Tű, ​fonal, Róma (Péntek esti kötőklub 2.) 25 csillagozás

Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Barátságok, ​szerelmek, családi titkok, melyek a csodálatos Róma színfalai között teljesednek ki.

„Meleg és megnyugtató, akár egy puha kötött takaró”

Ahogy szépen fokozatosan egyre tisztábban látjuk egy kötés mintáját, és hogy mi lesz végeredmény, a történet főszereplői úgy értik meg egyre inkább, mekkora öröm és időnként milyen nehéz anyának, gyermeknek, feleségnek és barátnak lenni.
A Péntek esti kötőklub tagjai már öt éve találkozgatnak a manhattani Walker és Lánya fonalboltban. Az elmúlt években mindegyikük életében sok változás történt – a főiskolás Dakota egyre nehezebben viseli, hogy mindenki jobban tudja nála, mihez kezdjen az életével, Darwin izgatottan készül az anyaságra, Catherine válása után az igaz szerelmet keresi, a lányát egyedül nevelő Lucie komoly családi problémákkal szembesül, Anita pedig, aki hamarosan feleségül meg szerelméhez, Martyhoz, rájön, hogy csak akkor lehet felhőtlenül boldog, ha szembenéz a múltjával, és lezárja annak egy… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2013
346 oldal · ISBN: 9789636354695 · Fordította: Fazekas Eszter

blankaveronika I>!
Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Mikor megvettem, nem tudtam, hogy ez egy folytatás, de végül semmi komolyabb hátrányom nem származott abból, hogy nem olvastam az előzményeket.
Tetszett is, meg nem is. Egyrészt ma vettem egy körkötőtűt és feltett szándékom, hogy kötni is megtanulok. Tetszett az is, ahogy az emberi kapcsolatokat ábrázolta. Megható volt, ahogy a Péntek esti kötőklub tagjai mennyire ragaszkodnak egymáshoz.
Viszont az események rendkívül lassan folytak. A 350 oldalas könyvben a kétszázadik oldalnál még mindig New Yorkban voltunk, sehol Róma.
Plusz a fordítás. Kezdtünk egy minőséggel, majd zuhanórepülés. A vége felé már a szereplők is össze lettek keverve, pl.Marco Robertoval, ami azért nem mindegy, tekintve, hogy apa és fia.
De összességében jól szórakoztam.

MA_>!
Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Nagyon kedves történet. A kötésen kívül az emberek kapcsolatáról szól, ami időnként elég bonyolult. Nem egy nehéz olvasmány, de hangulatos és érdekes. Élveztem mind a két kötetet!

picurka13>!
Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Klasszisokkal jobban tetszett, mint az első rész. Szeretem az ilyen történeteket, ahol van egy kis 'nyálas' romantika megfűszerezve titkokkal. Nagyon jó volt, hogy közvetlenül az első rész után olvastam, így már ismerős szereplőkkel találkoztam. Szimpatikus volt a történet is, eléggé kiszámítható befejezéssel, de így volt kerek ez a két könyv.

Csilla_Gajdos>!
Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Egy évvel ezelőtt olvastam az „első részt”, így más ismerősként üdvözöltem az összes szereplőt, persze azért bejött pár új figura is. Nekem az első rész jobban tetszett, de ez is jó volt. Szerintem jó a „Péntek esti kötőklub”-al kezdeni, ugy sokkal szimpatikusabbak lesznek a már korábban megismert „klubtagok” :)

Lucy_Saint>!
Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Azzal a jóérzéssel fejeztem be a könyvet, hogy igen nem feltétlenül kell minden folytatásnak rosszul sikerülnie. Személy szerint fényévekkel jobban tetszett mint az első része.
Talán szirupos, és giccses volt, ahogy az előző értékelésben írták, de ettől függetlenül szerintem nagyon jól sikerült.

horn_mici P>!
Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

Valóban jó ötlet volt, hogy az első rész után azonnal olvassam el. Igaz, a történet szerint 5 év telt el az előző kötet óta, mégis sokkal jobb volt így megérteni a végét. Nem teljesen ilyen végre számítottam, de ez a befejező (?) rész is megkönnyeztetett. Azt hittem, James összejön valamelyik klubos hölggyel, de így is tetszett. Eléggé nyitva maradt a vége, talán egyszer még összeülnek a klub tagjai, és megtudjuk, mi történt újabb 5 év után.

Kate Jacobs: Tű, fonal, Róma

A péntek esti kötőklub tagjainak életét láthatjuk 5 évvel az előző kötet után. Az első részhez képest jóval kevesebb hangsúlyt kap maga a kötés, jobban előtérbe kerûlnek az egyes szereplők. Ha valaki nem olvasta az első részt, azért könnyen fel tudja venni a vezérfonalat, mert az író rendszeresen hivatkozik az 5 évvel ezelőtt történtekre.
Utazás, kaland, titkok, szerelem és persze happy end is megtalálható a könyvben. Kellemes romantikus olvasmány. Sőt, egy süti, egy gyümölcsös ital receptje, de még egy kötés minta is megtalálható benne.
Egyetlen zavaró dolgot találtam, mégpedig 2 szereplő nevének összecserélését, a 268. oldalon. Marco a férfi, akiről Catherine gondolkodott, az oldal közepén Roberto-ként került említésre, kétszer is, aki valójában a férfi fia…

hofburg>!

Most már tudsz annyit, hogy nem kell feltétlenül más mintáját követned. Sem a sajátodat ismételgetned. Megtörheted a mintát, továbbfejlesztheted, töléletessé teheted. Változtasd meg eredeti tervedet! Alkalmazkodj és rögtönözz! Tedd azt, ami számodra a legjobb. Most már tudsz annyit, hogy eljuss addig, ameddig csak akarsz.

Kezdő
Az, hogy el tudsz olvasni egy mintát, még nem jelenti azt, hogy könnyedén meg is tudod kötni. Apró lépésenként haladj, ne akard azonnal utolérni azokat, akik már jóval előrébb tartanak, mint te. Mikor valami újjal találkozol vagy hosszú szünet után próbálkozol újra valamivel, úgy érezheted, hogy képtelen vagy megbirkózni a feladattal. Minden egyes hibánál úgy érzed, ki akarsz szállni. Irigyelsz mindenkit, aki úgy tűnik, tudja, mit csinál. És mégis, mi az, ami tovább visz? A hit, hogy egy nap te is ilyen leszel: elegáns, ügyes, magabiztos, tapasztalt. Mert mindezt elérheted. Csak lelkesedés szükséges hozzá. Meg egy kis bátorság. Do és minden esetben egy jó nagy adag humorérzék.

Haladó
Egyre jobb vagy – okosabb, fürgébb –, mégis, csak most döbbensz rá, milyen sokat kell még tanulnod. Most állsz készen arra, hogy megragadd a lehetőségeket. Hogy kiderítsd, meddig akarsz elmenni.

Regina_Lubowsky>!

A gyász nincs időhöz kötve. És mindenki, aki az ellenkezőjét állítja, hazudik. Neked is és magának is. Egyébként meg valakinek az elvesztését is gyászolhatjuk, nemcsak a halálát.

Könnyű
Minden menni fog, csak bele kell tanulni. De türelem, kezdd a könnyűvel. Először csak próbálkozz. Állj ellen a kísértésnek, ne akarj túlságosan előreszaladni. Csak azokat a lépéseket tedd meg, amelyekre már készen állsz. Beszélj kevesebbet, és figyelj többet!

Regina_Lubowsky>!

Mikor aznap megpillantottam Georgiát, ahogy a padon ülve sír, az gondoltam: „Lehet, hogy Sarah az?” Ezért mentem oda hozzá. De persze csak képzelődtem. Sarah akkoriban már a negyvenes évei végén járt. De ez van, az elménk néha megtréfál bennünket. És milyen szerencse, hogy akkor is ez történt! Látod? Egyik dolgot követi a másik. Választások.