sem mondott nemet, addig Lorelei azzal van elfoglalva, hogy a férfiakat kutyához hasonlítja. Aztán ahogy kiértek a nyílt vízre, és beállt egy bizonyos rutin az életükben, illetve a hajón, úgy kedveltem meg őket én is. Onnantól kezdve vált izgalmassá és letehetetlenné a könyv, és végre valahára felcsillant Kenyon humora is (a fenéknézegetős részen még most is nevetek :)).
Sajnos a 2. részt még nem sikerült beszereznem, de gyanítom, hogy Morgan sem fog csalódást okozni.

Szyszyyy IP>!

Blogon: http://szyszyyy.blogspot.hu/2016/11/a-csabitas-mestere.html
Na, végre! Köszönöm!
Ez az írónő tudta, hogy mi kell nekem. Mintha csak a gondolataimba látott volna.

A könyv előtt volt szerencsém (avagy balszerencsém) elolvasni a Kalózszerelmet. Alapból először ezt a regényt szerettem volna elsőnek elolvasni, de mivel a sztori elején a főszereplőnő túl unszimpatikusnak tűnt, inkább a másikkal kezdtem. De az írásomból kivehető, hogy az nagyon nem tetszett.
A kettőt össze se tudom hasonlítani. Vagyis de…
Az rossz, ez jó.
Ebben minden benne volt, amit az előzőtől is vártam volna. Poénok, igazi romantika, kedvelhető szereplők, és a legfontosabb; nem lett megerőszakolva a csaj!

Izgalom persze nem sok akad, dehát itt nem is ez a lényeg. :D Az ilyen regényeket nem ezért olvassuk.
Nagyon jó gondolatok vannak a sztoriban és én nagyon élveztem amíg tartott.
Többször is jókat mosolyogtam és örülök, hogy az eleje nem gátolt meg abban, hogy folytassam.

Tímea_Kocsis_2>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Két hasonlóan nehéz eset próbára teszi egymást. Jack és Lorelei érdekes személyiség, versengenek ki tudja elbűvölni a másikat. A kalóz bosszúra vágyik és túszul ejti ellensége fiának menyasszonyát. Picit idealista ábrázolás a kalózkodásról, aranyos szereplőkkel. A lezárás kicsit szirupos, meglepő csavarral. Tetszett a csavar, hogy Lorelei nagyszülei is kalózok voltak, valamint a művészi hajlama.

papramona>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

A könyv valóban egy erős 80%-os. Kicsit vontatott, kiszámítható, néha unalmas, néha izgalmas. Ami vitte a prímet azok a szellemes szócsaták voltak Jack és Lorelei között és emiatt sikerült jobbra a könyv.

Kuri_Szilvia P>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Eleinte nem igazán értettem, mert nem ismertem az okokat. érdekes csavarok vannak a vége fele is.
Nem teljesen olyan kalózos amihez hozzászoktam, hisz csak egy csata szerepel a könyvben, arról sem tudunk meg sokat. Viszont egyre jobban megismerjük a hírhedt kalóz, akinek van szíve, még ha bosszút is akar állni.
Lorelei nekem kicsit elkényeztetnetek tűnt az elején, de nála is megdőlt az első benyomás. Bár jót mosolyogtam a kutya-férfi hasonlításán, de hamar kiderült, hogy csak a ladyknek akart visszavágni.
Nem volt ossza, de valahogy nekem hiányérzettem volt olvasás közben. Igaz egy hajón vagyunk, amin nem sok minden történhet, de kicsit több kalandot el tudtam volna viselni.

Toffy_Sentellion>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Gyengéim voltak mindig is a kalózok, de Daphne du Maurier volt első könyvem is, így a jóképű, veszélyes pasik alkották meg nálam az első kalózképet. Kíváncsiságtól vezérelve kezdtem ennek is neki. Igazából tetszett amit kaptam. Könnyű, gyors olvasmány. Igazi hétvégi napokra való.
Karaktereket könnyen meg tudtam szeretni, Jack karaktere meg igazán megnyert magának.
Fordulat nincs sok benne, talán az utolsó 1/3-a pörgősebb. Inkább érzelmi vonala hangsúlyosabb.

Kriana>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Cuki volt. Igazi kis bájos, egy lendületből elfogyasztható romantikus semmiség.
Többé kevésbé minden a helyén volt: romantika, humor, egzotikus díszlet és kaland. De mivel imádom a kalózos történeteket, ezért egy kicsivel több izgalmat, és fordulatosabb cselekményt igazán el tudtam volna viselni. Elég lehangoló, hogy igazából csak az utolsó 80-100 oldalon történik valami.

A szereplőket nagyon könnyen a szívembe tudtam zárni, igazán szerethetőek voltak. A Kis kit tündéri gyerek volt, színt sokszor színt vitt a szeleburdiságával a történetbe.
A főszereplők pedig: Lorelei nagyon szimpatikus volt, és Jack-nak sem esett nehezére levenni a lábáról. Ha engem ragadna magával egy ilyen pasi a hajójára, én biztos hogy nem tiltakoznék ellene :)

Ariadne>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Tetszett a történet, de kevés volt benne a fordulat számomra. Jobban szeretem, a több benne az akció.

Kiegészítés: Ma a jó időnek köszönhetően (+ a upc-nek azért hogy nem volt semmi szolgáltatás) újraolvastam a könyvet, mert még saját magam számára is semmi volt az értékelésem. Így egy kicsit most kiegészítem. Black Jack Rhys igazi rettegett kalóz volt, híres és hírhedt volt egyszerre. Rettegtek tőle, mert a híre sokszor megelőzte őt magát. Lorelei viszont szembeszállt vele, s ez felkeltette Black Jack érdeklődését. Csapdát állít, de a férfi nem sétál bele, s végül mégis sikerül meghódítania a nőt. Lorelei karaktere nagyon tetszett, a történetben pedig volt elég sok humoros jelenet, ami megnevettetett.

Ancsúr>!
Kinley MacGregor: A csábítás mestere

Egy újabb MacGregor könyv… Nem is tudom, hogy mit vártam. Az tény, hogy odáig és vissza voltam a férfi főszereplőért, de a női karakterekkel továbbra sem vagyok kibékülve. A kalózos témával viszont egyre jobban szimpatizálok.

bbabri>!

– Tényleg nem akar megerőszakolni?
[…]
– Nem Lorelei, nem fogom megerőszakolni.
Hihet a szavainak? A férfi azt mondta, hogy nem megbízható.
– Ez valami jól kitervelt játék? Azt kívánja, hogy bízzak magában, hogy végül megalázhasson és megkínozhasson?
– Figyelt a rólam szóló történetekre, ugye?
– Igazak vagy nem?
– Úgy gondolom, mindez attól függ, kit kérdez. Az évek során megtanultam, hogy az igazság nem olyan egyértelmű. És minden egyes ember mást lát igaznak.

– Ön nagyon arrogáns.
A férfi nevetett.
– Ezt garantálhatom.
Pillantásuk találkozott, mielőtt a lány megint másfelé nézett. Úgy gondolta, nem hagyja ennyiben.
– Idegesítő – szólt egyszerűen.
– Előfordul.
A válasz feldühítette.
– Bosszantó.
Jack szélesen elmosolyodott.
– Próbálkozom.
Ám ez alkalommal a tekintetük újból találkozott.
– Miért ennyire készséges és beleegyező?
A férfi megrántotta a vállát.
– Csak az igazat mondja, és az igazsággal szemben nem tehetek semmit.

bbabri>!

– Jobb, ha megöl, mint hogy megerőszakoljon – szólt idegességtől remegő hangon.
Jack felvonta szemöldökét. A sötét hajú férfihoz fordult:
– Elmagyaráznád ennek a nőszemélynek, kérlek, hogy a megerőszakolás nem szerepel a népek ellen elkövetett gaztetteim listáján?
– Az emberrablás sem volt rajta, egészen a mai estéig.

Sippancs P>!

A szerelem az, amikor a másikat önmagadnál is jobban szereted. Amikor az ő élete sokkal többet jelent, mint a sajátod.

– Akkor kicsoda ő?
– Ja-jac… Jacob – bökte ki végül, csakhogy mondjon valamit. – Jacob Dudley.
Jack a homlokát ráncolta a szörnyű név hallatán. Az addig rendben van, hogy gyorsan kellett kitalálni valamit, de ennél jobb nem jutott az eszébe? Miért nem hívta inkább Percy Poindexternek vagy Oscar Gridley-nek?

351. oldaldal

bbabri>!

– Nem tudom elbűvölni? Bizonyára tréfálsz. Nem született még olyan férfi, akit ne tudnék az ujjaim köré csavarni.
[…]
– Túl sokat képzelsz magadról, Miss Dupree.
[…]
– Ez meglehetősen szemtelen megjegyzés volt, Lady Amanda. Mindenesetre tisztába vagyok azzal, hogyan bánjak egy férfival.
– Igen? – kérdezte Amanda, mély megdöbbenést imitálva. – Kérlek – folytatta karját kinyújtva, szinte könyörgőre fogva a dolgot. – Kérlek, mondd el nekünk is ezt a hatalmas titkot.
[…]
– A titkok mindössze annyi, hogy úgy bánj a férfival, mint egy kutyával.

bbabri>!

Lorelei beljebb lépett a szobába, hogy láthassa a kapitány arcát. Ő azonban az oldalán fekve olvasott. Fehér, nyitott, bő szabású inge láttatni engedte napszítta, izmos mellkasát. Eddig még sosem látta a férfit ilyen természetes és közvetlen pózban. Mindezek ellenére figyelmét az orrán lévő kis olvasószemüveg vonta magára a legjobban. Annyira nem illett a képbe!

Sippancs P>!

– Tudom, hogy jelentős vagyonra tettél szert mások kifosztásából.
– A nyomorban és a nélkülözésben ezt tanulja meg az ember.

Sippancs P>!

– […] Istenem, Hank, annyira nevetséges vagy. Kész csoda, hogy nem rohantad le a nőt azonnal az idióta locsogásoddal.
– Mintha te jobban csinálnád. A nő nem olyan fajta, akit a válladra kaphatsz, és azonnal szobára vihetsz.
– Hát én nem ismerek semmilyen olyan fajta nőt.
– És most szerte a világon megkönnyebbülve lélegzik fel rengeteg hölgy…

nykyriana>!

– Ég a vágytól, hogy egyedül maradhasson velem, nem igaz?
– Aligha.
A férfi kellemes lehelete csiklandozta a bőrét.
– Vallja be, kedvesem, ellenállhatatlannak tart.
– Kiállhatatlannak tartom – mondta a lány homlokát ráncolva. -Magának aztán tekintélyes méretű az egója, tudja-e? Bizonyára hatalmas hely van a szobájában, ha elférnek benne mindketten.
/Jack és Lorelei/

Tengeri Farkasok sorozat · Összehasonlítás