!

Varázslat (Sequels 2.) 65 csillagozás

Judith McNaught: Varázslat

Jordannek, Hawthorne hercegének csupa veszély és kihívás az élete. A számító, erkölcstelen asszonyokból kiábrándult férfi sorsa egy csapásra megváltozik, amikor egy rablótámadás során az ifjú Alexandra megmenti az életét. Jordan, hogy az eset során kompromittált lány jó hírét visszaadja, kötelességtudatból feleségül veszi. A romantikus lány rögtön beleszeret a cinikus férfiba, akit mélyen megérint Alexandra tiszta lelke, szellemessége és műveltsége. Egy váratlan esemény azonban szinte azonnal el is választja őket. A kényszerű különlét mindkettőjüket átformálja. Az életunt, kiábrándult férfit az a remény és vágy élteti, hogy egyszer hazajut ahhoz a tiszta lelkű lányhoz, akit feleségül vett. A naiv, szerelmes lány helyett azonban – aki ez idő alatt kénytelen volt szembenézni a fájdalmas valósággal – egy romantikus illúzióitól megfosztott gyönyörű nőt talál. Vajon képes-e a remény, a vágy és a csekély közös emlék két embert összetartani a kíméletlen valóság ellenében? Judith McNaught… (tovább)

Eredeti mű: Judith McNaught: Something Wonderful

Eredeti megjelenés éve: 1988

Odilia
Judith McNaught: Varázslat

Újraolvasás :) Ez évek óta nagy kedvencem! Valahogy úgy van megírva, hogy hiába tudom, hogy jó a vége, nem egy helyen folyik a könny az arcomon olvasás közben.

Kiera
Judith McNaught: Varázslat

nagyon tetszett. mindig is szerettem az ilyen korban íródott könyveket. az alap storyt mondhatjuk szokványosnak, de az írónőnek sikerült belőle kihozni, hogy senki ne tudjon unatkozni, és hogy ne legyen ez a könyv is olyan, mint a hasonló történetűek.

Bagneso
Judith McNaught: Varázslat

Szeretem McNaught romantikus regényeit, és ezt is nagyooon szerettem! :)

veresjudit81
Judith McNaught: Varázslat

Ez egy igazi varázslatos történet. A többi McNaught-tól eltérően nemcsak a férfi-női büszkeségből adódó félreértésekkel kell a szereplőknek megküzdeniük, hanem a rangbeli különbséggel is. Nekem ez egy igazi romantikus történet volt, kevesebb realitással, mint az eddig megszokott regények. Pont azért lett kedvenc könyvem, mert kellenek a „hamupipőkés érzelmek” is. Imádtam!

Elhaym
Judith McNaught: Varázslat

McNaughtban most sem csalódtam. Számomra mindig ő írja a legjobb 19. századi romantikus történeteket. Ebből a könyvből sem hiányoztak a fordulatok és megható jelenetek. Volt merénylet, mérgezés stb. Előző kötet( Végtelen szerelem) főszereplőit jobban kedveltem, csak emiatt nem adtam meg rá a max pontot.

marchesa
Judith McNaught: Varázslat

McNaught hozta a szokásos formáját,jó volt, csakúgy mint a többi történelmi romantikus, amit eddig olvastam tőle.

Dóka
Judith McNaught: Varázslat

Jó a könyv története, de kissé erőltetettnek találtam a görög filozófusoktól való idézgetéseket, valahogy nem illett bele.

R
Judith McNaught: Varázslat

Bár a történet a szokásosnál is hihetetlenebb, és még midig úgy gondolom, hogy McNaught a könyveiben túlzásba viszi a krimit, legalábbis nekem sok egy kicsit, a történet egész jó volt, szimpatikusak voltak a szereplők, kikapcsolt olvasás közben.

wallery
Judith McNaught: Varázslat

Nagyon kellemes időtöltésnek bizonyult ez a könyv. Bár a történet, mondható alapsztorinak is, mégis sikerült belőle kihozni a legjobbat , különféle eseményekkel megfűszerezve

Judith McNaught: Varázslat

Igazi McNaught történet, szerettem olvasni. Fél pontot azért vontam le, mert keveselltem a csipkelődéseket és a humort.

hrabi

Nagyapja gyakran mondogatta: a tudatlanság betegség, amelynek egyetlen ellenszere van, a kérdezés. Így hát Alexandra ártatlan őszinteséggel így fordult férjéhez:
– És hogyan kell gyereket csinálni?
Jordan egy pillanatra hátrahőkölt, válaszra nyitotta a száját, de aztán valamiért mégis képtelen volt megszólalni. Alexandra először nem tudta mire vélni ezt a fura hallgatást, de aztán minden megvilágosodott előtte. Rosszallóan megcsóválta a fejét. és együtt érző sóhajjal fejezte ki csalódottságát kettejük kölcsönös tudatlansága okán:
– Maga sem tudja, igaz?

Sippancs P

Én szeretem az életet, még akkor is, amikor rossz dolgok történnek velem. Soha nem szűnök meg szeretni.

hrabi

– Alexandra – szólalt meg Jordan, s higgadt, tárgyilagos hangjára a lány megtorpant és visszafordult. – Igen?
– Semmi szükség arra, hogy ijesztő gondolatokkal gyötörje magát. Nem áll szándékomban önnel aludni ma éjszaka.
Alexandra, akinek pillanatnyilag az okozta a legnagyobb gondot, hogy szeretett volna kimenni a t fogadó toalettjébe, meglepettem és értetlenül nézett a hercegre.
– Ilyesmi meg sem fordult a fejemben. Miért is akarna velem egy szobában aludni, amikor a fogadó éppen elég tágas, ön pedig nyugodtan megengedhet magának egy külön szobát?

Sippancs P

Ha nem bízik – mondta a bölcsesség és a naivitás lefegyverző egyvelegével –, akkor valóban soha senkiben nem fog csalódni. Ugyanakkor megfosztja magát attól az esélytől, hogy valaha is tökéletesen boldog lehessen – tette hozzá Alex, (…).