Tértisztítás ​és feng shui 9 csillagozás

Megszentelt területek
Karen Kingston: Tértisztítás és feng shui

A feng shui tanításait a kínaiak közel ötezer éve ismerik és fejlesztik újabb tapasztalataik alapján. E kínai tudomány és művészet életközeli látásmódot kínál az anyagias és túlzottan gyakorlati szemléletmód helyett. Fölhívja a figyelmet a természetet tisztelő életmód előnyeire, ismeretében a tárgyak jelentéstartalma kibővül, sőt a környezetünkben ható erők szerepére is fény derül. A feng shui térrendezési tanácsait követve hangsúlyosabbá tehetjük a sorsunkat jelképező fontos elemeket. A tértisztítás szertartásos műveletei jobbítják környezetünk energiáit, biztosítják azok szabad áramlását. Jelen könyvünk e két terület rejtett összefüggéseit tárja föl. Ezek ismeretében mindenki kezébe veheti sorsa irányítását, visszaadhatja élete szentségét.

Édesvíz, Budapest, 2004
254 oldal · ISBN: 9635288212 · Fordította: Csáky Ida
Édesvíz, Budapest, 2000
254 oldal · ISBN: 963528411X · Fordította: Csáky Ida

Karen Kingston: Tértisztítás és feng shui

Vannak benne jó ötletek és tanácsok, tudja lelkesíteni az embert.

Futtetenne I>!

A titok nyitja, hogy nem szabad ragaszkodni, kötődés nélkül kell élni. Talán van kristályokból álló gyűjteménye, ám nem árt ha tudja, hogy az nem az Öné, minthogy a bolygóhoz tartozik. Fizikai teste is van, végül mégis visszatér a földbe, a lelke is visszatér oda, ahonnan jött. Miután a birtoklás lehetősége látszólagos, időpazarlás a tulajdonlásra összpontosítani.

Futtetenne I>!

MI LEGYEN A NEMSZERETEM AJÁNDÉKOKKAL?

Szabaduljon meg tőlük! Ez a gondolat sokak számára riasztó. Ám rögtön értelmet nyer a felszólítás, ha magunk elé képzeljük szeretett nagynénénket, aki immár a sokadik förtelmes tárggyal lep meg, ami majd szépen mutat a polcunkon. Végül is, kinek a polca? Kinek az élettere?

Futtetenne I>!

Miközben szétválogatja a megtartandó és a fölösleges holmikat, soha ne kérdezgesse önmagától, vajon jók lennének-e még valamikor valamire. Erre a kérdésre ugyanis a leggyakoribb válasz az, hogy elképzelhető, aminek következtében sosem lesz képes megszabadulni a kacatjaitól.

lilla_csanyi>!

Ha ajándékot ad, legyen mértéktartó, és ne törekedjék az örökkévalóság meghódítására. Amit másnak szán, adja szeretettel, de a továbbiakban hagyja sorsára. Ne várja el senkitől, hogy mindent megtartson. Ne ragaszkodjon a tárgyak révén biztosított jelenlétéhez mások otthonában. Hagyja meg a többiek szabadságát, akkor a saját életében is szabadabban mozoghat.

Futtetenne I>!

Mint egyik tanítványom megjegyezte: Soha nem gondoltam volna, hogy a tárgyak birtoklásánál jóval nagyobb élmény megválni tőlük!

Futtetenne I>!

Értse meg és tartsa szem előtt, hogy minden birtokolt tárgy elvonja a figyelmünk egy részét! Minél több fölösleges holmink van, annál több energiát pazarlunk el hiábavalóságokra! Távolítsa el a fölösleget, tegye valóban szabaddá magát, hogy az élet igazi lényegét megtapasztalhassa!

eeszter>!

A Cereus pervianus nevet viselő kaktusz hatékonyan hárítja a káros sugárzásokat […]

eeszter>!

A kerekded levelű szobanövények általában lényegesen jobb hangulatot teremtenek.

HAMIS ÁBRÁND A BIZTONSÁGI TARTALÉK

Némelyek zavarba jönnek, amikor a lomok fogalmát kellene meghatározniuk. Szerintem mindaz fölösleges, amit nem használok vagy a birtoklásuk fölöslegesen köti le az energiámat, mert a közvetlen tulajdonlásuk nem szolgálja az életcéljaimat. Sokan tartanak úgynevezett tartalék tárgyakat, arra az esetre, ha, bár az az eset soha nem fog bekövetkezni. Röviden azért nem, mert ilyen furcsák az energia- és az információáramlás egyetemes törvényei.
Amikor biztonsági alapon gyűjtögetünk, a tudatalattink a jövő esetleges kilátásait latolgatja, és alattomos félelmeket ültet belénk. Meggyőz minket, hogy minden kacatra szükség lehet egyszer. Holott nem igaz. Amikor valódi veszteség ér valakit, egyúttal a mindenséghez is eljut a hiány üzenete, és a kellő időben pótolni lehet a dolgot. Fölösleges előre készülődni a lehetetlenre. Az élet és a lehetséges veszteségek túlontúl változatosak.

A GYŰJTEMÉNYEK

Gyakori kérdés, vajon fölösleges koloncnak számítanak-e a gyűjtemények. Attól függ, a gyűjtés folyamata sajátos lényegi szükségletből fakad-e vagy sem.
[…]
A legtöbb ember gyűjt valamit. Természetes hajlamunk van a gyűjtögetésre. Legfontosabb arra rájönnünk, hogy miért tesszük, és miután feltártuk az okokat, lépjünk tovább. Tegyük föl, hogy Ön békákat gyűjt. Tudatosítania kellene magában, hogy az élet ennél sokkal gazdagabb lehetőségeket kínál, de ne korlátozza magát. Gyűjtögesse csak szorgalmasan a békákat, aztán meglátja, majd eljön az idő, amikor rádöbben, hogy lejárt a békák ideje. Amennyiben maradt még némi igénye a békák közelségére, tartsa meg a gyűjteménye legszebb darabjait, a többit ajándékozza el vagy dobja ki! Teremtsen helyet az otthonában és a lelkében az új élményeknek!