Nyolc 16 csillagozás

Katherine Neville: Nyolc

New ​York City, 1972. A matematikában és sakkban amatőr Catherine velis, a nyolc nagy auditáló cég egyikének informatikus szakembere. Mielőtt új megbízatására Algériába indulna, Cat tenyérjósnővel jósoltat. Az asszony nagy veszélyre figyelmezteti Catherine-t. Aztán egy régiségkereskedő környékezi meg, és titokzatos ajánlatot tesz neki: egy meg nem nevezett ügyfél bizonyos régi sakk-készlet darabjainak gyűjtője, amelynek figurái állítólag Algériában találhatók. Ha Catherine meg tudja szerezni azokat, bőkezű jutalékban lesz része. Dél-Franciaország, 1790. Mireille de Rémy és unokahúga, Valentine fiatal novíciák az erdőszerű Montglane apátságban. Franciaországban tombol a forradalom. A zárdát feloszlatják, az apácáknak menekülniük kell… Az apátságban van elrejtve a montglane-i sakk-készlet, amely egykor Charlemagne, Nagy Károly frank uralkodó tulajdona volt. Aki újra egyesíti a készlet darabjait, korlátlan hatalmi játékot folytathat. De ahhoz, hogy ezek ne juthassanak olyanok kezébe,… (tovább)

GABO, Budapest, 2007
650 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636891107 · Fordította: Bozai Ágota

pieta4>!
Katherine Neville: Nyolc

Megnyugtatásul írom, hogy a könyv elolvasásához nem feltétel a sakkozni tudás:)

XX73>!
Katherine Neville: Nyolc

Számomra a könyv velejét egy belőle vett idézettel lehetne összefoglalni. „A sakk ödipális játék: öld meg a királyt, keféld meg a királynőt; erről szól az egész.”

No most: volt benne rejtély, sakk-készlet, ölés meg egyéb is – de valahogy nem tudott lekötni a történet. De miért?! egyfolytában ez a kérdés járt a fejemben, és a végére sem lettem okosabb. Egy tégla méretű könyv esetében ez okoz némi frusztrációt, bárki beláthatja.

Lady_Cellardoor>!
Katherine Neville: Nyolc

Érdekes és fordulatos történet volt, olyasfajta, amitől az ember elfelejt időben leszállni a metróról, de a rengeteg helyesírási hiba nagyon zavart.

ujhelyiz P>!
Katherine Neville: Nyolc

Érdekes kötet volt. Számomra az első, amely a sakkjátékkal próbálja vegyíteni a mitológikus dolgokat, szóval tanulságos is.

Ugyanakkor amellett, hogy a könyv olvastatta magát, valami hiányzott belőle – nem tudom mi, de a végére így kissé unalmas lett számomra.

cicus61 P>!
Katherine Neville: Nyolc

Nem igazán jött be, nem lett volna rossz, de megint az volt a bajom, mint sok ilyen vastag könyvvel, hogy a kevesebb több lett volna :)

XX73>!