Így ​ér véget 10 csillagozás

Kathleen MacMahon: Így ér véget

Az „Így ér véget” szerelmi történet. Két, látszólag össze nem illő ember története, akik a legnagyobb anyagi bizonytalanságban találják meg egymásban azt, amire mindig is vágytak. Sorsszerű megismerkedésüket követően addig sohasem tapasztalt érzelmeket élnek meg. Mindkettejüket átformálja ez a kapcsolat, a sikerért azonban keményen meg kell dolgozniuk.
A könyvben mindvégig ott bujkál a pusztulás komorsága.
MacMachon írói tehetségének egy fanyar humorral átszőtt, pontos, elgondolkodtató, torokszorító regényt köszönhetünk. Az Így ér véget az a regény, amelyre az Olvasó sokáig emlékezni fog. Talán addig, míg valóban véget nem ér…

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kossuth, Budapest, 2013
352 oldal · ISBN: 9789630974851 · Fordította: Tóth Ildikó
Kossuth, Budapest, 2013
ISBN: 9789630975643 · Fordította: Tóth Ildikó

kávésbögre P>!
Kathleen MacMahon: Így ér véget

A sztori, aminek már az elején tudod, hogy mi lesz a vége. Habár maga a történet tragikus, meglehetősen könnyed hangvételben íródott, amolyan egyolvasásos élmény.

minett>!
Kathleen MacMahon: Így ér véget

hú ez sajnos végtelenül unalmas és kiszámítható volt,s az utolsó tengeri jelenetet leszámítva,semmi pozitív lelkig hatoló gondolat sem volt benne.

Kókuszka>!

De a szavakat nem lehet visszavonni. Ha egyszer elhangzottak, az ember többé nem felejti el őket.

182. oldal, 24. fejezet

Kókuszka>!

-Tulajdonképpen, mindannyian tudjuk, hogy haldoklunk. Az életben csak a halál biztos. Mégsem tesszük meg időben, amit lehet. Csak amikor már túl késő.

282. oldal, 32. fejezet

Kókuszka>!

Ad, minket egész életünkben arra neveltek, hogy féljünk! Mindenért folyton csak mentegetőzünk, bocsánatot kérünk, és játsszuk a mellékszerepeket. Nekem ebből elegem van! Nem akarom, hogy a gyerekeim is ilyenek legyenek, Addie! Azt akarom, hogy ha innen kirepülnek a nagybetűs életbe, legyen önbizalmuk. Azt akarom, hogy higgyék el magukról, hogy bármire képesek. Legyenek bátrak, ne féljenek semmitől. Ezt próbálom beléjük verni. Ha ez sikerül, bármit el fognak érni az éltben!

232-233. oldal, 26. fejezet