Ezüstkék 11 csillagozás

Katona-Koós Kincső: Ezüstkék

Él ​egy lány Pesten. Klári. Túl borzalmas testi-lelki kínokon, elszántan színésznek készül. Minden napja a színpad bűvöletében telik, de igazi drámai főszerepét a való élet írta. Egy téli napon valakit ismét el kell veszítenie… Él egy lány Angliában. Claire. Csendes vidéki derű öleli körül. De a szívszorító veszteséget már pici korában meg kellett ismernie. Egy téli napon aztán a halál ismét eljön valakiért, akit szeretett… Kettejük életét korok és kilométerek választják el egymástól – sorsuk azonban valahol mégis összekapcsolódik. Segíthet-e az angol papkisasszony a pesti színészlányon? Egy férfias nyomozó, egy nagyon vidám rendőrkutya és bohém jóbarátok kísérik Klárit a hosszú, sötét úton, amelynek végén rátalál az igazságra. Útközben azonban még saját lelkének démonaival is fel kell vennie a harcot. A megrendítő valóságot boszorkányság és mágia ezüstös-kék fátyla takarja. Lesz-e Klárinak bátorsága fellebbenteni a fátylat? A detektívregény lapjain feltárul a színészpalánták… (tovább)

Magyar Könyvklub, Debrecen, 2006

Katona-Koós Kincső: Ezüstkék

Olyan érzésem volt, mintha Merengőn olvasnám a történetet. A könyv stílusa teljesen megfelel az oldal elvárásainak.
Két idősíkon játszódik a regény: a mai Budapesten, és a XX. század eleji Angliában. A baráti társaság mindkét időben ugyanaz, sőt, a történések is, illetve a gyilkosságok és azok módja is igencsak hasonló. Betűtípusilag szintén el van különítve a ma és a régmúlt. Kezdetben nem tetszett ez a kuszaság, ez a fejezetenkénti váltás, de a végére meglepően kerek egész lett. :)

Jenis>!
Katona-Koós Kincső: Ezüstkék

Hatalmas pozitív meglepetés volt!
Egy barátnőm nyomta a kezembe, mondván, hogy az ABC-ben dolgozó anyukája hozta haza, és neki tetszett.
Hát nekem is!
Nagyon jó, mozgalmas, nyomozós kötet, kis spirituális szállal megspékelve. Nagyon váratlan fordulatok azért nincsenek benne, de nem is vártam tőle, hogy Agatha Christie legyen.

Noriella>!
Katona-Koós Kincső: Ezüstkék

Még másodjára olvasva is fenomenális élményt tudott nyújtani. Mindkét lányt, mindkét korszakot, mindkét történetet imádtam.
Ha nem is mostanában, de előbb-utóbb szerintem ismét a kezembe fog kerülni.

BoneB P>!
Katona-Koós Kincső: Ezüstkék

Húú, nagyon tetszett a könyv, le se tudtam rakni, talán ilyen rövid idő alatt még nem is olvastam ki könyvet.
Először kicsit zavartak a dupla fejezetek, és néha bele is kavarodtam, hogy most ki volt Londonban, kinek a nagybácsija, stb. De a végére elég jól belejöttem. Nagyon tetszenek a humoros részek, Tódor, Zoltán, Csaba és persze Rejtőkém, aki állandóan csak idézz és idézz és idézz. :)

Magyar Könyvklub, Debrecen, 2006
Manocska0123>!
Katona-Koós Kincső: Ezüstkék

Nagyon szerettem ezt a könyvet, nagyon szerettem ahogyan az idősíkokat és a történeteket összefűzte, és végül egy hatalmas rejtély lett belőle. Nagyon sajnálom, hogy annyira nem ismert ez a könyv, hogy még %-os értékelése sincs, pedig nagyon megérdemelné. Aki teheti egyszer olvassa el, megéri!

BoneB P>!

Szeretem az empatákat. A patások közül ők a kedvenceim.

zyzmut>!

– De előtte meg kell néznetek az őzgidát! – erősködött Barni!
– Mondtam már, hogy nem őzgida, hanem szarvasborjú!
– Miért? Az nem ugyanaz?
– Hát már hogy lenne ugyanaz?
– Az őzgida nem a szarvas kiskölyke?
– Ó, szent együgyűség! Látszik, hogy pesti gyerek vagy.

– Rá lehet itt gyújtani?
– Hát, nem igazán… De nincs már itt senki, majd kiszellőztetek. Megkínálhatom?
– Nem köszönöm, jó lesz a saját. Szintén dohányzik?
– Nem. De néha kihallgatásoknál jól jön, ha van nálam.
– Égő cigarettával kínozza a gyanúsítottakat? – húzta el a száját Tódor. -Nagyon macsó.
– Nem. A kínzáshoz elegendő, ha modern verseket olvasunk fel áldozatainknak – felelte szárazon a főhadnagy.

zyzmut>!

– Semmit nem szabad megbeszéletlenül hagyni. […] Minden elharapott félmondat, minden ki nem mondott gondolat megbosszulja magát, később. Jobb tisztázni…

zyzmut>!

Biztos szörnyű lehet, ha valakinek a teste az egyetlen érve az élet mellett!

zyzmut>!

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.