Földi ​mennyország (Sequels 3.) 150 csillagozás

Judith McNaught: Földi mennyország

Az ​ifjú Elizabeth elszegényedett grófi család utolsó sarja, akire tizenhét évesen rászakad az ősi családi birtok és a kastély fenntartásának minden nehézsége. Nem csoda hát, hogy az árván nevelkedő, gyönyörű lány idejekorán érzékeny, a világ dolgaira fogékony, művelt és büszke nővé érik.
Amikor a társasági életben még járatlan, naiv Elizabethet egy nyáresti bálon rajtakapják, hogy a szerencsejátékos hírében álló Ian Thorntonnal csókolózik, a pletyka azonnal szárnyra kap. Az ifjú grófnő féltestvére, hogy megvédje húga jó hírét, párbajra hívja, majd megsebesíti Thorntont.
Elizabeth majd két évig tartó csendes magányának nagybátyja véget kíván vetni, és megpróbál fondorlatos tervvel férjet fogni unokahúgának. Ian Thornton is horogra akad, mivel titkára tévedésből meghívólevelet küld a lánynak. Amikor Elizabeth megjelenik a férfi skóciai vadászházában, a két büszke fiatal ellentétes érzelmek között vívódik… Vajon fény derül-e az igazságra: Ian Thornton valóban csak egy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2007
496 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639648838 · Fordította: Pálfalvi Ilona

Elizabeth Cameron · Ian Thornton

Trice29 P>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Egy újabb gyöngyszemet tarthattam a kezemben. Ismételten sodort a történet, nagyon tetszettek a skót részek. Most nevettem a legtöbbet a sziporkázó párbeszédeken. Tetszett, hogy Alex és Jordan kettőséből is sokat kaptunk. Most mindkét főszereplő közel került hozzám, sőt a mellékszereplők közül is sokakat kedveltem. Igazán méltó befejezése egy kiváló sorozatnak. Nekem ez a rész tetszett a legjobban :o)

Judith McNaught: Földi mennyország

Többszöri újraolvasás után, még mindig imádom. Van, hogy évek is eltelnek két alkalom között amikor előveszem, és ezzel kicsit olyan érzés, mintha először olvasnám. Legalábbis mindig így hat rám.

Elizabeth és Ian az egyik kedvenc történelmi romantikus párosom.
Ian a rideg, gunyoros, arrogáns agglegény és Elizabeth a fiatal, naiv de hihetetlenül talpraesett és okos lány. A kölcsönös vonzalom azonnal megjelenik köztük már az első találkozásuk alkalmával, de a körülmények, és a társadalmi szabályok hatására ellenségekké válnak. Elizabeth a debütálása után azonnal az arisztokrácia számkivetettjévé válik, míg Ian, – akinek már előtte sem volt makulátlan a hírneve – nem szenved semmiféle következménytől, bár nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a lányt kivetették maguk közül. Abban az időben egy hajadon lány soha nem tartózkodhatott kettesben egy férfival felügyelet nélkül, mert ha kitudódott, a lány hírneve azonnal csorbát szenvedett. Elizabeth részben a saját naivitása, de leginkább az arisztokrácia rosszindulatú és számító tagjai miatt került ebbe a helyzetbe.
Két évvel később a sors újra egymáshoz sodorja őket és nem lehet tudni, hogy vajon megölik egymást, vagy elássák a csatabárdot.
Annyi vicces jelenet, évődés, szurkálódás tarkítja a könyvet, hogy sokszor potyogtak a könnyeim megint.
De természetesen fájt a szívem is Elizabeth-ért, a kirekesztettségéért és azokért az igazságtalanságokért amiket el kellett viselnie, mégsem tudtam haragudni Ian-re, mert fogalma sem volt róla, mit tett a lánnyal. Később viszont Elizabeth követett el egy olyan hibát, ami miatt nagyon megharagudtam rá. Számolnia is kellett a tettei következményeivel.
Mindketten megbántották a másikat, olyasmiket követtek el egymás ellen, amik szörnyű események láncolatát eredményezték. De mindketten megbűnhődtek érte.
Az egymás iránt érzett szerelmük mindig elhozta a megbocsátást.

Mindig imádni fogom ezt a kedves szerelmi történetet, ami nagyon rögös utat jár be, mégis minden perce tökéletes és élvezetes.

Aoimomo P>!
Judith McNaught: Földi mennyország

-0,5 csillag, mert nem tudom eldönteni, hogy Elizabeth egy ostoba liba – aminek némileg ellentmond, hogy ügyesen kidumálja magát spoiler bármilyen rázós helyzetből, ennyire nincs rálátása, hogy bizonyos tettei milyen lavinát indítanak el, mert nőként rengeteg dolgot nem sietnek közölni az emberrel, így nem látja át a helyzet súlyosságát, vagy egyszerűen csak nagyon fiatal és naiv (bár, ha 4 évvel idősebb lenne, akkor már vénlánynak számítana, szóval…
Mindezek ellenére ez is egy „tipikus” McNaught romantikus volt, az írónő sportot űz belőle, hogy kíméletlenül megrángatja a hőseit és érzelmi hullámvasútra ülteti az olvasóit.
A regény igazán gazdagon kínál kedvelhetőnél-kedvelhetőbb karaktereket, újakat is és az előző kötetből már ismerősöket is, mint amilyen Alex és Jordan és természetesen a félelmetes nagy(i)hercegnő.
Szeretem, hogy Judith könyveiben a konfliktus nem légből kapott csinálmány, egy kötelező elem, amit valahogy bele kell pakolni, hanem igazi, kapcsolatpróbáló problémák. A szereplők néha rosszul döntenek, néha kényszerpályán mozognak és annak ellenére, hogy a műfaj már önmagában garancia a boldog végre az olvasó mégis izgul, hogy innen hogy lehet még egyenesbe rántani a dolgokat. A megoldás pedig itt is meghatóra sikerült.
Örülök, hogy felfedeztem magamnak az írónőt, legyen vele másnak is szerencséje!

Agatha>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Egyértelműen a kedvencem volt a sorozatból.
Először is bátor hősünk, aki bár kékvérű, de mégsem abban a közegben mozog, sőt nagyon is igyekszik távol tartani magát rokonságától. Kemény üzletember, kicsit erőszakos is, természetesen nőcsábász, de nem reménytelen eset.
Aztán a hősnő, aki fiatal kora ellenére 18 emberért – a kastély személyzete – felelős, mivel grófi vagyonuk elúszott, és pénz nélkül bizony elég sok trükkre van szükség, hogy fenntartsa otthonát. Okos, ugyanakkor a társasági életet illetően irtóra naiv, mivel elzártságban él, és túlságosan bízik az emberekben.
A történet, amit jobb lenne inkább bonyodalomként nevesíteni, folyamatosan izgalomban tartja az olvasót. Mert belevágunk a közepébe, már izzik is a levegő a főszereplők között, aztán bumm, 2 év teljes szünet, majd újra egymásra találnak, de a múltban történtek miatt óvatos ez a közelítés. És aztán mikor végre összecsiszolódnak és élhetnének nagy-nagy boldogságban, egy akkora próba elé löki őket az írónő, hogy kétségbe vontam a hepiendet. spoiler
És az egésznek a körítése – egyszerűen remekül volt ábrázolva az úri társaság működési mechanizmusa, mi az amit megbocsát, hogyan képes tönkretenni, mennyire a férfiakra voltak utalva a férjezetlen nők származásuktól függetlenül.
Szándékosan írtam ennyire nagyvonalakban, mert történelmi romantikus rajongóknak kötelező a történet.

anikho>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Teljesítette az elvárasaimat, klassz történet volt. Alex és Jordan szereplésének nagyon örültem, hiszen nagyon megszerettem őket a Varázslatban.

Elizabeth és Ian szerelme más volt, mert itt végre a férfi is elsőre kimutatta az érzéseit, sőt ki is mondta azokat! Szépen ívelt felfelé az érzelmi szál, mindent alaposan felépített az írónő, és minden romantikus-szenvedélyes mozzanatot a legjobb helyre csempészte be.

Kellemes időtöltés volt, szeretem az ilyen történeteket, ahol borítékolva van a happy end, de azért végig izgulod, „mi van, ha mégse” alapon.

NovaTime>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Ez mennyire aranyos történet volt!
Mostanában a könyvek szinte csöpögnek, ami a történelmi romantikusoknál ugyan nem ritka dolog, de ezek még a szokásosnál is sziruposabbak voltak. Aztán jött ez. A rózsaszín köd és a tökéletesség mellé azonban itt társult valami, ami kizökkenti az olvasót az elképzelések puha süppedtségéből.
Kifejezetten tetszett az a kis csavar a végén, pontosan erre volt szükség, egyedi, precíz, szerelmetes és elmélyülős, mégis könnyed, mint egy habos, nyári, frissítő sütemény.
Minden ott volt előttem miközben olvastam.
Kellemes élmény volt. :-)

noni55 P>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Az írónő most is hozta a szokott színvonalat.Imádtam!!!
Ian és Elizabeth szerelmének a története az egyik kedvencem. Egymásra találásuk nem volt egyszerű, a lány „jóakarói” miatt sikerült két évre elszakadniuk egymástól. Az esküvő után pár hónappal viszont megint a boldogságuk útjába állt egy szörnyű titok felfedezése miatti sértődés. Nagyon szeretek erről a történelmi korról olvasni. Az írónő részletesen leírja a helyszíneket, illetve a csodaszép ruhákat. Kedvem lenne nekem is egy kis időt ebben a korban eltölteni. Csodaszép történet volt.

rafaelo0824>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Elizabeth és Ian története eléggé cuki volt, bár kicsit sokáig tartott mire végre összekerültek. Tetszett, hogy Alex és Jordan itt voltak, főleg mikor mesterkedni próbáltak. Fél csillagot muszáj vagyok levonni a kutya miatt – komolyan megszakadt a szívem – és mert Elizabeth okos csajnak van beállítva, és elkövet egy akkora baromságot, amit még most sem értek. Mondjuk az tetszett, hogy ezt rendbe hozták, de akkor is, ez igazi sültbolond húzás volt.

SICSI>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Számomra kissé lassan indult be. Túl sok volt a töprengés, a múlton való rágódás. És olyan soká derült ki, hogy mi is történt 2 évvel ezelőtt. Aztán mikor végre elindult a történet már egyre jobban tetszett. Voltak benne nagyon vicces jelenetek, amiken hangosan nevettem. Elizabeth és Ian olyan jók voltak együtt az esküvő után. Jó volt róluk olvasni.
Aztán Elizabeth nagyon elrontotta. Nem is értettem a döntését. Teljes mértékben Iant sajnáltam és megértettem minden lépését és viselkedését. Nem tudtam elképzelni, hogy fognak ebből a szörnyű helyzetből jól kijönni. Persze az idő minden sebet begyógyít.

Kuri_Szilvia P>!
Judith McNaught: Földi mennyország

Elizabeth „barátnői” ármánykodás miatt került abba a helyzetbe, amibe, de hogy egy nagybácsi csak úgy levelet küldjön szét a régi kérőinek, még abban a korban sem volt teljesen megszokott. Imádtam, ahogy az első két férfit megpróbálta elijeszteni. Még ha a másodiknál le is bukott. Jót nevetem ezeken a sorokon.
Ian elégé cinikus volt, mégis megtett azt a lányért, amit sosem szeretett volnaspoilerA történetben voltak csavarok, titkok, ármánykodás, szerelem, vágyakozás, testvéri szeretett.

Aninaa P>!

– Az biztos, hogy nagy önfeláldozás lesz részemről, de el fogom tudni viselni azt a megpróbáltatást, hogy egy ilyen helyen éljek majd, mint ez. Hány szoba van itt? – kérdezte.
A férfi csúfondárosan vonta fel a szemöldökét.
– Száznyolcvankettő.
– Szerény kis hajlék – mondta a lány könnyedén. – Talán megteszi valahogy.

Aninaa P>!

– Ezért nem akart velem táncolni, amikor korábban kértem?
– Részben ez is oka volt.
– És még mi? – kérdezte a lány kíváncsian.
A férfi fanyar mosollyal válaszolt:
– Jól fejtett önvédelmi reflex.
– Micsoda?
– Az ön szeme veszélyesebb, mint a párbajpisztoly kedvesem. – mondta a férfi kényszeredetten. – Még egy szentet is rábírnának, hogy megfeledkezzen a küldetéséről.

Aninaa P>!

– Ha Skóciában esküdtünk volna össze, az ősi fogadalom szövegét mondtuk volna. Tudod milyen ígéretet tettünk volna egymásnak, ha ott, s nem itt keltünk volna egybe ma reggel? […]
Ahogy Elizabeth a férfi szeretett arcát nézte a gyertyafényben, félénksége és félelmei elillantak.
– Nem tudom. – suttogta.
– Azt mondtam volna neked – mondta Ian halkan, szégyenérzet nélkül –, hogy a testemmel foglak imádni.

minnie>!

Aznap, vacsora után, Ian egy érthetetlen című vastag kötetet hozott elő a könyvtárból. Elizabeth a Büszkeség és balítélet című regényt választotta, amelyet azóta állt szándékában elolvasni, amióta először hallotta, hogy a társaság konzervatív tagjai körében mekkora felháborodást váltott ki.

Aninaa P>!

– Ha be kell bizonyítanom magának, hogy nem vagyok gyáva, ez esetben átalakíthatom Everly arcberendezését.

Kapcsolódó szócikkek: Ian Thornton
meteoritastar>!

Miért van az, hogy a szép emlékek elhalványodnak, s feledésbe merülnek, míg a szörnyűségek majdnem vakító élességgel és élénk fájdalommal megmaradnak? Még most is tisztán fel tudja idézni azt az éjszakát – szinte mindent lát, hall, érez.

meteoritastar>!

– Ezért nem akart velem táncolni, amikor korábban kértem?
– Részben ez is oka volt.
– És még mi? – kérdezte a lány kíváncsian.
A férfi fanyar mosollyal válaszolt:
– Jól fejlett önvédelmi reflex.
– Micsoda?
– Az ön szeme veszélyesebb, mint a párbajpisztoly, kedvesem – mondta a férfi kényszeredetten. – Még egy szentet is rábírnának, hogy megfeledkezzen a küldetéséről.

Kapcsolódó szócikkek: párbajpisztoly
meteoritastar>!

Ian három szelet szalonnát vett ki a tálból, és hosszan nézegette a tál közepét elfoglaló gyanús barna tárgyat. – A szalonnát felismerem – mondta komoly ábrázattal –, de ez mi? Egészen különleges fogásnak tűnik.
– Pirítós – világosította fel Elizabeth a férfit, nem hagyva tovább kétségek között gyötrődni

meteoritastar>!

– Biztosíthatlak, hogy a prédikációid egyaránt ékesszólóak és mélyre hatóak, függetlenül attól, hogy állva vagy ülve hallgatom végig.
– Ez csak azért van, mert sajnálatos módon hajlamos vagy mindkét pozitúrában elaludni a mise közepén – válaszolta a pap kissé ingerülten, miközben kezet rázott Iannel.

meteoritastar>!

– Azzal az ügyességgel, ahogy te kevered a kártyát, fél Londont kifoszthatnánk. Ha bármelyik áldozatunk ellenkezni próbálna Alex keresztüldöfné a tőrével, Elizabeth pedig lelőné, mielőtt elvágódna a földön.
Ian nevetgélt.
– Nem is rossz ötlet. És magadnak milyen szerepet szánsz?
– Majd kiszabadít bennünket a Newgate-ből! – nevetett Elizabeth.
– Pontosan