Beautiful ​Chaos – Lenyűgöző Káosz (Caster krónikák 3.) 176 csillagozás

Néha ​nincs visszaút.
Ezúttal elmarad a happy end.

Ethan Wate azt hitte, képes lesz hozzászokni a déli kisvárosban, Gatlinben zajló furcsa és képtelen eseményekhez. Azonban amikor Lenával visszatérnek a Nagy Gáttól, a furcsa és képtelen új értelmet nyer. Sáskák, hőség és földrengések pusztítják a várost, mióta Lena kiválasztotta magát a Tizenhetedik Holdnál. Még a Lena családjában élő, hatalmas Igézőket is érinti a változás: kezdik elveszíteni az uralmat a képességeik felett. Ahogy múlik az idő, egyre égetőbbé válik a kérdés: mit, vagy inkább kit kell feláldozni ahhoz, hogy Gatlin megmeneküljön?

Bármennyire ijesztő ez a káosz, Ethan örül neki, mert eltereli a figyelmét a saját gondjairól. A fiút ugyanis újra rémálmok gyötrik, de most nem Lenával kapcsolatban: egy rejtélyes figura lép ki az álmaiból, és kezdi kísérteni napközben is. Közben Ethan egyre többet veszít el önmagából, nevek, telefonszámok, emlékek hullanak ki a memóriájából. Nem… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
524 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633731222 · Fordította: Neset Adrienn
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
524 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633731239 · Fordította: Neset Adrienn
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
524 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633731222 · Fordította: Neset Adrienn

Lena Duchannes · Ethan Lawson Wate · Wesley Jefferson Lincoln, Link · Ridley Duchannes · Amma Treadeau

MVivien>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

A sorozatból eddig ez volt a legrosszabb rész. Ez a rész valahogy nem tudott megfogni, sok helyen unalmas volt, és szerintem elég hamar rálehetett jönni, hogy Ethan spoiler. Ridley-t a történet elején kedveltem, de a végére már őt sem szerettem. Ebben a részben sem Ethan-t, sem Lena -t nem szerettem. Akit szerettem az John volt, róla szívesen olvasnék egy önálló történetet. Liv-et viszont most sem tudtam megkedvelni. Azok voltak a kedvenc részeim a történetben ahol Sarafine múltjáról olvashattunk. Azok a részek is tetszettek amiben benne volt Link, szerintem ő sokat javított a történeten. Ebben a részben Macon keveset szerepelt, amit nagyon sajnáltam, mert ő is egy olyan szereplő akit kedvelek. A vége pedig szerintem szörnyű volt.
Attól függetlenül, hogy ez a rész nem tetszett elolvasom a folytatást, mert kíváncsi vagyok a történet végére,

Lovely_Angel21>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Nagyon izgalmas volt! Újra csak kiemelném, hogy mennyire szerettem a mellékszereplőket! Most John volt az, aki belopta magát a szívembe, méghozzá jó mélyen a csücskébe! ❤ Az új erők és képességek is feldobták a történetet, nekem még mindig nagyon tetszik a sorozat! Alul van értékelve!

Talpacska>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Határozottan javuló tendencia, az első kötethez képest főleg.
Természetesen a szereplőink nem sokat tanultak abból, hogy semmi jó nem sül ki abból ha titikolódznak egymás előtt, ez folyamatosan hátráltatta őket.
Tetszett, hogy Liv egy az egyben hasonló véleményen van Lenáról, mint én (amikor Ridley azt az igézetet borítja a partyra) szépen a fejéhez vágja, hogy mekkora hm…rinya.
Ethant nem értem miért nem számol be a rémálmairól és a portálról – sokkal előrébb tarthatnának – illetve ha már megjelenik nála valaki akkor ne omoljon össze hanem probálna meg minél több infohoz jutni – én nem így csináltam volna, mind1.
A 3 kötet közül a legborúsabb, zaklatottabb hangvételű könyv, valamilyen borzalmas végkifejlet felé vezeti az olvasót..

kávésbögre P>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Sokkal jobban bejött, mint az előző 2 rész. Végre úgy történtek az események, hogy nem csak a nyavalygásról szólt, hogy jaj Lena, úgy szeretlek, de nem lehetünk együtt, de én veled akarok lenni, hanem egy fokkal értettebbek (értelmesebbek?) lettek a szereplők. John Breed-ből kaptunk valamivel többet, mint a gaz csábító szerepét. Nagyon tetszett, ahogy Ethan spoiler Linket jobban bírtam így, hogy spoiler, és Lena születésének körülményeiről is több infónk lett. Szóval várom a befejező részt!

Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Ezt a könyvet is a hangulata miatt szeretem főleg. Borongós és sötét, végig valami elkerülhetetlen rossz lengi körül, és ettől nyomottá válik. Nyomottá, de nem unalmassá, és semmi esetre sem szürkévé!

A szereplők közül Linket még jobban megkedveltem ebben a részben, és Oliviával is békét kötöttem, bár nekem ő nem volt nagy kedvencem az előző részben. John pedig… ő még mindig vegyes. Ridley-vel szokás szerint nem tudom, hányadán állunk, de azért én nagyon bírom.

Tetszett, hogy ebben a könyvben is emlékekbe merülünk, és nagyon élveztem, hogy épp Sarafine múltját ismerhetjük meg alaposabban. Nem, nem tudtam megbocsátani neki, de nagyon sajnáltam őt.

Ammára haragudtam egy kicsit, mert bár látta, mennyire kétségbe van esve Ethan, nem beszél vele, nem segít neki, nem ad válaszokat. Persze, megvan rá az oka, és azt hiszi, mindent meg fog tudni oldani, de azért rossz volt látni, hogy a fiú nem számíthat rá.
Macon egy kicsit keveset szerepelt, belőle több is elfért volna a könyvben! :)

Szeretem ezt a sorozatot, az Igézők világát, és nagyon tetszik benne, hogy egy fiú áll a történet középpontjában, az ő szemszögéből olvashatjuk a könyvet, elég kevés ilyen van manapság. Már megvettem a folytatást angolul, azt hiszem, most megint nagy kedvet kaptam hozzá! :)

Paulina_Sándorné P>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Továbbra sem fog meg teljesen a könyv, a történet. Vannak benne részek, amelyek tetszettek és élveztem. Tetszett, ahogy Ridley a suliban viselkedett, bár néhol már nagyon drasztikusnak éreztem. Link fura volt, nem csípem a stílusát. Fura egy párost alkotnak Ridley-val. Ethan és Lena közötti kapcsolat szimpatikus volt. Jó dolog lehet, úgy beszélgetni a társaddal, ahogy ők beszélgetnek. Fura szót talált rá az író spoiler, nem beszélgetés jut róla eszembe. A vége elég fura volt, érdekesen alakult.

reka0216>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Ez a rész már jobban tetszett az előzőekhez képest bár szerintem néhány fejezetet akkor is lazán ki lehetett volna hagyni.Az előzőekben Lena idegesített nagyon ,viszont most inkább Ethan volt a legidegesítőbb.A cím tökéletesen tükrözi a történetet, mert egy nagy káosz volt az egész.Nagyon Ethan-re volt kihegyezve a történet ami így a vége után végülis érthető , de a többi szereplőről is szívesen olvastam volna többet, mondjuk John-ról vagy Liv-ről.Ridley-ben nagyon csalódtam; mert az előző részben megkedveltem ,de most teljesen kifordult önmagából.Összességében már jobb volt mint az előzőek és már várom, hogy végre befejezzem ezt a történetet.

makitra P>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Sikerült feljebb tornászni a minőséget, de itt jöttem rá, mi a sorozat igazi baja: hogy a románc nem hihető. És ez egy romantikus könyvnél elég nagy probléma.

Ősrégi tétel, hogy a szereplőket akkor fogjuk elfogadni, ha nem csak szövegelnek, de annak megfelelően is cselekszenek. Itt ez egyrészt nem működik, mert a szereplőink szinte csak szövegelnek, a maradék időben meg futnak a cselekmény után; másrészt túl ritkán látjuk Ethant és Lenát együtt, magukban. Amikor megfigyelhetjük a kapcsolatuk dinamikáját, finomságait. Az első kötetben még ügyeltek erre, de ahogy halad at idő, a cselekmény elszalad a főhősök mellett anélkül, hogy igaziból érintené őket. Így pedig nehéz igazán izgulni, hiába a rengeteg fordulat és kaland.

Egyet azonban ki kell emelni: Link és Ridley története a legélőbb, legigazibb kapcsolat, amit – talán – az egész szériában kapunk.

Leobelo>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

Ez a rész érzelmileg sokkal megrázóbb volt, mint az előzőek. Még mindig a könnyeimmel küzdök. Igazából, ha belegondolok ennek a sorozatnak ez a rész tökéletes befejezése lenne, a történetet átitató sötétség miatt. Én mégis örülök, hogy van folytatás, mert jobban szeretem a boldog befejezést, és úgy gondolom, hogy ha a következő könyv is szomorú befejezésű lenne, akkor nem lett volna értelme megírni, és a fülszöveget is olvastam.

Betteralone>!
Kami Garcia – Margaret Stohl: Beautiful Chaos – Lenyűgöző Káosz

A könyv első részét nagyon szerettem, még a második sem volt rossz, de sajnos ez a könyv nem hozta az eddigiek szintjét. Nagyon hosszú volt, vontatott és sokszor unalmas. De mivel nem szoktam sorozatot abbahagyni így átszenvedtem magam rajta, és a befejező részt sem fogom kihagyni. A szereplők is inkább visszaestek, Ridley-t a második könyvben megszerettem, most viszont ki nem állhattam, és Amma is inkább idegesített főleg a végén, Lena és Ethan szinte teljesen semlegesek voltak nekem végig. Ami tetszett az az, hogy John-t beleszőtték a történetbe, Link is hozta a megszokott formáját, de a kedvencem a könyvben azok az idős nénik voltak, rajtuk nagyon sokat vigyorogtam (főleg Prue nénin).

schesztiஐ>!

Erre emlékszem arról a napról, amikor először találkoztam veled. Felnéztem az égre, és arra gondoltam, hogy Szeretni fogom ezt az embert, mert még az ég is másmilyen.

Kapcsolódó szócikkek: Lena Duchannes
schesztiஐ>!

– Ugye csak viccelsz? Ebben a koszos bádogkoporsóban kell tartanom a holmimat? – Ridley úgy meredt a szekrényére, mintha valami épp ki akart volna ugrani belőle.
– Rid, már jártál iskolába, akkor is volt szekrényed – emlékeztette Lena türelmesen.
Ridley megrázta szőke-rózsaszín haját. – Szándékosan megfeledkeztem róla. Poszt-traumás stressz szindróma.

Kapcsolódó szócikkek: Ridley Duchannes
janka0416>!

– Én nem is tudom mi történt. Az egyik pillanatban még George Clooney-ról és egy hatalmas szelet barnacukros kuglófról álmodoztam, a következőben meg összedőlt a ház.

janka0416>!

– Ethan, eszedbe ne jusson a fiatal hölgyet felhívni a szobádba!
Nem lenne illendő. – Mercy néni megnyomott egy gombot a távírányítón, mintha azzal megállíthatna, nehogy a szoba felé vegyem az irányt. Lénára nézett. – Tartsd távol a cuki kis popsidat a fiúk szobájától, kishúsom!
– Mercy Lynne!
– Grace Ann!
– Nem akarok ilyen csúnya szavakat hallani a szádból!
– Mit? Hogy popsi?Popsi, popsi, popsi!

schesztiஐ>!

Nem őrület, hogy mennyire felvidul az ember egy hullaszállító és egy pár tornacipő látványától?
Millió gondolat futott át az agyamon. Például, hogy amikor rám néz, mindenki másról megfeledkezem széles e világon. Hogy amikor megpillantom, minden egyes apró részletet megjegyzek, de rajta kívül minden más homályba merül. Hogy csak akkor lehetek önmagam, ha vele vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Ethan Lawson Wate
schesztiஐ>!

– Emlékszel még a Bombi-szeletre a buszon? Tudod, amelyiket másodikban neked adtam azon a napon, amikor először találkoztunk?
– Arra, amelyik előtte leesett a földre, és úgy adtad nekem, hogy nem szóltál róla? Szép.
Elvigyorodott, és megcélozta a kosarat. – Nem is esett le. Csak kitaláltam.

Kapcsolódó szócikkek: Wesley Jefferson Lincoln, Link
schesztiஐ>!

– Csapda! – Nem vagyok olyan hülye, hogy elméleti kérdésekbe bonyolódjak egy lánnyal.

schesztiஐ>!

A halványsárga templomba járó ruháját viselte, és fehér kesztyűt. Tuti, hogy a mocsárba készül.

Kapcsolódó szócikkek: Amma Treadeau

Caster krónikák sorozat · Összehasonlítás