Nowhere ​But Here (Thunder Road 1.) 11 csillagozás

Katie McGarry: Nowhere But Here Katie McGarry: Nowhere But Here Katie McGarry: Nowhere But Here

Pitched as West Side Story meets Sons of Anarchy

A teen boy brought up in the rough and tumble world of motorcycle clubs finds love with a girl raised outside of this world, when he’s tasked with not only protecting her for the summer she visits her father (the leader of the group), but also with preventing her from learning the truth about her father’s past and the gang he used to lead.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Mira, Richmond, 2015
Mira, Richmond, 2015
496 oldal · ASIN: B00OY276BG
Harlequin Teen, Toronto, 2015

Emily Jennings · Jeff Jennings · Oz · Violet

Katie McGarry: Nowhere But Here

Frusztráló volt. Talán ez a szó fejezi ki legjobban mit éreztem végig olvasás közben. Az írónő végig sötétben tartott, a könyv legvégéig nem értettem semmit, csak annyit tudtunk meg, hogy sok-soook titok van. Néha szórt oda morzsákat, hogy „Nesze!” csak, hogy még jobban azon törjem a fejem, hogy mi a túrós csusza fog ebből kisülni?! Katie McGarry nagyon jól bánik a szavakkal, igényesen és jól ír, bár ez a könyve szerintem a közelébe sem érhet akármelyik Pushing The Limits kötetnek. A karakterek egész jók voltak, de valahogy nálam hiányzott a WOW érzés. Sőt azt mondanám, hogy nekem az egész könyvből hiányzott valami. Voltak benne fordulatok, de túl sok volt a titok és hát őszintén annyira nem dobtam hátast a story alakulásától sem. A vége viszont tetszett, bár egy epilógusnak nagyon örültem volna főleg, hogy a következő kötet egy mellékszereplőről fog szólni.

A történet főszereplője a 17 éves Emily, aki Floridában él édesanyjával és nevelőapjával. Az anyukája eredetileg Kentuckyból származik, de mikor Emily még kisbaba volt, hagyott csapot-papot és elmenekült az államból, otthagyva a lány apját és annak családját (de rejtély, hogy pontosan mi vezetett ehhez). A story ott kezdődik, hogy Emily és a családja visszautaznak Kentuckyba, hogy részt vegyenek egy temetésen. Eli, Emily vér szerinti apja, egy motoros banda tagja, sőt kiderül, hogy a nagypapa konkrétan a bandavezér. A klub neve Reign of Terror és ez gyakorlatilag egy biztonsági cég, amiben a motorosok feladata, hogy megvédjék a megrendelőket (pl. kamionosokat, akik drága árut szállítanak). Már a temetéskor minden a feje tetejére áll, mert egyrészt Emilyt és az anyukáját mindenki árulónak tartja, másrészt mint kiderül, Emily veszélyben van (természetesen nem tudjuk, hogy miért, sőt Eli múltja is nagy rejtély). Annyit tudunk, hogy van egy másik motoros banda a Riot , akik a Reign of Terror -al ellentétben szeretnek illegális mezőkre evezni és miután megtudják, hogy Elinek van egy lánya, Emily azonnal célponttá válik. Végül Eli úgy dönt, hogy úgy tudja legjobban megvédeni a lányát, ha a közelében van, így Emily a vér szerinti apjánál tölti a nyarat.
A Reign of Terror olyasmi, mint egy nagy család amiben mindenki vigyáz a másikra és a tagok tisztelik egymást és a szabályokat. (Ezt amúgy jó sokszor belénk sulykolják arra az esetre, ha nem értettük volna meg az első húsz alkalommal.. :p) Ebben a „családban” vannak fiatalok, öregek, nők és gyerekek is, de mindenkinek meg van a maga helye a csoporton belül. A frissen érettségizett Oz bár nem vér szerinti családtag, mégis nagyon közel áll Eli családjához (ez is csak később derül ki, hogy miért). Éppen ezért Eli Ozt kéri meg, hogy napi 24 órában figyeljen Emilyre és védje meg bármi áron…

Na innentől kezdve ki lehet találni a történet alakulását. Tipikus felállás: ártatlan leányzó, dögös, motoros rosszfiú.. :) Egyébként Oz karakterét elég sokrétűnek éreztem és aranyos szereplő kerekedett ki belőle, de azért nem egy Noah Hutchins … :) Összességében nem volt rossz ez a könyv. Jól megírt, izgalmas történet, de nekem valami hiányzott az öt csillaghoz, sőt abban sem vagyok biztos, hogy fogom folytatni a sorozatot.

ƨɔɴом>!
Katie McGarry: Nowhere But Here

Imadom Katie konyveit, es ehhez sokban hozzajarul a stilusa, ill. az ahogyan a szavakkal banik.
A lassu viz szamomra olyan sokaig mosta a partot, hogy sokszor beleuntam a konyvbe, semmilyenne valt, es bar ereztem egyfajta melyseget benne, de az meg sem volt az igazi, mint amit pl. a PTL soran ereztem. Aztan mikor a viz mar kelloen kimosta a partot, belendult a tortenet, es vegre hozta azt, amit vartam volna, de ettol fuggetlenul ott maradt bennem a lelombozo kezdet.
Es sajnos nem csak ez volt az egyetlen bajom, hanem ott vannak meg a karakterek is, akik egyszeruen bosszantottak… sokszor. Nem kifejezetten mondanam, hogy rossz karakterek lennenek, de a fene se tudja… Emilyt egyszeruen nem tudtam megkedvelni, Ozt meg csak ugy hipp hopp akaratlanul is elkezdtem kozelerezni magamhoz. Kedvesek, aranyosak voltak, de ennyiben lenyegeben ki is fujtak, vagy csak en vartam tul sokat…

xoxo_ivett>!
Katie McGarry: Nowhere But Here

Imádtam! De nagyon. Katie egyszerűen nem tud olyat írni, amit ne imádnék meg, de nagyon. Oz és Emily nem rögtön szerettek egymásba, ami plusz pont, nagyon nagy. Az egész szépen fokozatos volt, ahogy azt már megszoktam Katietől. Na és a többi karakterrel se volt semmi bajom, és történet is bejött. Kicsit féltem tőle, hogy ez a sorozat nem lesz olyan jó, mint a Pushing sorozata, de simán elérte azt a szintet is.
Tehát éljen, van egy újabb kedvenc sorozatom.

Arym P>!
Katie McGarry: Nowhere But Here

Nehéz volt eldönteni hány csillagot is adhatnék erre a könyvre. A Pushing the limits sorozat nagyon tetszett, és bár ez a könyv is jó volt, nem éreztem ugyanazt a vonzást, mint mikor azokat a könyveket olvastam. Hiányzott belőle az eredetiség nekem, de Emily és Oz aranyosak együtt. Fokozatosan derül ki, hogy Emily anyja nem mondott teljesen igazat az apját illetően és a kedvenc részem, mikor Olivia elmeséli Eli csillagos tetoválásának a történetét. *-* Emily nevelőapja is nagyon szimpatikus volt. Ő buzdította kezdetben a lányt, hogy lépjen ki a komfortzónájából és nézzen körül a világban. Minden cselekedetén látszott, mennyire szereti és támogatja a lányt.
Egyszer szerintem folytatni fogom a többiek történetét is (de most kell egy kis szünet). :)

Monday>!
Katie McGarry: Nowhere But Here

Amikor láttam, hogy teljességgel meg fog történni ez a könyv én már számoltam a napokat, pedig a fülszöveg nem fogott meg. De hát ez egy Katie McGarry könyv, szóval mindenképp olvasásra került. Kezdek szétcsúszni a csillagozásaimmal, mert ez bizony nem 4 csillagos. De nem is három és nem is öt. Oké, be kell valljam tudtam, hogy gondjaim lesznek a könyvvel. Ez az egész testvériség dolog teljesen okés nekem, persze sosem tudnám elviselni, meg jó lehet ha az emberre vigyáznak meg szeretik meg minden, de na, hát látszik mennyire lehetetlen ez. Hogy rátérjek a könyvre. Az első… sok oldalban végig kapkodtam a fejem, hogy most ki -ki és miért és hogyan, bár mondjuk lehet ebben én voltam a hibás, mert másra is figyeltem. De, lehet az is, hogy totálisan össze volt kavarodva minden és reeeengeteg titkuk volt. Bírtam a párost együtt, bár valahogy gyorsan jönnek össze. Mármint nem, de közben meg igen. Tényleg a vége felé gyorsul fel minden, nem mondom, hogy kiszámítható, de a főbb szálak azért valami módon sejthetőek. Rohadt idegesítő volt ahogy a kölykök szenvedtek és nem is az ő hibájuk volt. Egyszerűen az idegesített, hogy senki nem tehette azt amit akart, mert az apucik megtiltották és tudom, hogy ez ilyen tinikorból visszamaradt lázadásom, de utálom, ha lekorlátoznak, minél jobban nem tehetem amit akarok, annál jobban akarom.
Összességében a vége kárpótolt mindenért.

bankicsniki>!
Katie McGarry: Nowhere But Here

Hát én remekül szórakoztam miközben olvastam.:) Oz nagyon szimpi volt,ahogy Olivia és Eli is. Emilyt már kevésbé,miatta vontam le azt az egy csillagot:) Várom a következő részt, kíváncsi vagyok Razor történetére!

Cheril>!

”I like how you smile and how you laugh. I like how you love and defend your family and I like how you’re trying to love mine. I love how you trust. But mostly, Emily, I like how I feel when I’m around you.”
Shit. My heart bursts as the words tumble out. “I’m falling for you.”

Kapcsolódó szócikkek: Oz
Cheril>!

“Are you suggesting a body isn’t going to come back to life and try to eat me?”

“I’m going to go out on a limb and say you’re safe from a Walking Dead episode.”

Kapcsolódó szócikkek: Emily Jennings · Jeff Jennings
Cheril>!

“I told you to stay in the truck.”

Emily flutters her eyelashes. “Since when did I volunteer to be your lapdog?”

Violet laughs and releases the jack. “I like you. What’s your name and why are we not hanging out?”

Kapcsolódó szócikkek: Emily Jennings · Oz · Violet
Cheril>!

Chaos reigns inside my mind. Oz can kill me or Oz can save me or Oz can do one now and then another later.

Kapcsolódó szócikkek: Emily Jennings · Oz

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

“You could be kidnapping me and trying to do that thing where I grow to love my captors. I’ve seen it on TV before.”
“You caught us. We knew you were going to walk out of the motel at three in the morning and we created this situation to freak you out into loving us. That’s how fucked up we are.”

pveronika>!

He grabs the swing by the seat and it grinds to a halt. Oz’s fingers brush along the skin of my thigh.
My heart stutters. Stupid heart. Stupid short skirt. Stupid deep blue eyes and wild charcoal hair. Stupid, stupid, stupid me for licking my suddenly dry lips.

Cheril>!

“I got her back. She trusts me.” She cares for me. “We’re friends.” I’m in love with her. “She won’t question me being stuck to her side.” As long as she doesn’t mind me stripping her naked in my mind the entire time. “No one will touch her.” And if they do I will snap their fucking necks.

Kapcsolódó szócikkek: Oz

Thunder Road sorozat · Összehasonlítás