Álmaim ​hercege 126 csillagozás

Julie Garwood: Álmaim hercege Julie Garwood: Álmaim hercege

Csak szeretett nagymamája, Lady Esther tudja, milyen szerencsétlenül érezte magát Taylor Stapleton, amikor a vőlegénye megszökött Taylor unokatestvérével, Jane-nel. Most az idős hölgy – London egyik leggazdagabb és leghatalmasabb úrnője – haldoklik. De előbb segít unokájának véghezvinni a szezon legnagyobb átverését.

Hogy elmeneküljön erkölcstelen nagybátyja gyámsága elől, Taylor feleségül megy a zord amerikai farmerhez, Lucas Rosshoz. Lady Esther pénze lehetővé teszi Ross számára, hogy hazavigye legfiatalabb féltestvérét Montanába. Taylornak is sürgető oka van Amerikába utazni… egy becses örökség, amelyről azonban nem beszél Lucasnak, mivel megegyeztek, hogy Bostonba érkezésük után mindketten a saját útjukat járják. De jóképű férje elbeszélését hallgatva arról, miként telnek a napok Montanában,Taylor tervezgetni kezdi új életét. Számára a végtelen pusztaságokkal és gyönyörű hegyekkel borított Montana igazi paradicsomnak tűnik…

Eredeti megjelenés éve: 1994

GABO, Budapest, 2007
512 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636891022 · Fordította: Tóth Gizella

Hunter · Lucas Ross · Taylor Stapleton Ross

Mrs_Curran_Lennart P>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Azt hittem minden magyarul megjelent könyvet olvastam a szerzőtől, de ezek szerint mégsem. Bár ez is történelmi romantikus, de a középkori Skócia helyett a polgárháború utáni Amerikába visz el Garwood. Lucas Ross is épp olyan védelmező hős, mint bármelyik felföldi fickó, a makacs feleségében pedig asszonyára talál. Taylor, aki odáig van a hegyi emberekről szóló történetekért és a vadnyugati romantikáért, saját bőrén megtapasztalhatja milyen az élet a vadnyugaton, mellé pedig megkapja a hősét is.
Igazán aranyos történet volt.

Julie Garwood: Álmaim hercege

Hogy én hogy szeretem a történelmi romantikusokat ^^ Egyszerűen tökéletes, ha kell egy kis kikapcsolódás. Szerelem, móka, kacagás, bonyodalmak, üldözések… Ez kellett most nekem!
Az is tetszett, hogy megvan 500 oldal is, szépen minden ki van dolgozva, egyszer sem éreztem úgy, hogy el van húzva fölöslegesen a könyv, vagy unatkoztam volna. A cselekmény szépen haladt, a szereplők is szerethetők, és még gyerekek is vannak benne ami külön kedvenc.
Taylor, a főhősnő, mondjuk elég nehéz felfogású, amikor szerelmi ügyekről van szó, mert ugye semmi sem mehet egyszerűen. És Lucas is hozzátesz a saját makacsságával, és morgolódásával, nehogy ne adj' isten kimutassa gyengédebb érzelmeit a nő iránt. De én ezért szeretem. Van hogy egy könyv akkor jó, amikor direkt ilyen „hibái” vannak. :)

Bitten>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Jogos a kérdésetek, miszerint: hogyan jutottam el a napokban kóstolt pőre lőrétől eme nemes aszúig?!

Hunteréknek van saját könyve? :D

Frappáns poénok, imádni való gyerekszáj. Bár az eleje kicsit döcögősen indult. Kikapcsolt és szórakoztatott.

Aoimomo P>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Ilyen is csak a mesében van spoiler

Őszintén, majdnem tökéletes, de az a rengeteg mellébeszélés és őszintétlenség, ami tulajdonképpen a történet vázát adja, az rövid időn belül lehozott az életről, ezért csak 4 csillag. Az összes többit kapja Taylor, aki nem egy elveszett csinibaba, Lucas, aki simán lehetne az én álmaim hercege is és Hunter. Victoria nem, sorry. Bár, azért az vicces volt, hogy lépten nyomon spoiler

Montana… Montana… csak ne lenne tele medvével, már mennék is!

meteoritastar>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Mit is írhatnék?! Garwood könyv. Már 2x olvastam.
Nem szaporítom a szót, mert a fülszövegből kiderül az alaptörténet.
Csak ajánlani tudom, mert romantikus és humoros is. Amerikai farmer és egy Angol hölgy. Küzdenek az érzéseik ellen és közben nem várt kallandokba kerülnek. Amiken jókat lehet mosolyogni és nevetni is. Valamint egy másik páros egymásra találásába is bepillanthatunk, amin szintén lehet sokat mosolyogni.
Egyedül azt sajnálom, hogy a vége nagyon hamar és egyszerűen lett elrendezve. Lehetett volna izgalmasabb és szívesen megismertem volna Lucas testvéreit is.
De így is csak ajánlani tudom ezt a könyvet.
/ Első olvasásra 4 csillagot kpaott tőlem, de most picit jobban tetszett. /

brigitta244>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Úgy érzem Julie Garwood nem tud rossz történelmi romantikus regényt írni. Számomra ebben a regényben is minden benne volt ami kellett. Nem a megszokott angol arisztokratákról szólt a történet hiszen elkerültünk az Usa-ba a cowboyok közzé. Szerettem az egész történetet végig izgalmas volt. Lucas és Taylor egyre közelebb kerültek egymáshoz, de nem hirtelen hanem fogokozatosan. Szeretem az ilyen történeteket amiben van idejük a pároknak szerelembe esni.
Két mellékszereplő is Hunter és Victroia is nagyon aranyosak voltak. Igaz ő nekik is eltudnék képzelni egy külön történetet.

HENGYE>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Nagyon aranyos történet, sokat mosolyogtam rajta.
Egy igazi történelmi romantikus könyvet olvashattam, ami a észak és dél háború után játszódik. A történet a vadregényes Amerikába vezet el minket.
Taylor , hogy otthonról elmeneküljön bácsikájától, hozzámegy Lucas Ross-hoz. Lucas a testvérét akarja kimenekíteni gonosz féltestvére mellől, amire pénzre van szüksége. Nagyon szerettem olvasni, ahogy Taylor örökös kalamajkát okoz, miközben arany szíve van. Mindenkinek segít, mindenkihez kedves, de a fegyvert is jól forgatja. Lucas egy igazi hős. Bár pénzért nősült meg, mégis egy igazi szerelmes lovag vált belőle.
Nagyon szórakoztató könyv volt.

Sippancs P>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Az ilyen könyvek miatt érdemes történelmi romantikát olvasni!
Nagyon tetszett, számomra letehetetlen volt.
Bárcsak lehetne a Lucas-féle férfiakat receptre íratni!

Veress_Éva>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Szerintem nem ez az írónő legjobb könyve de azért élvezetes romantikus történet.

Schildkröte P>!
Julie Garwood: Álmaim hercege

Újabb írónő történetét ismerhettem meg, és amilyen hosszúnak tűnt elsőre, kellemesen csalódva élveztem a kötetet. A szereplőket kedveltem, a páros tetszett, és a cselekményben sem volt kifogásolni valóm.
Egyedül pár érdekes kifejezés, illetve Taylor folyamatos titkolózása nem váltott ki belőlem szimpátiát, mert lehet, hogy kevesebb bonyodalommal érhették volna el Lucassal a céljukat. Szerencse, hogy Lucas viszonylag türelmes, de a bonyodalmakat nem ő generálta.
Könnyű volt olvasni, a romantika mellett a szenvedélyes erotika sem maradt el, így egy csillagnál többet nem vonok le a kötet részéről.

Sunshine>!

– Mi történt? – kérdezte Lucas.
– Bemutatkoztam neki – válaszolta Hunter.
– És? – nógatta barátja.
– Erre lehányt.
Lucas elmosolyodott.
– Egyáltalán nem volt mulatságos – morogta Hunter.
– Az biztos, hogy hatással vagy a nőkre – mondta neki Lucas, aki hallatlanul élvezte barátja bosszankodását.

DarknessAngel>!

– Hogyan létezhet ilyen gonoszság a világon?
Lucas egy hosszú percig nézte, mielőtt megszólalt volna.
– Mert ilyen jóság is van.
Erre a lány kinyitotta a szemét, és ránézett.
– Nem értem – ismerte be. – Azt akarja mondani, ha az egyik jelen van, léteznie kell a másiknak is?
– Úgy látszik – válaszolta a férfi.
– Én most semmilyen jót nem látok – rázta meg a fejét Taylor.
– Én igen – mondta mogorván a férfi. – Éppen azt nézem.

DarknessAngel>!

– Valamit elfelejtett Mr. Ross?
– Egeen – húzta a szót a férfi, majd megmozdult. Olyan gyorsan történt, hogy Taylornak levegőt venni sem volt ideje. Lucas jobb kezével megragadta a tarkóját, és magához húzta. Ujjai a hajába túrtak, a kontyot tartó tűk szerteszét repültek. A súlyos hajkorona a lány hátára omlott, betakarva a férfi karját. Lucas gyengéden tartotta Tylor fejét, lassan lehajolt, míg a szájuk egy vonalba nem került.
– Elfelejtettelek megcsókolni.

Csoszi>!

Lucas a folyosó felénél járt, amikor rádöbbent, hogy még mindig nem tudja, milyen indokkal kéri a lány a házasság megsemmisítését.
Megfordult, visszasétált, hogy ne kelljen felemelnie a hangját.
– Ha nem vagyok részeges, és el sem hagytam önt, vagy nem tartozom azok közé a gazemberek közé, akik verik a feleségüket, akkor mégis milyen hibám van? – kérdezte, hangjából kiérződött a bosszankodás.
Taylor szája még szélesebb mosolyra húzódott. Ajtócsukás közben adta meg a válasz.
– Ön impotens – közölte vidáman.

Sunshine>!

Amilyen az adjonisten… – gondolta.
– Ön igazán barátságtalan alak – jelentette ki halk hangon, hogy bírálatát ne hallja más.
– Nem mindig voltam ilyen – felelte a férfi.
– Úgy érti, hogy korábban barátságos volt?
– Igen.
Taylor majdnem felhorkant hitetlenkedésében, de szerencsére még idejében visszafogta magát.
– Mikor?
– Amikor még nem voltam nős.
A lány igyekezett nem magára venni a sértést.

Sunshine>!

– Talán nem szeret házas lenni, de az biztos, hogy téged egyre jobban megkedvel. Ne nézz rám ilyen meglepetten, Taylor! Nem vetted észre, hogyan bámul rád?
– Arra a „ha nem lenne törvényellenes, most megfojtanálak” pillantására gondolsz, amelyben oly gyakran részesít?

Sunshine>!

– Henry dadogott – mondta az óriás. – Teljesen megőrjített – tette hozzá újabb biccentéssel.
– Majdnem lelőttem.
– Le is lőtted – jegyezte meg Frank.
Taylor szeme tágra nyílt. Roily gyorsan tisztázta a helyzetet.
– De egész más okból.

Sippancs P>!

Taylor úgy döntött, hogy a legjobb módja a meggyőzésnek, ha ő is Shakespeare-hez folyamodik idézetért, elvégre elég jól ismeri a műveit. A gond csak az volt, hogy egyetlen idevágó gondolat sem jutott eszébe a nagy írótól. Erre egyszerűen maga kreált egyet. Talán Victoriát lekötik annyira a gondolatai, hogy észre sem veszi a turpisságot.
– Kedvesebb a szívnek az elfogadás, mint az elutasítás – jelentette ki olyan hangon, mint aki jobban tudja. – Shakespeare – tette hozzá, amikor Victoria meglepetten nézett rá.
– Ő ilyet sosem mondott.
Ennyit az okos tervéről.
– De mondta volna, ha elég sokáig él.

DarknessAngel>!

Ez a nő még a végén elhiteti vele, hogy a lehetetlen dolgok is megtörténhetnek.

Harriet P>!

– A nőkben is ugyanazok a vágyak élnek, mint a férfiakban – magyarázta –, de a nőknek előbb bele kell szeretniük valakibe. A férfiaknak erre nincs szükségük.