Jóga ​mindenkinek 38 csillagozás

Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre
Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek

47 testgyakorlatot és 4 légzőgyakorlatot ír le az írónő ebben a könyvben, lépésről lépésre, képekkel illusztrálva. Minden gyakorlatnál feltünteti azt is, hogy milyen panaszoknál, betegségeknél segít az adott gyakorlat.

Eredeti cím: The ABC of Yoga

Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635486820 · Fordította: Balla Judit
Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635481446 · Fordította: Balla Judit

encus625 P>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Rukkolán szereztem a könyvet és ez valóban „jó vásár” volt.
Részletesen elmagyarázza az egyes lépéseket, képekkel illusztrálva (tényleg vicces mai szemmel a ruházat, de nem is ez a lényeg itt) és azt is, hogy testünk mely részére gyakorol jótékony hatást. Fogom még sokat forgatni! :)

Magyar Könyvklub, Budapest, 1994
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638224924 · Fordította: Balla Judit
Yvonne4 P>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Mindenki számára érthetően mutatja be az alapokat, melyeket a teljesen kezdő, a jógával most ismerkedőnek tudni érdemes.
A gyakorlatok bemutatása három részre tagolódik. Úgy, mint hatása, kivitelezése, jó tanácsok. Plusz színes fotók is segítik a gyakorlatok elsajátítását.
18, meghatározott testtájakra ajánlott gyakorlatsor (pl. láb, hát és gerinc, has….).
32, panaszok, fájdalmak elleni gyakorlatsor (pl. szívpanaszok, fáradság, álmatlanság….).
9, különböző program gyakorlatsor. (pl. A tizenkét legfontosabb gyakorlat, Gyakorlatsor fogyni vágyóknak…..)
Jó szívvel ajánlom! ☺️

oltidori I>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Három hónapja kezdtem jógázni egy jógaközpontban, és nagyon megszerettem. Családias a hely maga is, de az egész azonnal magával ragadott. Rögtön éreztem, hogy heti egy nekem nem elég, és fokozatosan kezdek jobban belemenni. Még nagyon az út elején járok, ezért is rendeltem egy könyvet és ezért örültem meg iszonyatosan, amikor anyum polcán kiszúrtam ezt a könyvet. Pont ilyenre vágytam. Alapos, részletes leírások, megmutatja, hogyan hajtsd végre az ászanákat, milyen hatásuk van, mire figyelj, mennyit végezz! Nagyon hasznos kis könyv, kiindulásnak mindenképpen, ha lesz kicsit több időm rá, akkor mindenképp rendszerezni akarom valahogy a tartalmát külön, hogy fejlődjek is. :)

estherlamm P>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Az első jógakönyvem. 2004 januárjában vettem meg, szerelem volt első kinyitásra, egész egyetemista koromban elkísért. Vicces tornaruhákat viselnek a jógázók a képeken, de ettől legalább jobban látható a gyakorlat. Szinte minden leírás helyes, így utólag visszanézve is.
Ha minden jól megy, jövő ilyenkor jógaoktatói vizsgát teszek, tehát ez a könyv 11 éve valóban elindított egy úton.

Renáta_Kovics>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Minden jóga iránt érdeklődőnek csak ajánlani tudom a könyvet, én is ennek hatására kedveltem meg ezt a mozgásformát. Rengeteg segítséget ad a kezdőknek, s eloszlatja a szokásos kételyeket, hogy ehhez a sporthoz vékonynak, hajlékonynak stb. kell lenni. A könyv tényleg az alapoktól indít (hely, idő, légzés, ászanák alapvető szabályai stb.). Ezt követik a különböző ászanák leírásai, amelyek nagyon részletesek és a különböző fázisokat képekkel is illusztrálja, valamint mindegyikhez kapunk jó tanácsokat és feltünteti, hogy mire van igazán jó hatással. Nekem, aki a hátfájása miatt kezdett el jógázni, különösen tetszett, hogy a végén összegyűjti a meghatározott testtájakra és panaszokra is a gyakorlatokat.
Szerelem volt ez a könyv, első látásra :)

Doktorbubo>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Kezdőknek a leghasználhatóbb jógakönyv, amivel találkoztam.

fledermaus>!

Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek Test- és légzőgyakorlatok lépésről-lépésre

Nagyon hasznos könyv,nem ez az első jógáskönyvem,de kedvenc lett,mert érthető,világos és hamar tanulható,nagyon kezdőknek is.

Lilla_Moly>!

Mindig orron keresztül lélegezzünk, orrunk ugyanis a szűrő funkcióját látja el: a levegő felmelegszik benne, nedvessé válik, és megtisztul a szennyező anyagoktól. Ahogyan egy híres jógi fogalmazott, „a szájunk evésre és csókra való, lélegezni azonban az orrunkon át kell.”