!

A rejtelmes sziget 232 csillagozás

Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget Jules Verne: A rejtelmes sziget
Könyvmolyképző · 3.999 Ft –16% 3.359 Ft
Könyvtár

Példátlan erejű szélvihar sodorja a Csendes-óceán vízsivatagja fölött a léghajót, amelyen öt derék amerikai menekült el Richmondból, a rabszolgatartásért harcoló déli csapatok fogságából. A gáz lassan szivárog el, minden felszerelésüket a vízbe kell hányniuk, és csak a puszta életüket menekítik egy lakatlan szigetre. Kifosztottabbak, mint a hajdani Robinson volt, de leleményükkel, szorgalmukkal és kitartásukkal lassacskán felülkerekednek a helyzet és a természet mostohaságán. Sorsukkal úgy-ahogy elégedettek, de egy sor megmagyarázhatatlan jelenség nyugtalanítja őket. A szigetnek valami titka van, és hőseink megindulnak, hogy a rejtélyt felderítsék.

Eredeti cím: L'Île mystérieuse

1.000 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
unikornis83 könyve Jules Verne: A rejtelmes sziget

Duchon_Jenő
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Vágytam valamire, amiben régi lapok vannak, amelyek sárgák, szagosak. Tökéletesen megkaptam! Kellemes élmény volt olvasni. Ugyanakkor izgalmas volt látni, hogy mennyire idealizált regény ez. Jók vannak és rosszak. Még aki rossz volt, az is jó lesz. Nincs átmenet. Hősök vannak, akik mindenhez értenek, csodálatos emberek, és persze a végén megjelenő nagyon csúnyák. A regény másik nagy előnye, hogy bővíti a Verne univerzumot. Izgalmas volt a kapcsolat két másik regénnyel is. Mindamellett végig az járt a fejemben, vajon egy mai srác el tudná e olvasni a regényt. Hiszen minden benne történt dolog elmesélhető negyed ennyi oldalon is. Hiszen maga a cselekmény nem olyan összetett, látványos (mai, 3D mozis szemmel) fordulatok sincsenek benne. Egy eseménysort mesél el. Méghozzá az emberi evolúció meséjét. Ahogy a semmiből eszközkészítőkké, állattenyésztővé, földművessé váltunk. Éppen ezért, ha akár egy kézikönyvként is használható a regény. No, persze nem Bear Grylls módra, de jól jön, ha egy lakatlan szigetre keverednénk. Persze lehet, hogy ehhez magunknak is a hősökhöz hasonló idealizált emberekké kell válnunk.

vmiki88
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Első Verne regény amit elolvastam és magával ragadott. Főleg az ragadott meg, hogy rengeteg tudományos adat szerepelt benne, a karakterek érdekesek voltak és mikor ellaposodna a történet, akkor bummm, valami váratlan fordulat történik.

Ezután valószínűleg el fogom olvasni a mestör többi művét is.

Eltiron
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Kiskamasz korom újabb kedvenc könyve. Ezt is rongyosra olvastam, bár ma már látom a nagyon komoly hibáit, akkor sem tudom lejjebb értékelni ennél. Ráadásul egy nagyon régi (30-40-es évekbeli) kiadást olvastam, ami külön kihívást jelentett nekem a helyesírás terén :)

bonnie9 P
Jules Verne: A rejtelmes sziget

A túlélők: eleinte úgy éreztem, idegenek, és azok is maradnak, de ahogy egyre jobban megismertem őket, úgy kezdtek egyre jobban ismerősökké, majd barátokká válni. A kedvencemmé végül Nabot és Jupot emeltem.
Az élet: egyrészt élvezetes volt ennyi technikáról, műveltségről, eszközről, ötletről olvasni, soknak utána néztem, hogy is néz ki, tényleg úgy van-e; másrészt néha kicsit úgy éreztem, ez még McGyvernek is sok lenne, de végül úgy fogtam fel, mint egy mesét, ott pedig bármi megtörténhet :)
Tájleírás meglepő módon nem volt unalmas, fenn tudta tartani az érdeklődésem – pedig az ilyen részekkel sokszor hadilábon állok.
Nemo: mivel a Nemo kapitány után olvastam, így nagyon vártam a felbukkanását, mivel azt olvastam, itt aztán minden kiderül. Kiderült, de kicsit csalódott lettem, amiért ez terjedelemben alig egy fejezetet töltött meg. És történetileg is elszomorított…
Utalások: na ez nagyon tetszett, ahogy más regényeivel is összekapcsolta és ezáltal kiegészítette a saját történeteit. Nagy piros pont.
Vége: nekem túl hirtelen és túl sablonos volt. Az egész könyv alatt küzdöttek, itt meg csak úgy hopp…..és pont az, és pont úgy, és pont akkor….
Összegzés: Harmadik Verném, és azt kell mondjam a zökkenők ellenére egyre jobban élvezem.

Móra, Budapest, 1980
796 oldal · ISBN: 963112343X · Fordította: Majtényi Zoltán · Illusztrálta: Hegedüs István
Mareszkaresz
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Azt hiszem Vernét most kicsit hanyagolni fogom. Rettentő lassú és mindent teljes pontossággal ír le. Olyannyira, hogy ha akarnék, tudnék puskaport előállítani. Én kalandregényre számítottam és az is lett volna ha nincs az a rengeteg leírás, gy nagyon vontatott.

Droci P
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Amikor elkezdtem, azt hittem, hogy ez is egy a sok könyv közül, amit elolvas az ember és tovább porosodik majd a polcon évekig. De ennek ellenére úgy a 3-4 fejezet környékén kezdett izgalmas lenni és egyszerűen letehetetlen volt számomra. Nagyon tetszett, hogy mindig amikor az ember már azt hitte a történet ellaposodik, jött valami új fordulat, ami arra késztette az olvasót, hogy olvasson tovább. Hacsak nem lapozott előre :D De én nem tettem és megérte kivárni a végét.
Mondjuk egy kifogásom volt néha vele, hogy a leíró részek néha számomra ellaposodottak voltak és egy mondatot többször is értelmeznem kellett, mire felfogtam, hogy mire is akar utalni az író.
De jó könyv, szóval olvassátok bátran és a terjedelem ne riasszon vissza :)

Gedi
Jules Verne: A rejtelmes sziget

kedvenc Verne-könyvem volt, a szigetes témájúakat valahogy különösen kedveltem :) izgalmas, tudományos és.. rejtelmes. újraolvasva nem tudom milyen lenne, de a fiaim kezébe nyomom majd :D

ppayter
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Egyes számú kedvenc Verne-regény, szó szerint darabokra olvastam ifjúkoromban. Ezt kéne olvasni minden gyereknek, nem darrenshant.

aalexaa85
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Nagyon érdekes volt, hogy a gyakorlatilag semmiből mennyi mindent össze tudtak hozni maguknak, építőanyagokat, ruhát, stb. Nagyon jó történet és izgalmas nagyon!

Sinope
Jules Verne: A rejtelmes sziget

Nem ez lett a kedvenc könyvem Vernétől, bár nagyon szeretem az író műveit. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tetszett a könyv, csak… nem is tudom, valahogy nem pont erre számítottam. Némó kapitány megjelenését nagyon vártam már, kár, hogy csak 1-2 fejezetet kapott a végén :( Amúgy a Némó kapitány című művet még nem olvastam, talán jobb lett volna, ha legalább azt olvasom el először, de most már mindegy.
A telepeseket nagyon megkedveltem, még Jupot is, és persze Ayrtont. Az a sok tudományos dolog viszont kicsit túl sok volt nekem és nem nagyon tudtam követni, sajnos fizikából, meg effélékből nem vagyok jó, ez persze csak az én hibám, nem az íróé.
Tetszettek a más regényeire való utalások.

Gicula

-Figyelmeztetlek Pencroff – világosította föl barátját Herbert –, hogy ezek az állatok egyáltalán nem disznók…..
-Nem baj fiacskám – felelte a tengerész, és a verem fölé hajolt, megragadta az egyik állat apró farkcsökevényét, majd kihúzta a malacféleséget. – Nem baj, hadd higgyem azt, hogy disznó!
-De miért?
-Mert örömem telik benne!
-Annyira szereted a disznóhúst, Pencroff?
-Nagyon szeretem – felelte a tengerész –, különösen a csülkét! És ha nyolc csülke volna négy helyett, akkor kétszeresen szeretném!

Duchon_Jenő

Ilyen az emberi természet. Szükségét érzi, hogy maradandó művet alkosson, olyat, amely túléli őt magát: ez épp egyik jele annak, hogy az ember ennyivel magasabb rendű, mint bármely más lény. S többek közt ez az, aminek világuralmát köszönheti, és ami világuralmának jogosságát igazolja.

529. oldal Harmadik rész 15. fejezet (Rejtelmes sziget - Móra Ferenc könyvkiadó Budapest 1961)

Gicula

Cyrus Smithszel egyidőben, ugyanazon a napon, még egy fontos személyiség esett a déliek fogságába. Nem kisebb férfiú, mint a tiszteletreméltó Gedeon Spilett, a New York Herald tudósítója, akinek az volt a feladata, hogy az északi seregek kötelékében beszámoljon a háború fordulatairól.

Gedeon Spilett azoknak a bámulatra méltó angol vagy amerikai haditudósítóknak a sorába tartozott – mint Stanley és mások –, akik semmitől sem riadnak vissza, csakhogy egy-egy pontos értesülést szerezzenek, s azt a lehető leggyorsabban eljuttassák lapjuk szerkesztőségébe. Az Egyesült Államok újságjai, köztük a New York Herald is, valóságos hatalmasságok, s ezért kiküldött munkatársaik is számottevő emberek. És Gedeon Spilett ezek közt is a legrangosabb hírében állt.

Harmadik fejezet, 19oldal.

blackett MP

Egyébiránt a humor sem hiányzott belőle. Ő volt az, aki a Fekete-folyónál zajló összecsapás idején két óra hosszat diktálta távírógépbe a Biblia első fejezeteit, hogy ekként őrizze meg helyét a sürgönyhivatal ablakánál, és végül is elsőként jelenthesse lapjának a csata kimenetelét. Ez a csíny kétezer dollárjába került a New York Heraldnak, de mégiscsak ez az újság kapta meg elsőként a tudósítást.

bonnie9 P

Ó, hiszen a magány mindenkit keservesen elcsigáz, ám annak a legiszonyúbb, akit az önvád marcangol!

Második rész, 17. fejezet