Tökéletes ​esküvő 54 csillagozás

Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Hunyd ​le a szemed, és képzeld magad elé egy meseszép vidéki falu aprócska templomát, finoman elegáns menyasszonyi ruhákat, rózsacsokrokat, kecses pezsgőspoharakat. Egyszóval, képzeld magad elé a nagy betűs Romantikát…
Ezt a képet látja maga előtt álmaiban Beth, Rachel és Lindy, akik mindhárman válaszúthoz érkeztek, készen arra, hogy végre azt tegyék, amit a szívük diktál. A három grácia véd és dacszövetségbe lép, és együtt indítják el álmaik vállalkozását: hamisíthatatlanul stílusos vidéki esküvők szervezését, megfizethető áron. Hamarosan ott találják magukat a helyiek szerelmi életének kellős közepén, és miközben megtanulnak tortát díszíteni vagy éppen a dédmama esküvői ruháját a csinos menyasszonyra szabni, óhatatlanul is slamasztikába keverednek. Hiszen ha a szerelem bajjal jár, az esküvő csak tetézi a bajt… Vajon kibírja-e a barátság a sok megpróbáltatást? És mi lesz, ha a nagybetűs Szerelem közbeszól?
A Francia kaland, a Szerelmes levelek és számos egyéb… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

530 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633107089 · Fordította: Molnár Júlia Dóra
532 oldal · ISBN: 9789633109540 · Fordította: Molnár Júlia Dóra

Simon_Ziti>!

Nekem nagyon tetszett!
Örültem, hogy nem kellett a nehéz fordulópontokon rágódni, de mégse volt unalmas. Ez igazi HAPPY könyv volt, aminek úgy lett vége, ahogy elgondoltam, de mégse volt unalmas.

Csoszi>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Ez most egy kissé hosszú volt, és a végén már untam. Előfordult, hogy egy-egy mondatot kétszer-háromszor is elolvastam, hátha sikerül megfejtenem az értelmét. Az esküvő téma nem hozott annyira lázba. A szereplőket sem kedveltem túlzottan. A három nő vállalkozása (low budget-os esküvőszervezés) olyan ötletbörze jelleggel működött, és mintha a magyar viszonyokra adaptálták volna (fő, hogy minél olcsóbb legyen!). Ha nincs megfelelő személy, aki elvállalja a torta díszítését, nosza nézzük meg gyorsan a youtube-on, hogyan is kell csinálni! Ha a menyasszony úgy dönt, hogy mégsem a koszorúslánya készíti el a sminkjét, no para! Ott a youtube! És máris profi sminkes leszel! És az komoly, hogy egy menyasszonynak tíz nappal az esküvője előtt nincs ruhája? Ugyan már!

530 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633107089 · Fordította: Molnár Júlia Dóra
PEvice>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Nekem ez az első olvasásom Katie Ffrode könyveiből. Ez az írónő baba buborékban élhet elzárva a világtól, a realitás talajától. Imádom a romantikus mézesmázos, csöpögős könyveket ha jól meg vannak írva. Ez a könyv számomra annyira elugrasztott a valóságtól és az élet rejtelmeitől, nehézségeitől, hogy vizsgaidőszak közepén nem tudtam letenni. Az volt a szerencséje, hogy megfelelő hangulatban kapott el (csak emiatt és azért mert nyeremény könyv volt --> 5 csillagot adtam neki).
Nos valamilyen szinten érzetem benne a valóságot, de nem a mai kor hanem úgy 40-50 évvel ezelőtti faluvilág, emberi magatartás jellemzi a mai korban íródó könyv helyszínét.
Hát a szereplők közül egy valaki volt aki igazi jellem változáson ment át az Rachel volt. Nekem ő lett a kedvencem a 3 nő közül.
A gyönyörű porcelánokat én is imádom, örülnék neki még akkor is ha egy kosz fészekből kéne kitakarítanom őket :)
Világos a borító felső részén a Három nő. (róluk szól a könyv) Két esküvő. ( a 3 nő szervez másik 2 nőnek esküvőt) Egy szerelem. ( ne ezt nem tudtam hova tenni vajon melyik szerelemre gondol? én személy szerint legalább 5 szerelmet számoltam, de jó lenne tudni mégis melyiket emelte ki ezzel a mondattal (szerintem Beth és Finn kapcsolatát, viszont ebben nem vagyok biztos ))
Csak akkor ajánlom ezt a könyvet, ha egy irtó nagy adag cukormázra és romantikára vágysz!

Mpattus P>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

A Tökéletes esküvő kissé elnyújtott, de mindenképp kellemes olvasmány volt számomra. Betekintést enged az esküvői előkészületekbe, ötleteket adhat az esküvő előtt állóknak. Tetszett, hogy kicsit belőlem is előhozta a szervezői-tervezői gondolkodást, hogy kifejezetten családias és meghitt hangulatot teremtett, hogy jó karaktereket vonultatott fel. Nem csak a női, de a férfi karakterek is egészen változatosak voltak (bár közülük tagadhatatlanul Raff volt az, aki igazán figyelemre méltó). Biztosan nem ez volt az első és utolsó olvasmányom a szerzőtől, és akár e könyv adaptációjával is szívesen találkoznék a képernyőn.

Bővebben:

Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Lassan sodródik a történet, magával ragad az angol vidéki hangulat. Kipróbálnám az életet egy ilyen kis összetartó faluban. Bájos kis könyv, ahogy ezt Katie Fforde-tól megszokhattuk. Talán kicsit hosszabb, mint amiket ő általában írni szokott, de ehhez képest nem ad többet. Kétszáz oldallal kevesebből is ki lehetett volna hozni ugyanezt, mert alig történik benne valami. Persze, amilyen célt szolgál (szórakoztatás, kikapcsolás) arra jó.
A fordításban voltak bakik: Több helyen nem stimmeltek a személyek, pl.: Rachel ajtót nyitott Rachelnek… (?), meg két vagy három helyen szerepelt az uniszónóban kiáltottak kifejezés, ami helyett nem értem , hogy miért nem lehetett a magyarosabb egyhangúan vagy egyszerre kiáltottak esetleg.
Különben egyszer újra fogom olvasni az egészet és megszámolom, hányszor isznak benne bort, mert szinte minden harmadik oldal erről szól.
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2016/06/03/katie_fforde_tokel…

hencsa06>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Számomra talán egyik legszenvedősebb regénye az írónőnek. Kétszer nekifutottam mire elolvastam. Nagyon unalmas volt és vontatott, főleg az eleje. Vége felé kicsit jobbra sikeredett . Tud az írónő ennél sokkalta jobb és élvezetőbb regényt is írni.

rókatündérlizi P>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Ki ne szeretné az esküvőket? Mindig valami izgalmas, kellemes hangulatú, szemet gyönyörködtető képek sora jelenik meg bennünk ezzel az eseménnyel kapcsolatban. Itt is ezt kapjuk, vidéki romantikába ágyazva.
Nincsenek eget rengető nagy fordulatok és szívet tépő érzelmek, mégis a romantika műfajában remeket alkotott Katie Fforde ezzel a kötettel. Kellemes kis könyvecske, amely könnyen olvasható, átmelengeti a lelket. Légies felüdülés, mint a szélben lebbenő fátyol.

Airyn P>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Képzeljetek el egy pompás kisvárost, kedves szereplőket, egy-két habos-babos esküvőt, és három vállalkozó kedvű fiatal nőt! Mindezt egészítsétek ki 3-4 adonisz csődörrel, gyerekekkel, romantikával, és annak, aki ismeri Katie Fforde könyveit, nem is kell többet mondanom.

Nemrég sorsoltam ki Katie Fforde – Tökéletes esküvő című könyv egyik példányát a szerencsés nyertesnek, aki nemcsak, hogy már meg is kapta, hanem el is olvasta a könyvet – velem egyetemben.

Bevallom, nekem kicsit tovább tartott az olvasás, ámbár meglehet, ebben az is közrejátszik, hogy egy hétig a Balatonon süttettem a hasam és hajókáztam, minden esetre azért megnyugtatott a tudat, hogy ott is magam mellett tudhattam két könyvet, még akkor is, ha este, fáradtan már nem igazán volt erőm az olvasásra. Mondhatom tehát, hogy az átlag 2nap/1könyv átlagomat most azért jócskán lerontottam, de sebaj.
Azt mindenképpen érdemes tudni, hogy az írónőnek úgy tudom, 44 könyve van, legalábbis a moly adatbázisa szerint, sőt, német tévéfilm is készült belőlük, én azonban még egy könyvét sem olvastam ezen kívül, így teljesen objektíven kezdhettem bele ebbe. Meg kell, hogy valljam, egyáltalán nem erre számítottam, talán azért, mert már annyira mindenféle témában olvasok, köztük tini, thriller, krimi, dráma, hogy valahogy nem számítottam erre a rózsaszín puncsra, legalábbis nem ilyen mértékben, meglepett tehát, mikor eljutottam már kb. a könyv feléig, és még mindig egy álomvilágban játszódik a könyv. Kérdezte is pár hete valaki, hogy milyen habos-babos könyvet tudnék ajánlani, ami csupa pozitív és ilyen lélekkönnyítő, hát momentán eleddig nem tudtam ajánlani, de most akkor bátram merem az illetőnek figyelmébe ajánlani ezt a könyvet. Bár jómagam nem voltam 100%-ig megelégedve, mert vártam volna több konfliktust, történést, ugyanakkor volt pár eléggé lehangoló olvasmányom is ezelőtt, úgyhogy arra pont jó volt, hogy egy kicsit kikapcsoljak és sajnálkozhassak azon, hogy a való életben semmi sem olyan egyszerű, mint a könyvekben.

Az egyik értékelőtől olvastam nem rég, szerinte ez a könyv egy olyan idilli városka képét ábrázolja, ami olyan 30-40 éve volt elképzelhető, teljesen egyet tudok ezzel érteni. Egy kedves kisváros lakosait ismerhetjük meg, olyan mennyiségben, hogy nekem gyakran nehézséget okozott a nevek-arcok társítása, és őszintén szólva, a szereplők is eléggé hasonlóak, mindig emlékeztetnem kellett magam, hogy a 3 női főszereplő, és 3-4 pasi közül éppen melyikről is olvasok.

Voltaképpen ez egy kedves, romantikus történet, esküvőkről, és 3 vállalkozó kedvű 20-30 éves nőről, akik összefogván megalapítják esküvő szervezéssel foglalkozó vállalkozásukat, a Vintage Romantikát. Azon kívül, hogy megismerjük a lányokat, családjukat és a körülöttük legyeskedő férfiakat, az esküvőszervezés (talán túlontúl részletes) világába is elkalauzol a könyv, megtudjuk, hogy kell ruhát átalakítani, olcsón esküvőt szervezni, közösségi termet átfesteni, weboldalt készíteni meg ilyenek. Emiatt ugyan néha úgy éreztem, mintha valami vállalkozás reklámját olvasnám, vagy valami „hogyan szervezzünk esküvőt” kézikönyvet, sok fölösleges szálat éreztem a történetben, és talán kicsit meg is vágtam volna, mégis tudom ajánlani a javíthatatlan romantikusoknak, otthonülős feleségeknek, szerelmes lánykáknak, nagymamáknak, anyáknak, vagy egy sor lehangoló könyv olvasása után pihentetőnek. Érdemes vinni nyaralásra, mert arra pont tökéletes, kikapcsol, és nincs benne idegesítő vagy túlgondolós szál. Az elején okozott némi nehézséget megállapítani, hogy ki mit mond, nem mindig volt teljesen világos, sőt, voltak benne bakik is ezt illetően, ámbár nem tudom, ez az írónő vagy a fordítás hibája-e. Jó lett volna érzelmileg közelebb érezni a könyvet, talán E/1-ben ezt jobban el lehetett volna érni. Nem sorolnám a kedvenceim közé, de azért tetszett. Azt muszáj megjegyeznem, hogy ennyire egyszerű és tökéletes csak egy regényben lehet minden, azért nekem illúzióromboló volt a tudat, hogy (Magyarországon legalábbis biztosan) nem ennyire egyszerű beindítani a semmiből egy vállalkozást úgy, hogy minden pont ennyire összejön és klappol, mindenki akkor siet a segítségedre és ért a pont szükséges dolgokhoz, amikor kell, satöbbi.

Hörcsibald>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Még csak most kezdtem el, de egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy ilyet TÉNYLEG én is tudnék írni, és nem azért, mert olyan jól írok. Nem is értem, miért fordították le magyarra. Nyári olvasmánynak azért remélhetőleg megteszi.
Eddig annyi derült ki, hogy Rachel könyvelő. Könyvel. Könyvelésből él a faluban. Otthon dolgozik, mert könyvelő. Ő gyűjti az adományokat, mert jól tud összeadni, mert könyvelő. Most épp nem ér rá, mert sürgős munkája lett, könyvelés.
Beth nagyon jól ért az internethez. Jól tud e-bay-ezni. Nagyon ért az egérrel kattintáshoz. Meg az e-bay-hez. Meg az internethez.
Lindy meg jól varr. Varrónő. Otthon dolgozik, mert varrónő. Otthon varr.

Hát kábé ilyen szájbarágós az egész. És ennyire izgi. Isten bizony, csak azért veszem újra és újra kézbe, mert a borítójának olyan kedves hangulata van. Meg segíti az elalvást, nem az a „na még egy oldalt, meg még egy oldalt, hú b@meg, elmúlt éjfél!” típusú könyv.

Update. Kiolvastam, ééés.. azt kell mondjam, tetszett! Olvasás közben megtetszett. De miért? Úgy tűnik az ember olykor vágyik az egyszerű, pozitív történetekre. Direkt nem törlöm ki a elő-értékelésemet, nem tagadom meg, hogy eleinte nem fűztem hozzá sok reményt. Mégsem tudnék ilyet írni :-) Jó kis nyári olvasmány, bár télen (kora tavasszal) játszódik. Karácsonykor, bekucózva is kellemes időtöltés lehet.

Estella>!
Katie Fforde: Tökéletes esküvő

Na…az olvasás kicsit hosszúra sikerült :D
Ez nemcsak a könyv hibája, valahogy én is más hangultban voltam, ezért is haladtam ilyen lassan… Az alaptörténet nem rossz, de aki fordulatos cselekményre számít, az válasszon inkább valami mást. :D
A karakterek szerethetőek voltak, viszont azt fura volt elképzelni, hogy egy faluban mindenki ennyire összetartó.Szép lenne ez, de a valóságban szerintem nem menne ennyire könnyen minden… Mindezek ellenére kikapcsolódásnak jó könyv, ha valami nyugis történetre vágysz. :)

Bea_Könyvutca P>!

– Elnézést, ezt nem kellett volna. Nagyon anyáskodó tudok lenni.
– Nincs abban semmi rossz, Lindy – mondta kedvesen Raff.
– Hát, amíg nem vágom fel idegenek ebédjét kis katonákra, addig lehet, hogy tényleg nem olyan nagy gáz.

Lulma>!

Nagyon szeretem az olyan történeteket, ahol a nők összefognak egymással egymásért.

Guminudli P>!

A férfiak már csak ilyenek. Nem szeretik, ha olyan gondod van, amit ők nem tudnak megoldani.

Estella>!

– […] Nem kell olyannak lenned, ami nem akarsz.

28.fejezet

Lulma>!

Szóval, mit iszunk? Vörösbort? Már hozom is – mondta, és elindult a pult felé.

Sophia_Mathe>!

– Nagyon sok adottsága van – mondta Lindy –, ezek közül az egyik, hogy képes úgy kinézni, mint Mr. Darcy.

508. oldal, 31. fejezet (Libri, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Mr. Fitzwilliam Darcy
Guminudli P>!

Nagyon szép nap volt, de kezdte érezni, hogy a kosz és rumli tolerálására kiszabott kreditjei elfogytak.

Guminudli P>!

Mivel éppen semmit nem csinálhatott, Beth jobb híján nyugodt maradt.

Guminudli P>!

– Szólj majd, ha segítség kell a színválasztásban. […] Szeretek színeket kevergetni, több színnek is kívülről fújom az alkotóelemeit.
– Az igen!
– Persze, ha rám bízzátok az egészet, akkor az a fehér ötven árnyalata lesz.

Guminudli P>!

Odalépett a férfihez, és rávillantotta segítségre van szükségem mosolyát.