Neonbiblia 25 csillagozás

Josh Keegan: Neonbiblia

Martin Girardin végrehajtja a parancsot, melyet előtte kevesen hajtottak végre: atomfegyvert dob egy mások által kijelölt célpontra, és tettéért az életével fizet. Halála azonban átmeneti állapot. Új testbe költözve csakhamar visszatér, hogy vezekeljen – és tudtán kívül egy kozmikus méretű játszma részesévé, a Jó és a Rossz időtlen küzdelmének kulcsfigurájává válik… Josh Keegan transzcendentális kalandregénye az emberiség történetének legnépszerűbb hőseit küldi újra akcióba, a tét pedig nem kisebb, mint az örök üdvösség – vagy az örök kárhozat!

Valhalla Páholy, Budapest, 1995
296 oldal · ISBN: 9638529199 · Fordította: Szántai Zsolt

kissakos I>!
Josh Keegan: Neonbiblia

A ’90es években megjelent, méltatlanul elfeledett és alulértékelt fantasztikus regény, amelynek a pontos műfaji meghatározása lehetne a „klerikális sci-fi, vagy a transzcendens-utópia”. Nem kevés humor és társadalomkritika, egy monumentális világmegmentő történet, és az emberiség nagy tanítóinak visszatérése váratlan alakban….Érdemes keresgélni könyvtárakban, antikváriumokban…

Valhalla Páholy, Budapest, 1995
296 oldal · ISBN: 9638529199 · Fordította: Szántai Zsolt
pat P>!
Josh Keegan: Neonbiblia

Nos. Hát nem a magasirodalom csúcsa (de ezt nem is vártuk), meg kicsit eklektikus, meg nem annyira eredeti, DE bizony mondom néktek – én ezt a könyvet azért kicsit élveztem. Ha nem lenne ilyen kurtán-furcsán vége, meg ha a gyenge cselekményszövési képességből adódó logikai problémák nem csak isteni beavatkozással oldódnának meg, kifejezetten lelkes lennék.
Kedvenc jelenetem Tollaskígyó és Béla, a henteslegény találkozása.

Traclon >!
Josh Keegan: Neonbiblia

Egy remek alapötlet, közepesre sikeredett kivitelezéssel (a könyv felénél még mindig olyan érzésem volt, hogy még a bevezetőnek sincs vége), és nagyon gyenge, összecsapott befejezéssel. Sok szál el sincs varrva, az emberben sok kérdés marad…
Inkább a felvezetést lehetett volna jobban megkurtítani, és a cselekményt meg a lezárást jobban kidolgozni.

ppayter>!
Josh Keegan: Neonbiblia

Buddha, Jézus és Quetzalcoatl a nukleáris pokol fenevadjai ellen – banális és ócska is lehetne, mégsem az. Sőt.

Traclon >!

A vakítóan fehér, végtelen tér két peremén örvénylő kavargással egy-egy pont keletkezett.

cyrussmith>!

Eddie kivette a rágógumiját, és a műszerfal alá tapasztotta. Hányinger. Ha valaki bedugná oda az ujját, tuti, hogy legalább kétszáz merev gumicsigát találna. Hülye volt ez az Eddie, az.

cyrussmith>!

– Ismerem én az ilyen magukfajtákat! – folytatta az öreg. – Idejönnek a hosszú hajukkal, meg a kopasz fejükkel, aztán itt randalíroznak.

cyrussmith>!

„Ha tisztelet van, még a kutya foga is világít – mondták a keleti bölcsek. Alkalmazzuk ezt az elméletet a modern életre: egy jó reklámmal még a lószart is el lehet adni.”
– Részlet Frank MacCoy: reklám és design című könyvéből. (2038., London)

Kapcsolódó szócikkek: kutya · tisztelet