Mint ​a mennyben (Smythe-Smith Kvartett 1.) 379 csillagozás

Julia Quinn: Mint a mennyben

A Bridgerton család ismeri a Smythe-Smith családot. És ön?

Honoria Smythe-Smith:
A) nagyon rossz hegedűs
B) még mindig dühös, hogy gyerekként Poloskának csúfolták
C) NEM szerelmes bátyja barátjába

Marcus Holroyd:
A) Chatteris grófja
B) sajnálatos módon mozgásképtelen (bokaficam)
C) NEM szerelmes legjobb barátja húgába

Együtt:
A) elég sok csokoládétortát esznek
B) túlélnek egy halálos lázat ÉS a világ legrosszabb zenei előadását
C) nagy szerelembe esnek
Julia Quinn legragyogóbb formáját hozza ebben a könyvben,
tehát tudjuk, hogy a válasz:

Eredeti megjelenés éve: 2011

GABO, Budapest, 2012
354 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895587 · Fordította: Bozai Ágota

Colin Bridgerton · Lady Danbury · Marcus Holroyd · Sarah Pleinsworth · Daniel Smythe-Smith · Honoria Smythe-Smith · Anne Wynter · Cecily Royle · Daisy Smythe-Smith · Iris Smythe-Smith · Lady Virginia Winstead · Mrs. Royle

DarknessAngel>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Első Julia Quinn könyvem, nem is tudom, miért pont ezzel a könyvével kezdtem, de nagyon tetszett. Olyan igazi aranyos, habos-babos történet, vicces jelenetekkel és szerethető karakterekkel. Honoria és Marcus nagyon aranyos páros, örültem volna, ha már hamarabb rájönnek, mit is éreznek egymás iránt. Marcus tényleg egy félénk pasi, ami nem is lenne baj, ha csak udvarolt volna sokkal jobban Honorianak. Tényleg alig mutatott ki valami gyengéd érzést iránta, ezért eltartott, mire egymásra találtak.
Az „operálós” jelenetnél én Honoria helyébén már a padlón feküdtem volna ájultan. :D A zeneest viszont nagyon tetszett, főleg a próbák. :D
Kikapcsolódásra pont jó a könyv. Biztos nem ez volt az utolsó könyvem az írónőtől.

zuna19 >!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Elég régóta várólistás nálam a sorozat. Most kedvet kaptam egy kis történelmi romantikához. Azt nem mondom, hogy életem legjobb könyve, de nem volt rossz. A történet nekem néhol egysíkú, de ellensúlyozta az írónő a főszereplő párossal. Eszméletlenül szerethető erős páros alkot Honoria és Marcus. A többiekre is kíváncsi vagyok és remélem azért a történetek jobbak lesznek ezután.

perpetua P>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Még csak az ismerkedési fázisban tartok Julia Quinn-nel, de eddig nagyon tetszik a stílusa. :) A másik sorozatának is elolvastam már az első részét, nem is értem miért nem folytattam még, de most ez is ugyanennyire megtetszett. :)
Ez is az a fajta könyv, amit végig mosolyogva olvastam. Borzasztó cuki volt a főszereplő páros, élveztem a párbeszédeiket és aranyos volt az élethelyzet, amit megismerhettünk általuk. Már a bevezetőnél felcsillant a szemem, mert tetszett a bevezetés a Smythe-Smith kvartetről. Később, amikor élesben láthattuk a próbákat és a híres zeneestet, még inkább tetszett ez az ötlet, nagyon feldobta a könyvet.
Talán csak egy dolog lenne, amit tudnék kifogásolni. Általában ennél több bonyodalom zajlik a két szereplő között, míg egymásra találnak. Most egy nagy „baleset” köré volt felépítve az egész, ami önmagában tetszett, csak szívesen olvastam volna még kicsit a vívódásukat. De összességében ez tényleg egy nagyon jó kikapcsolódás, mindenkinek tudom ajánlani. :)

_Leelan_>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Ó, hát ez iszonyatosan édes, romantikus történet volt *-*
Sokkal jobban tetszett, mint a Bridgerton család sorozata. Honoria karaktere egyszerre volt kedves, félénk, eszes, bátor. Nagyon megkedveltem. Marcus pedig egy igazi történelmi romantikus könyvbe illő pasi.
Az orvosos, sebkezelős teszek nagyon jók voltak.
A szerelmükre kicsit hirtelen ébredtek rá a sokáig húzódó rejtett vonzalom után,de nem baj. Kellemes időtöltés volt ez a könyv :)

Navi>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Számomra JQ az etalon. Olvastam már néhány történelmi romantikust, de ezeket imádom a legjobban. Izgalmasak, humorosak, szerethető karakterekkel, jó kis szócsatákkal, némi erotikával. Honoria és Marcus igazán összeillő páros, tökéletesen kiegészítik egymást. S az is jó volt, hogy nem az 50. oldalon estek egymásnak :) Lady Danbury – az egyik legkedvencebb karakterem. Szabad szájú, őszinte, humoros, tökéletes éleslátással, örülnék egy ilyen nagynéninek :) Az is plusz pont, hogy nem voltak nagy félreértések, sértődések, az az egy pedig kellett :) Végre nem csak bálok voltak, hanem vidéki helyszín is :) Bridgertonok :) Azt hiszem, rövidesen maratont kell tartanom :)

Bagneso>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Milyen találó cím! :) Bár ez szinte az összes Julia Quinn regényre igaz, vagyis hogy olyanok, amiket olvasva az ember a mennyekben érzi magát. Az írónő stílusa könyvről könyvre elbűvöl és magába bolondít. Történetei aranyosak, humorosak és romantikusak. Bátran állítom, hogy a történelmi romantika műfajának egyik legkiválóbb alkotója az írőnő. Ezt ezzel a könyvével is bizonyítja, ami nagyon kellemes szórakozás volt, hiszen a hírhedt Smythe-Smith lányok nem épp muzikális körébe enged bepillantást, akiket én még a Bridgerton sorozat idején ismertem meg. Élvezettel vetettem bele magamat, ráadásul újra, mert ezt a szériát teljes egészében még nem olvastam el, ezért úgy döntöttem, az elejéről újrakezdem. És persze másodjára is megtette a hatását! :) Honoria és Marcus kapcsolata megélt pár vicces, aggodalmas és romantikus pillanatot, bár talán egy kicsit kevésbé voltak szenvedélyesek. Örültem, hogy régi ismerős szereplők is felbukkantak, és Lady Dunbury is hozta a szokásos formáját, amiért nagyon csípem az öreglányt. Ezúttal is élvezetes volt újra elmerülni egy Julia Quinn-féle románcnak a kibontakozásában.

dRen>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Annyira imádtam! Az az igazi magához láncolós könyv, amit bár már hajnali 1 múlt és korán kelsz mert dolgozol, nem vagy képes letenni, mert egyszerűen muszáj az utolsó betűig elolvasnod!

Az első könyv, amit olvastam az írónőtől, de már most biztos, hogy minden könyvét el fogom olvasni :)

Nikyy18>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Nagyon tetszett, tele volt viccesebbnél viccesebb jelenettel. A szereplők hamar a szívembe lopták magukat . Csak ajánlani tudom aki egy kis kikapcsolódásra vágyik.

mea0810>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

nem lehet nem szeretni ezeket a regényeket!
imádom, hogy a legtöbb JQ könyvben feltűnik egy egy korábbi történetből ismert név :)
hogy minden történet hasonló de mégis más, a kort, Londont, a bálokat, a kialakuló szerelmeket:)

ancineni P>!
Julia Quinn: Mint a mennyben

Már a borító is előrevetíti, hogy milyen történetre számíthatunk. Kedves, aranyos, romantikus, humoros, könnyed, felesleges dráma nélkül. A Bridgerton sorozat olvasása során felkeltették az érdeklődésemet, és elnyerték a szimpátiámat a Smythe-Smith lányok.
Marcus és Honoria is szimpatikus szereplők voltak, szerethetők, nagyon jól passzolnak egymáshoz.
Örültem, hogy felbukkant nagy kedvencem Lady Danbury. Hiába, nem lehet megunni a piszkálódását, beszólásait. :)
Egy cuki, habos-babos történelmi romantikus, szuper kikapcsolódás néhány órára.

dzsiudzsicu>!

Lady Danbury koppintott egyet a padlón társasági fegyverével (mások sétapálcának nevezik, de Marcus jobban tudta).

Kapcsolódó szócikkek: Lady Danbury · Marcus Holroyd
SzAngelika >!

– Hát nem is figyeltél arra, amit mondtam?
Marcus sosem felejti el ezt a pillanatot. Ez volt az első alkalom, hogy szembe kellett néznie ezzel a nagyon nyugtalanító, metsző, rosszalló női pillantással: a kérdéssel, amire csak rossz válasz létezik.

Kapcsolódó szócikkek: Honoria Smythe-Smith · Marcus Holroyd
SzAngelika >!

– Csúnya heg marad a helyén.
Marcus fanyar mosollyal nézett.
– Büszkén és nagyotmondón fogom viselni.
– Nagyotmondón? […]
– Azt hiszem, azzal fogok dicsekedni, hogy tigrissel küzdöttem meg.
– Tigrissel. Cambridgeshire-ben.
Vállat vont.
– Valószínűbb, mint a cápa.
– Legyen vaddisznó – tett határozott javaslatot Honoria.
– Az méltóságon aluli állat.

Kapcsolódó szócikkek: Honoria Smythe-Smith · Marcus Holroyd
dzsiudzsicu>!

Minden nőtlen fiatalember feleséget keres. Csak nem mindig tudják ezt magukról.

Kapcsolódó szócikkek: Mrs. Royle
Amren>!

Semmi nincs olyan élvezetes, mint úriembereket csapdába ejteni úgy, hogy ne tudjanak menekülni.

_Vic_ P>!

– Akárhogy is – folytatta Honoria –, Iris játszik, és a húga, Daisy is, aki… attól tartok… tényleg borzasztó.
– Hmmm… – Hogyan lehet ezt udvariasan megkérdezni? – Az emberiség többi részéhez vagy a Smythe-Smith család zenélő tagjaihoz képest szörnyű?

A közönség felszisszent, Daisy ájulást színlelt, elegánsan Iris felé dőlt, aki fürgén oldalt lépett és hagyta, hogy a földre zuhanjon.

Kapcsolódó szócikkek: Daisy Smythe-Smith · Iris Smythe-Smith
dzsiudzsicu>!

…a bölcs ember tudja, hol húzódik képességei határa.

Kapcsolódó szócikkek: Honoria Smythe-Smith
lakatosboo>!

De mondhatom, hogy a könyvek segítettek fenntartani elmém épségét. A könyvek mentették meg elmém épségét.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Virginia Winstead

Talán aludt egy kicsit. Remélte, hogy aludt, mert egészen biztos volt
benne, hogy egy hat láb hosszú nyulat látott ugrálni a hálószobában, és ha ez nem álom, akkor komoly probléma van, mindannyian nagy veszélynek vannak kitéve.
Bár igazából a nyúl nem volt olyan veszélyes, mint a hatalmas répa, amit az állat
buzogányként lengetett a kezében.

Smythe-Smith Kvartett sorozat · Összehasonlítás