Az ​invázió (Animorfok 1.) 24 csillagozás

K. A. Applegate: Az invázió

Az emberrel olykor különös dolgok történnek. Kérdezzétek csak meg Jake-et. Ő sokat tudna mesélni nektek arról az éjszakáról, amikor barátaival hazamenet különös fényt fedeztek fel az égen. Hamarosan kiderült, hogy az nem más, mint egy idegen bolygóról érkező űrhajó. És ez az a pillanat, amikortól kezdve az események kísérteties fordulatot vesznek. A gyerekek ugyanis megtudják, idegen lények támadták meg az emberiséget, és csupán egyetlen módja van annak, hogy felvegyék ellenük a harcot. Jake, Rachel, Cassie, Tobias és Marco olyan képesség birtokába jut, melynek segítségével bármely állat alakját felölthetik. Ám szükségük is van e hatalomra, hogy gonosz ellenségükkel felvegyék a harcot.

Eredeti megjelenés éve: 1996

Passage, Budapest, 2002
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632283309 · Fordította: Vásárhelyi Zsolt

Marée_Noire>!
K. A. Applegate: Az invázió

Ez meglepően aranyos és jól olvasható könyv volt, főleg ahhoz képest, hogy 80 Ft-ért vettem darabját anno egy Alexandra akcióban. :)
A lények izgalmasak és elrettentők, néhol kissé durva is, szóval gondolom, nem 8-10 éveseknek ajánlott. ;)

Kéri_Dorina_Beáta>!
K. A. Applegate: Az invázió

Szerettem„ mikor 7-8. osztályosként olvastam. Mindenképpen végig akarom olvasni a sorozatot, mert érdekel, hogyan ér véget a történet.

Yllen>!
K. A. Applegate: Az invázió

Annak ellenére, hogy nem az én korosztályomnak szól, kifejezetten tetszett. Sőt, 15 évvel ezelőtt imádtam volna. Gyorsan haladtam vele, gyakorlatilag egy nap alatt kiolvasható. Ez részben a könnyed hangvételnek köszönhető, részben pedig annak, hogy egyes mozzanatok nincsenek 50 oldalon keresztül részletezve. Utóbbi nyilván azt a célt szolgálja, hogy a célközönség számára feldolgozható maradjon a történet. Az alapötlet nem rossz, igaz sok újdonságot nem vonultat fel. Ennek ellenére nem éreztem elcsépeltnek a történetet.

Lilla_Moly>!

Bizonyos emberek hajlamosak elfelejteni, hogy sok-sok tapasztalat vezet a
sikerhez.

3. oldal, 1. fejezet