Mentő ​körülmény 105 csillagozás

Julie Garwood: Mentő körülmény

Amikor Lady Johanna megtudja, hogy özvegységre jutott, esküt tesz, hogy soha többé nem megy férjhez. Még csak tizenhat éves, kedves, tiszta szívű teremtés, de már olyan akaraterővel rendelkezik, amely hatással van mindenkire, aki csak belenéz ragyogó kék szemébe.
János király határozott szándéka, hogy ismét férjhez adja a bájos özvegyet, de egykori férjétől örökölt vagyona lehetővé teszi Johanna számára, hogy egy ideig ellenálljon a királyi akaratnak.
Amikor úgy tűnik, hogy kénytelen elfogadni az uralkodó döntését és az általa válaszott vőlegényt, fogadott fivére, Nicholas báró tanácsára inkább feleségül megy Gabriel MacBainhez, a híres skót harcoshoz, Azonban újdonsült férjének klánja egyáltalán nem kedveli az angol nőket…

Mentőangyal címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Hajja & Fiai, Debrecen, 1995

l_moni>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Egy nagyon jó könyv az írónőtől.
Nem is tudom miért nem olvastam már jóval hamarabb.
Annyira jó páros Johanna és Gabriel :)
Kedvenc lett a történetük, biztos, hogy fogom még olvasni.

NightStar>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Megint egy remek Julie Garwood könyvet olvashattam. Nagyon szeretem a felföldi harcosokról szóló történeteket, nem mellesleg Garwood könyveit így nem is volt kérdés, hogy ez a sztori is levesz a lábamról. Johanna és Gabriel párosa hihetetlenül édes volt, nagyon szívesen olvastam volna még róluk tovább.

Tamlilla>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Újraolvasás után talán még jobban tetszett. Be is teszem a kedvencek közé biztos hogy újra fogom olvasni! :)

Nem a legjobb Julie Garwood regény, de nagyon szórakoztató. A végén hiányoltam egy jobb epilogust, és egy kicsit összecsapottnak éreztem.
Biztos hogy újraolvasós.

Silverlight>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Ismét egy remek törtènelmi regèny az ìrònő tollából. Nem csak kalandos, de igazán èrzelmes is. Nagyon lekötött, mert izgalmas volt, S fenntartotta az èrdeklődèsem. Règ elégedettek volna olvasni, s nem bántam meg. Itt is a feltölti èlet kerül a kôzèppontba. Az angol ès skót ellentèt itt is szerepet kap. A kèt főszereplő lassan talál egymásra, mert mindkettőjüknek meg kell barátkozni a helyzetükkel, ès az egymás irànti èrzelmeikkel. A cselekmèny csavaros, jól kibontakozó.

Odilia>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Még mindig az egyik kedvenc felföldi történetem. Bármennyiszer újra tudom olvasni :-)))

Fairymysz>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Kedvenc Garwood könyveim egyike ez a történet. Johanna és Gabriel fantasztikusan jó karakterek. Egyszerűen imádom ezeket a mufurc, mégis csupaszív felföldi pasikat.
És persze az sem utolsó szempont, hogy humorból sem volt hiány.
Az egyik kedvenc jelenetem, amikor Johanna megtudja, hogy az édesanyja meglátogatja és nekiáll megtanítani a klánok férfitagjainak a jómodort. Repkedtek ám ott a cserépedények. :))))
Nem is értem, miért nem olvasom sűrűbben.

Bianka_Zsolnai>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Ez most annyira nem nyűgözött le. Igazából semmi extra. Hiába volt itt is egy remek skót, elmaradt a nagy imádat. Sok helyen bugyutácska volt a történet, a főhősnő..
Nem volt izgalmas sem, ezért haladtam vele ilyen nyögvenyelősen. Nem tetszett.

k_zsuzsu>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Az írónő egyik újabb könyve lopta be magát a szívembe és bekerült a top10 be a kedvencek listáján. Egyszerűen nem bírtam letenni. Tetszett a történelmi vonal a könyvben de szerencsére nem lett egy történelem könyv. A karakterek nagyon jók McBainbe én is beleszerettem függetlenül , hogy Gabriel vagy nem Gabriel. Külön élvezet volt a két főszereplő évődését olvasni :D A végén az epilógus lehetett volna bővebb. Nem volt híján izgalomnak, romantikának és humorban is bővelkedett. *-*

Gyöngyöm>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Nem ez a legkiforrottabb Garwood regény. Tetszett, de ezek az „adj egy puszit” kifejezések annyira nem korhűek a számomra h kegyetlen. (Lehet h csak a fordító nem gondolta át)
Ettől függetlenül tetszett. Jo kis könnyű kikapcsolódas volt.
Tegnap kezdtem és most fejeztem be, csak az olvasás kezdetét nem tudtam akkor jelölni

SICSI>!
Julie Garwood: Mentő körülmény

Nem is tudom, mit mondjak. Azt nem mondanám, hogy jó volt. De azt sem, hogy rossz. Inkább, olyan semmijen. Nem volt izgalmas, nem volt romantikus, sem humoros. Pedig általában azt tapasztalom, hogy a skótok feldobnak minden könyvet. Ezt szerintem nem sikerült. Nem kötött le. Alig vártam, hogy a végére érjek. Az egész történet belefért volna 100 oldalba. Jobban érdekelt volna Johanna bátyja, Nicholas. Valahogy ő érdekesebbnek tűnt. Még a két mellékszereplő, Calum és Leila szerelme is romantikusabbnak tűnt számomra, mint Johanna és Gabriel házassága. Alex viszont nagyon aranyos kisfiú volt.

Liat >!

– Csak két napja ismerem az úrnődet, de…úgy tűnt nekem, hogy nagyon fél tőlem.
– A legtöbb pap megrémiszti. De jó oka van rá.
– És mi az az ok?
– A gyóntatója, Hallwick püspök.

Liat >!

Egy nappal azelőtt, hogy Raulf báró elutazott, lecserélte az egész személyzetet.

Liat >!

– A bárók bizonyára elfogadnák őt, bár nem mint feleséget.
– Mi ez az ostobaság?
– Lady Johanna meddő.

Liat >!

– A férjem halott. Imádkoznom kell.
Lehunyta a szemét, összekulcsolta a kezét és végre imába fogott. Egyszerű, néhány szóból álló ima volt, de a szívéből jött.
– Köszönöm, Istenem. Köszönöm, Istenem. Köszönöm, Istenem.

Liat >!

– Williams egy szörnyeteg. Nem tudnám elviselni a gondolatot, hogy Johanna a keze közé kerül. Te voltál a kevésbé rossz megoldás. Tudom, hogy jól fogsz bánni vele…feltéve, ha hozzád megy.

Liat >!

A földesúr a bejárathoz vezető lépcsősor tetején állt…
Johanna félelemmel telve nézett rá. Mély lélegzetet vett, hogy megnyugodjon, aztán
odasuttogta a bátyjának.
– Milyen színű a szeme, Nicholas?
A férfi nem tudta.
– Te kedvességet láttál a tekintetében, ugyanakkor fogalmad sincs, milyen színű a szeme?
– A férfiak nem figyelnek az ilyen lényegtelen dolgokra – védekezett Nicholas.

Liat >!

Csak nagyon kevés ember tud lemondani a hatalomról, ha egyszer már belekóstolt.

Liat >!

Ha egy kiskutya harap belém, nagy valószínűséggel túlélem, de ha egy farkas, akkor semmi esélyem sincs.

Liat >!

Ezt csak olyan ember agyalhatta ki, aki nagyon félt valamitől.
Johanna döbbenten dőlt hátra. – De az egyház tanításai szerint…
– Az egyház tanításait emberek közvetítik, Johanna. Ne feledkezz meg erről a fontos tényről.

Liat >!

Hallwick sosem próbálta meg elrejteni az asszonyok iránt érzett utálatát és gyűlöletét.
De a halálos ágyon a püspök ellentmondott önmagának. Utolsó erejével az édesanyja nevét kiáltotta.