Lódobogás ​– Katie és a musztáng I. (Katie és a musztáng 1.) 60 csillagozás

Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Egy kislány és egy ló kivételes barátsága elevenedik meg a Könyvmolyképző Kiadó új sorozatának lapjain. A tízéves Katie csak nemrég veszítette el szüleit és testvéreit egy pusztító járványban. Most távoli rokonainál lakik, akik cselédként dolgoztatják. Katie minden vágya, hogy Nyugatra menjen, és megtalálja igazi családját. Amikor a ház ura egy vad musztángot hoz a házhoz, a kislány kedvességével és gondoskodásával fokozatosan elnyeri az állat bizalmát. Mindenki legnagyobb meglepetésére a veszélyes és szelídíthetetlen jószág engedelmeskedik Katie-nek. A két elhagyatott teremtmény között eltéphetetlen kapocs alakul ki. Barátságukat azonban halálos veszély fenyegeti. Hamarosan rá kell döbbenniük, hogy nagyobb szükségük van egymásra, mint azt valaha is gondolták. Ellenállhatatlanul romantikus történet, mely az első perctől fogva rabul ejti, és fogva tartja az olvasó érzelmeit.

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708112 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
114 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708112 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Könyvmolyképző, Szeged, 2007
114 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708112 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Niitaa P>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Gyerekként eszméletlenül vágytam erre a könyvre, de sajnos sosem sikerült beszerezni. A könyvtárunk nagyon apró volt, új könyvek nem is érkeztek, szóval esélytelen volt, hogy bármikor is olvassam.
Most, a gyerekkönyvtárban a lovas polcot böngészve akadt a kezembe, így gondoltam itt a várva várt alkalom, elolvasom most.

Hát… örülök, hogy akkor nem akadt a kezembe, mert biztos nem szenvedtem volna végig.

Azt hittem, ez is egy hasonlóan aranyos kis lovas történet lesz, mint a többi, amik ekkortájt menők voltak. Ehelyett kaptam egy árva kislányt, akivel elég rosszul bánnak és egy ideges lovat, aki épp csak néha feltűnt a színen.
A könyv nagy része a tehénfejésről és a takarításról szól.

Nem erre szerződtem le.

julicsenge IP>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Jaj, de jó érzés felülni a nosztaligavonatra, szerintem utazom vele még egy pár könyv erejéig. :D Hányszor olvastam ezt a sorozatot gyerekkoromban, te jó ég! És még a sok-sok éve hajtogatott könyvjelzőmet is megtaláltam benne. Azt hiszem, ez volt az első énbeszélős olvasmányom is. És milyen nagy utat tettem meg az időben! Utólag gondol bele az ember, mennyi mindent tud tanulni egy gyerek az olvasmányai által. Amikor elolvastam a könyv elején az ajánlást, beleborzongtam, annyira ismerős volt minden szava. Biztos vannak ennél százszor jobb könyvek is, de csak az alapján tudom értékelni, amit 10 éves én gondolt róla, és szerinte ez egy csodás történet egy nagyon bátor kislányról meg egy csökönyös, de szeretnivaló lóról. A borítófestmények annyira gyönyörűek, bár több ilyen könyv lenne manapság is!

Nefelejcs000>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Nekem nagyon tetszett, mert a főszereplő kb annyi éves mint én. Ezért jobban bele tudtam élni magam a könyvbe. Tetszik, hogy az író leírja milyen volt 1847-ben és hogy vannak benne állatok.

Flaura>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Ez egy nagyon szép történet egy kislány és egy ló barátságáról.

Nadine_Never>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Szívmelengető történet. Nekem a kor választás tetszett a legjobban és a leírások. Rögtön megsajnáltam Katiet és azonnal Harryhez kezdtem hasonlítgatni.

Váraljai_Virág>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

A könyv pont egy kis pihentető olvasmánynak jó.
Ha nem pont fantasyt szeretnél olvasni vagy valami szerelmeset, hanem valami mást akkor ez olyan.
Meg persze aki szereti az állatokat annak biztos nyerő:)
És imádtam benne Katyt: rögtön megsajnáltam szegényt és együtt tudtam érezni vele.

Rosie16>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Gyerekkönyv, a másik Lódobogás-sorozat első részével együtt pár óra alatt kivégeztem.
A Lara és a szürke kanca kicsivel jobban tetszett, mert ennek a vége után nem éreztem, hogy érdekelne a kis csapat útja.

Kecsüszo_geiko>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Kicsit lassan indul be a cselekmény… ami nem biztos, hogy érdekfeszítő a célközönségként megjelölt 8+ korosztálynak.. Ez önmagában 3*
Különben tetszett.
A könyv külcsínjére, lapminőségére, tipográfiájára viszont 5 * , nagyon egyben van, nagyon teszik. Komolyan megdobja az élményt.
Így a 4 *.

Katie és a musztáng sorozat · Összehasonlítás