Old ​Death (Winnetou 2.) 152 csillagozás

Karl May: Winnetou – Old Death Karl May: Winnetou – Old Death Karl May: Winnetou – Old Death

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1893

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Kossuth / Mojzer, Budapest, 2010
ISBN: 9789630961752 · Felolvasta: Galambos Péter
Totem, Budapest, 1993
Móra, Budapest, 1976
226 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631107140 · Fordította: Szinnai Tivadar

Old Shatterhand · Old Death

pannik>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Ez a történet is érdekes volt, új szereplővel gazdagodunk, Old Death (A vén halál) toppan be és hozza magával minden korábbi tapasztalatát, bűnét, bánatát és szenvedi el tetteinek következményeit. Példája ő annak, hogy az ember igenis változhat, hogy vannak sorsfordító pillanatok, amikor a korábbi rossz beidegződéseinkről lehull a magunk rákente máz, kitisztul a szemünk és látjuk a kártékony mocskot. Ekkor van lehetőség más irányba menni és másként élni.
A kalandok az amerikai polgárháború idején játszódnak, a Ku-Klux-Klán egy csapatával is találkozunk, főhőseink jól megleckéztetik őket.
Winnetou (szeretett törzsfőnököm) egy kicsit hiányzik ebből a részből, messziről indulunk Old Shatterhanddel aztán megismerkedünk Old Death-el és csak a végén találkozunk újra az apacsok legszebbikével, legokosabbjával és legbátrabbjával, Winnetou-val.
Izgalmas, olvasmányos akárcsak a korábbi 2 kötet. Kalandozásaink mindig tartogatnak meglepetést és fordulatot bőven.
A történet furcsán ér végén, olyan befejezetlenül, mivel azóta már a folytatást is elolvastam, ott az első fejezet gyakorlatilag ennek a történetnek a vége és Old Death történetét zárja le. Szomorú és nehéz história ez, megint az igazság a becsület, a bűnösök büntetésének elérése a cél, de közben mindig vannak veszteségek is.

gabiica P>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Az elején valahogy nem gyakorolt rám olyan hatást, mint az első kötet, és tartottam tőle, hogy máris elvesztette a varázsát.
Aztán ahogy haladt előre a történet, ahogy egyre több lett az izgalom, úgy kezdtem én is egyre jobban élvezni a történetet.
Old Death karakterét nagyon érdekesnek tartom. Humoros volt, ugyanakkor bölcs és intelligens, sok mindent látott már, sok mindent tudott, és így sokat tanított Old Shatterhandnek is, noha tudtán kívül. Meglepett a szál, hogy Old Shatterhand nem fedte fel előtte kilétét.
A vége nagyon megható volt számomra, és megleptek a történések. Nem számítottam spoiler
Bár Winnetou nem kapott itt nagyobb szerepet, mégis átitatta jelleme az egész történetet. Ott volt emlékekben, ott volt szavakban, és ott volt teljes valójában is.
Örülök, hogy a végére sikerült megszeretnem ezt a kötetet is, nagyobb kedvvel veszem majd elő a folytatást is.

kuliga>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Ez egy kicsit más milyen, mint az első rész: amikor már megszeretjük és megszokjuk az indiánokat, élükön Winnetou-val háttérbe szorulnak ebben a kötetben. Ennek ellenére elég izgalmas a kötet, és minden témát, ellentétet, amit az akkori amerikai államok magukban hordoztak (észak-dél, fehér-fekete, indián zavargások, indiánok-telepesek, háborúk és hatalmak) felsorakozik a regényben, lassan de biztosan haladunk egyre beljebb a szövevénybe, majd furcsán befejezetlen lesz a kötet, úgyhogy nincs más hátra irány a harmadik kötet.

Karl May: Winnetou – Old Death

Követjük tovább Old Shatterhand, a lenyűgöző „zöldfülú" kalandjait. Szökőár, hajókázás, La Grange, Senor Atanasio, stb. És persze újra komancsok és apacsok. De legalább zöldfülű barátunk mellett áll a préri híres vadásza, Old Death, aki ravaszságával és élettapasztalatával sok kínos helyzetből kivágja barátainkat. Ugyanolyan kalandos mint az első kötet, de mégis annyi érdekes íz van benne, hogy hatalmas élmény.

Busmen>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Magával ragad még mindig . Tetszenek a karakterek.

Uluthrek>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Az első könyv, amit megkönnyeztem… Nagyon megható, nagyon hatásos, bár nem a legjobb, mégis része a sorozatnak. És kellő része.

tűztündér>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Mint sok sorozat második része, ez is egy kicsit gyengén kezdett. Főleg azt hiányoltam, hogy lássuk újra Old Shatterhand és Winnetou barátságát. De végül megkedveltem Old Death-t is. Érdekes fejlemény volt, hogy a főhős sokat tanult tőle, ráadásul tudtán kívül. A kedvenc részem az, amikor spoiler
A végét minden alkalommal megkönnyezem.

trenck>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Gyerekkorom kedvenc indiántörténetei közé tartozott a Winnettou.

Eynregiujkonyvek I>!
Karl May: Winnetou – Old Death

Nálam ez a Winnetou 2. első regénye, ha az eredeti kiadást veszem. Nagyon jó a történet és az utazások, kalandos helyszínváltoztatások is tetszenek. Ahogy haladnak egyre délnyugatabbra – Texastól Mexikóig – egyre izgalmasabb lesz.
Kiváló folytatása az előzményeknek. Bővebben itt mutattam be: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2016/10/winnetou-2-old…

pannik>!

A bolondság éppen abban áll, hogy olyan dolgokra vállalkozunk, amik értelmes embereknek az eszébe sem jutnak.

darkfenriz>!

Borzasztó, ha az ember titkolózni kénytelen! A titok, amit magába zár, szívét feszegeti, ki akar törni – én sem bírom tovább magamba fojtani!

Kapcsolódó szócikkek: Old Death · Old Shatterhand · titok
darkfenriz>!

Így hát hajótörött voltam, a szó igazi értelmében, hiszen nem volt semmim az égvilágon –
még a gúnya is, amit viseltem, jószívű emberek könyöradománya volt. A pénz, mellyel olyan
szép terveim voltak, a tenger fenekére süllyedt. Fájlaltam a veszteséget, természetesen, de
nem szakadt bele a szívem. Azzal vigasztaltam magam, hogy megmaradt az életem. Annyi
ember közül negyedmagammal éltem túl a vihart – hálátlanság volna, ha szerencsétlennek
érezném magam!

Habók P>!

– Mi a véleménye Pierre-Jean der Berangerról? Szereti? Mert én imádom!
– Hát, ha ő is imádja önt, kisasszony, akkor beszéljen az az úriember a kedves mamával!- tanácsolta az öreg vadász. – Hol itt a probléma?

Zsucsima>!

Van egy láthatatlan bíró, akit magunkban hordozunk, és akit nem lehet hazugságokkal megtéveszteni. Néma, és mégis beszél, éjjel-nappal szüntelenül halljuk, amint ítélkezik fölöttünk.

X. A határon túl.

Kapcsolódó szócikkek: Old Death