Három ​troll meg a hold 41 csillagozás

Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Honnan lehet tudni, hogy egy folyó el van varázsolva? Folyami koboldok, sziklamanók, kékszárnyú tündérek… a szokásos gyanúsítottak. A Mississippi folyam azon szakaszán, ahol Claire él, legendák szólnak róluk, sőt, a napi szóbeszéd részei; nem mintha valaha valaki is látott volna ilyen természetfeletti lényt. De egyszer Duke úszik egyet és szarva nő… hosszú, hegyes, érdekes valami. Claire most már kénytelen elhinni, hogy nagyon furcsa és érthetetlen dolgok történnek. Különösen mivel ő az egyetlen, aki segíthet Duke-nak megszabadulni új testrészétől. A nagy folyami kalandok hagyományában Joseph Helgerson meséje olyan fordulatos és kiszámíthatatlan, mint maga a Mississippi. Szokatlan, érdekes szereplők fűszerezik a történetet. Az olvasók minden korosztálya kedvét lelheti Claire és Duke kalandjaiban. Élénk, szellemes, mulatságos fantasy.

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451183 · Fordította: Bozai Ágota · Illusztrálta: Nicoletta Ceccoli

Lahara IP>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Bár amikor ezt ajánlották nekem, azt ígérték, félelmetes, nem az. Ellenben kicsit a Roald Dahl könyvekre emlékeztetett, és még valamire, amit nem tudnék megmondani, hogy micsoda. De jó volt, megérdemli az öt csillagot. Talán egyszer majd újraolvasás is esedékes lesz. A borítóját meg imádom.

Marcsusa>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Teljesen véletlenül, egy baki miatt lett meg a könyv, még mérgelődtem is, hogy ez meg hogy a csudába történhetett. Úgy voltam vele, ha már megvan elolvasom. Abszolút nem bántam meg, tetszett az egész fordulatokban gazdag történet. A szereplők közül Duke abszolút nem volt szimpatikus, a trollok viszont szerethető figurák, és tetszett ahogy megismertetett velük a szerző. Na de a lódító tücskök, egyszerűen csúcsok!!!! Álmomban sem tudtam volna ilyet kitalálni! :)

josageszter>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Izgalmas ifjúsági könyv, engem nagyon érdekelt mi lesz a vége. A trollok nagyon szerethetőek.

Briza>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Először a borítója ragadott meg. Kicsit sajnálom, hogy a rövid fejezetek előtti kis illusztráció már nem színes. Remélem a srácaim is elolvassák egyszer mielőtt még végleg kinőnének belőle.
A rosszcsont Duke és unokatestére a lelkiismeretes Claire kalandjai a igazán szerethető, szövevényes. Az átkokkal tarkított troll világban büdös mocsárral, röpködő hullócsillagokkal, baljós sziklajáratokkal, lódító tücskökkel, elveszett kőtollal, valódi tündérrel találkozhatunk. Amolyan minden jó, ha a vége jó sztori.

Justroxiful>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Nem is tudom egészen pontosan mi fogott meg a könyvben, ami vásárlásra ösztönzött, de az biztos, hogy nem bántam meg, hogy a karmaim közé kaparintottam. A csintalanság ott csüng minden lapján.
Egy nagyon kedves, pörgős és varázslatos folyami mese, ami a Mississippi folyó partján játszódik, ahol Claire él a családjával.
De más varázslatos lények is lakják a környéket, akikkel Duke – a kislány unokatestvére – össze is akad, köszönhetően annak, hogy Ő egy nagyon rossz gyerek. Itt veszi kezdetét egy váratlan és kalandos utazás a koboldok, trollok, tündérek és más varázslatos lények világába.

Szívből ajánlom kicsiknek és nagyoknak, akiknek van bátorsága és kalandvágya utánajárni a folyami- és kőtrollok legendájának.

RoseMarry>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Egy igazán könnyed, szórakoztató és izgalmas mese, ami elkalauzol a trollok világába. Tetszett benne, hogy pörögtek az események. A szereplők közül Duke-ot nagyon hamar jégre tettem volna, de hát sajnos nem így lett :'D A kedvenc szereplőm Csökk lett, egy szokatlanul udvarias és kedves troll :) A végén viszont meglepődtem, bár találó fordulat volt. A fejezetek elején lévő illusztrációk jól megfogták az egyes fejezetek lényegét :)

Ritka_a>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Nem sok reményt fűztem a könyvhöz, igazából csak véletlenül akadt a kezembe, de meglepően élvezetes történet volt.
Nagyon tetszett a világ, amit az író felépített, fordulatokban gazdag volt, szép, összeszedett cselekményhálózatot alakított ki. Kicsit kételkedtem benne, hogy ennek a kusza történetnek egyszer lesz vége, és értelme, de minden letisztult az utolsó oldalakra. Megmondom őszintén nem számítottam rá, hogy ez lesz a vége, rengeteg lehetőség futott át az agyamon, de örülök, hogy így zárult le. Duke amúgy sem volt a kedvenc karakterem, vártam, hogy mikor kapja meg méltó jutalmát a sok rossz miatt, amit mások ellen követett el.

majus01>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

22 éves vagyok, és nem bírom a fantasy, nem valós történeteket. De ezt a könyvet olcsón, leértékelve vettem 300 forintért… És nem volt csalódás. Egészen cuki történet, és bátran a kezébe merem adni a 10 éves keresztlanyomnak

Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Jóféle, mozgalmas meseregény/ifjúsági fantasy, játékos humorral, de néhol kicsit következetlen hátértörténettel.
Valahogy az alaphangulata nekem a Dobozvárosra hajaz.

zso506>!
Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Az eleje és a közepe elég döcögősen haladt, meg nem is volt kedvem olvasni. Aztán lassacskán beszippantott, és el kezdett érdekelni, hogy mi lesz Claire és Duke kalandjainak a vége. Nagyon jó volt a trollok világa, meg az egész jól fel volt építve. Mindenre volt érdekes magyarázat, és szépen összekapcsolódott minden részlet. Egyszeri olvasmánynak egy laza hétvégén éppen megfelelt.

petibácsi>!

Rondák és gonoszak, mint egy zsák pióca, amire éppen ráült valaki, és nincs bennük semmi szép, csak a szemölcseik.

petibácsi>!

Az alább következőknek a felét nyugodtan higgyétek el. Vagy annyit sem.

Droci>!

Az egyik legnagyobb hibám, hogy képtelen vagyok ellenállni a kalandnak, …

Vaklarma P>!

B. nagyapa és az orvos is olyan öregek voltak, mint a hegyek, de nagyapa hegyei jobb állapotban voltak, és ő állt nyerésre, míg a seriffhelyettes nem próbálta meg őket szétválasztani.

55. oldal, Tíz - Még több kő (Könyvmolyképző, 2009)

Vaklarma P>!

Sokan jönnek fel ide, azt hiszik, hogy szőröstől-bőröstől lenyelem őket, pedig már évek óta nem eszem vendéget. Gyomorégést okoz. Különleges diétát kell tartanom.

183. oldal, Harmincnégy - Észlény Pimész (Könyvmolyképző, 2009)

petibácsi>!

Ötcsillagos tavaszi nap volt, kék és tiszta, meg még kékebb és meleg.

Vaklarma P>!

Ilyen szülőkre vágyik minden gyerek, amikor a sajátjai éppen kellemetlenkednek vele. Éjjel-nappal azon rágódtak, hol rontották el Duke-kal, belegörnyedtek a gondba, aludni sem tudnak miatta, és kénytelenek voltak arra a következtetésre jutni, hogy több gyereket nem akarnak, ez az egy is bőven elég.

32. oldal, Öt - Phillys nénikém (Könyvmolyképző, 2009)

Vaklarma P>!

Mindannyian velem jöttök (..). És az első trükkös mozdulatra mindhármótokat könyvvé változtatlak. Vastag, apró betűs könyvvé, amiben nincsenek képek, csak írás.

207. oldal, Harmincnyolc - Egy kékszárnyú tündér (Könyvmolyképző, 2009)

Vaklarma P>!

Annyit énekeltünk, hogy feljött már a hold, sárga macskaszem, és sovány, mint aki képtelen abbahagyni a fogyókúrát.

80. oldal, Tizenöt - Ezüstdollárok (Könyvmolyképző, 2009)

petibácsi>!

Annak, amit elmondtam, bizonyos részeinél bizonyos homlokok ráncolódtak, de egyik sem a testvéreimé volt. Ők túlságosan el voltak foglalva azzal, hogy az unottat játsszák, és sóhajon kívül mással is reagáljanak. Ilyen a természetes állapotuk, kivéve, ha hazahozok valami szegény éhező békát vagy bogarat vagy siklót. Olyankor úgy pattognak, hogy az ember azt hinné, ég a ház. Kifejezetten ellenzik, hogy állati lakóink legyenek, és mindig azzal vádolnak, hogy úgy próbálok bevágódni apánál, hogy igyekszem fiúként viselkedni, mert apa mindig fiút szeretett volna. Erről semmit nem tudok, de arról igen, hogy a hüllők és kétéltűek jobban megértenek, mint a testvéreim.