Így ​működik a tested 37 csillagozás

Judy Hindley: Így működik a tested

Tested ​sok tekintetben olyan, mint egy csodálatos gépezet, amely műveletek százait képes elvégezni. Hogy bemutathassuk, hogyan oldja meg tested gépezete a legfontosabb feladatokat, jó néhányféle gépet kellett feltalálnunk. Gépeink nem kapcsolódnak egymáshoz. Mindegyik különálló, és csak néhányat tud elvégezni tested nagyszámú feladataiból. Evőgépünk például azt mutatja be, mi történik az étellel, miután lenyelted. Rágógépünk szemlélteti a fogak munkáját. Légzőgépünk azt mutatja meg, hogyan dolgoznak a bordák, amint egy különleges izom segítségével a légzést biztosítják. megalkottunk egy gépembert is, hogy bemutathassuk, hogyan hozzák mozgásba más izmok a csontjaidat.
Néhány dologban a valódi gépek sokkal jobbak a testnél. A számítógépek gyorsabban számolnak. A daruk nehezebb súlyokat tudnak megemelni. Az autók fürgébben közlekednek. Ám tested olyan tökéletes egységet alkot, hogy számtalan művelet elvégzésére képes – ráadásul több munkafolyamatot is elvégezhet egyszerre.
(tovább)

Móra, Budapest, 1984
48 oldal · ISBN: 9631136345 · Fordította: Győri György · Illusztrálta: Colin King
Móra, Budapest, 1981
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631123162 · Fordította: Győri György

kornél>!
Judy Hindley: Így működik a tested

G és y rejtelme (így) gyakorlatilag innen datálhatom, hogy olvasni tanultam. A laprugós, kissé görnyedt vázszerkezet felejthetetlen.

Szédültnapraforgó>!
Judy Hindley: Így működik a tested

Gyerekkorom egyik nagy kedvence! Sok hasznos dolgot lehetett tanulni belőle. Nem is a szülőktől kaptam a felvilágosítást, hanem könyvekből:D
Sajnos már nincs meg:(

amnaen>!
Judy Hindley: Így működik a tested

óóóóóóóóó! a legeslegkedvencebb könyvem volt manókoromban! már akkor szétesett lapjaira, mikor még csak ismerkedtünk. nem nagyon értettem, hogy mi köze egymáshoz egy robotnak meg az embereknek, de azt „tőle” tanultam meg, hogy máshogy lélegeznek a fiúk és a lányok. ha lenne gyerekem, tuti megvenném neki…

fkitty>!
Judy Hindley: Így működik a tested

Én is nagyon imádtam a könyvet. Én is salátára olvastam, sőt még a benne lévő játékot is egy csomószor játszottam. Én minden biológiával kapcsolatos dolgot ebből tudtam meg. Felvilágosítást sem tartottak otthon, mert ez épp elég volt:)))

rekettyevirág P>!
Judy Hindley: Így működik a tested

Imádtam; szinte már darabokban, de még mindig megvan. A gyerkőceimnek oda fogom adni, hogy ők is tanulhassanak belőle, mint én annak idején.

aliggaz>!
Judy Hindley: Így működik a tested

Gyerekkorom egyik meghatározó könyve volt! Minden oldalát imádtam. Most is,élmény volt újra lapozgazni.