Az ​elfelejtett dal 42 csillagozás

Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Egy galériatulajdonos fiatalember figyelmét három olyan festmény kelti fel, amelyek lenyűgözik, rabul ejtik, és nem pusztán intenzitásukkal, hanem a mögöttük meghúzódó titokkal. És mivel semmi nincs, ami otthonában tarthatná, követi megérzését, és egy dorseti faluba utazik.

Ám hiába vesznek az évtizedek távolába a történések, a falu őrzi a rejtélyt, és csak egyetlen öregasszony válaszolhatja meg a fiatalember kérdéseit. A kíváncsi, elszánt tekintet kicsikar egy szörnyű históriát, amelyben a vadregényes dorseti partvidék előterében a magány, a kínzó vágyódás, a megszállottság, az összezavarodott gondolatok és tettek megdöbbentő kavargásából lassan kibontakozik, mi is történt azokon a lázas nyarakon az 1930-as években…
Katherine Webb (Örökség, Homály) legújabb könyve betekintést enged az emberi érzelmek sokrétűségébe.

Eredeti megjelenés éve: 2012

General Press, Budapest, 2013
464 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435066 · Fordította: Tóth Bernadett

smetalin>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Múlt és jelen, szerelem és gyűlölet, barátság , sötét és mély titkok! Ismét ezek jellemzik az írónő könyvét. Most talán egy kicsit hosszadalmasabb volt, és csak egy személy révedt el a múltban, tőle tudhattuk meg, mily sötét keserűséggel teli élete volt, és miért alakult ez így! Természetesen ismét egy család állt a történet középpontjában, jó volt olvasni, ahogy kockáról kockára megelevenedett előttem a múlt és a szörnyűség ahogy kibontakozott.

Trixi>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Mindig is tetszettek a jelen és a múlt történéseit párhuzamosan bemutató könyvek. Mivel nem ez volt az első könyvem az írónőtől, így nagyjából tudtam mi vár rám. Nem túl bonyolult történet, lassan, hömpölyögve kibontakozó cselekmény – ezzel nincs is probléma, sőt, még jól is esik néha ilyet olvasni. A múlt történései mindig jobban izgatnak, mint a jelen nyafogásai. Most is így volt. De nem tudom eldönteni, mit szeretett volna a szerző, hogy Mitzy-t kedveljem, vagy sem. Még amikor a kitaszítottságáról írt, meg a borzasztó anyjáról, még együtt éreztem vele. De ahogy több dolog derült ki, ahogy zajlottak a történések, úgy kezdtem el utálni, és viszolyogni tőle. Holott akkor is együtt kellett volna éreznem vele???? Hm, nem tudom. Nem ilyen véget képzeltem el, vagyis vég előtti véget……..nem volt katarzisélményem, sőt inkább bosszankodtam. Csak még jobban utáltam Dimity-t. Amúgy, hogy lehet így nevezni egy női szereplőt? Folyamatosan Dimitry-nek olvastam, ami nagyon nem női név :D :D :D . Mindenesetre a szerzőnek ez a könyve is magába szippantott, és ledöbbentett :) Ebben a könyvben legalább visszakaptam egy kis „varázslatot”, ami a legutóbb megjelent könyvéből hiányzott.

Amilgade>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Katherine Webb-el én úgy vagyok, mint a többször felmelegített húslevessel. Jó-jó, de nem az igazi. Kiszámítható, de én emiatt szeretem, mert biztos nem csalódom a könyveibe. Aztán elolvastam Az elfelejtett dal című művét és bumm…talán jobban oda kellene figyelnem az írónőre.

Bővebben:http://konyvekes.blogspot.hu/2014/10/katherine-webb-az-…

Eboli>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Másodszor olvastam, most is nagyon tetszett. Webb gyönyörűen, érzékletesen ír, kedvelem a rejtélyeit is. A múltban játszódó történet ezúttal is sokkal erőteljesebb, mint a keret, de a végén szépen összesimul a kettő. Az mindenesetre biztos, hogy a kerettörténet miatt nem olvastam volna újra, ám a fő dráma ismételten lenyűgözött.

Hörcsibald>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Hát ez is nagyon tetszett, mint a többi könyve az írónőnek. Most a jelenben futó szál egészen jól kidolgozott volt és jobban kapcsolódott a múlthoz. A történet kicsit abszurd ugyan, de hát azért olvasunk, mert a saját életünk nem ilyen érdekes, nem? (Na azt mondjuk nem is akarnám, hogy így legyen érdekes az életem.) Ugyanakkor elég nyomasztó a történet, és nagyon nehéz dolgok vannak benne. Kicsit meg is viselt. Mint a korábbi könyvekben most is nagyon tetszett az, hogy a „gonosz” szereplő nem csak egyszerűen gonosz és kész, hanem látható az egész folyamat, ami a tetteit vezérli, és így már nem is olyan egyszerű eldönteni, hogy gonosz-e valójában vagy éppen, hogy sajnálni kell? Már alig várom az írónő újabb könyvét!

silverlight78>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Jó könyv is lehetne, ha nem lenne ilyen borzasztóan, rettenetesen lassú. Szeretem, ha egy történet lassacskán, fokozatosan bontakozik ki, de ez már kínlódás volt számomra, ráadásul egyik szereplő sem vált igazán szimpatikussá a sztori végére sem.

Salsita>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

A történet nem okozott különösebb meglepetést, nagyjából végig lehetett tudni, mi sül ki belőle, és mi következik éppen, de jól van megírva :)

csilla0923>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Azt hittem sose jutok a végére, a többi könyve az írónőnek jobban lekötötte a figyelmemet. De érdemes volt várni és végigolvasni! Nagyon szép történet.

jucusjucus>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Ez volt az első könyv, amit Webb- től olvastam. Az eleje nekem kicsit nehezen indult be, de lehet, hogy csak túlságosan elapróztam az olvasást. A történet egyébként érdekes volt. A jelenben és a múltban futó szál is egész jól ki volt dolgozva. Sajnos csak a végén kapcsolódik a két szál igazán össze. A döcögős eleje után viszont nagyon vártam, hogy mi sül ki ebből a sztoriból, alig tudtam letenni. Egyébként is szeretem, az olyan könyveket, ahol valamilyen művész vagy művészet is van a sztoriban. És ami nem tetszett… A könyv úgy van felépítve, hogy nem különül el élesen, hogy a múltban vagy a jelenben járunk, arra gondolok, hogy nem kezdődik pl. új fejezet, engem ez néha teljesen kizökkentett a sztoriból.

Kitti_Klózer>!
Katherine Webb: Az elfelejtett dal

Nagyon izgalmas, mindenkinek ajánlom, aki szereti a titkokkal teli, és az „alig várom már hogy megtudjam mi lesz a vége” történeteket :)

Zsonyka>!

Könnyű olyannak látni a dolgokat, amilyennek látszanak, és annak alapján véleményt kialakítani.De ki a megmondhatója, hogy az megfelel-e a valóságnak

Zsonyka>!

Ami a tiéd, az nem fog elmenni melletted.Így mondogatta a jó öreg nagyapám

Zsonyka>!

A megjelenésükben visszatükröződött tartalmas életük, minden, amit átéltek és megtapasztaltak

MezeiMarcsi>!

Érted, hogy nem csak egy híres művész képeiről van szó? Emberi életekről. Azokról a dolgokról, amelyeken keresztülmentek, amiket megéltek.