A ​Gyűrűk Ura – A király visszatér (Képes útmutató) 23 csillagozás

Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Képes útmutató)

Ez ​a hivatalos képes útmutató Peter Jackson díjnyertes filmtrilógiájának, A Gyűrűk Urának befejező részét mutatja be. A J. R. R. Tolkien által megálmodott Középföldje színes útikalauza, melyet A király visszatér című film alapján Jude Fisher állított össze.
E gazdagon illusztrált, száznál is több színes fotót tartalmazó anyagban exkluzív felvételek láthatók a jó és a gonosz erőinek végső összecsapásáról, és megismerhetjük belőle annak a kalandos utazásnak a végét, mely A Gyűrű Szövetségével kezdődött.
A történet eddigi eseményeit, a szereplők megpróbáltatásait és hőstetteit részletes előszó dolgozza fel. Ezek után ismerkedhetünk meg a trilógia befejező részének tartalmával, a végső kétségbeesett erőfeszítéssel, amellyel a két részre szakadt Szövetség tovább küzd az Egy Gyűrű és Szauron elpusztításáért.
A Csapat útja: amelynek során Aragon, Legolas és Gimli elindul, hogy szembeszálljon Szauron seregével, ám előtte még a Holtak Ösvénye rettenetével is szembe kell… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Gyűrűk Ura képes útmutató Alexandra, Szukits

Alexandra / Szukits, Budapest, 2003
72 oldal · ISBN: 9634970230 · Fordította: Szántai Zsolt

nicosia P>!
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Képes útmutató)

Most néztem újra a filmeket, szóval sok újdonságot nem hoz, de gyönyörű, és jól összefoglalja a 3. részt. Szeretem ezt a képes összefoglaló sorozatot, mert igényes, tartalmas, méltó a történethez és a filmekhez.

Ancalimë P>!
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Képes útmutató)

Mivel mindhárom könyvhöz csak ugyanazt tudom írni, inkább a befejező részhez szeretnék írni egyet, ami vonatkozik A gyűrű szövetségére és a Két toronyra is. Nagyon élvezetes olvasmányok, jól összefoglalja a filmek cselekményét, a képek is fantasztikusak, az embernek kedve támad tőlük azonnal újranézni a filmeket vagy elmerülni a könyvekben. Emlékeim szerint mindhárom részhez van egy kis extra, térkép vagy csataábrázolás, azok is nagyon szupik. Viszont hiányolom, hogy Sauron csak a harmadik filmhez tartozó könyvben kapott önálló fejezetet, már az elsőben megérdemelné.
És könyörgöm, Isildur nem Gondor utolsó királya!!!

RandomSky>!

HammerWorld No. 162 / 2004. március
Természetesen a Gyűrűk Ura film harmadik részéhez is megjelent egy gyönyörű képekkel telipakolt képesalbum. Nyilvánvaló okokból nem tudom azok nézőpontjából értékelni, akik nem olvasták az eredeti könyvet, mindazonáltal úgy sejtem, aki csak a filmet látta, annak sok kérdésére választ ad ez a kiadvány. A méretes kötet szövegi része végigveszi a sztorit, leírással szolgálva Középfölde a filmben felbukkanó helyszíneiről, a különféle népekről, s ezek viszonyairól.
Érdekes húzás, hogy ugyanakkor a történetet nem a film szerint, hanem az eredeti Tolkien-mű alapján magyarázza, így nem egy olyan eseményről, szereplőről szól, ami vagy aki a filmben nem is bukkan fel! A maga módján hasznos is lehet ez a kiadvány, de természetesen az eredeti elolvasását nem pótolhatja. A képanyaga pedig valóban figyelemre méltó. Azok a fanok, akik még nem költötték el minden pénzüket a mindenféle GyU cuccokra, valóban értéket kapnak kezükbe.