A ​Szellem átka (Wardstone krónikák 2.) 68 csillagozás

Joseph Delaney: A Szellem átka Joseph Delaney: A Szellem átka

A Szellem és tanítványa, Thomas Ward valami ügyben Priestownba utazott. A katedrális katakombáiban egy olyan gonosz lény lakozott, amelyet a Szellemnek sem sikerült legyőznie, és rettegésben tartja az egész tartományt. Az Istenverésnek nevezik. Miközben Thomas és a Szellem az élet-halál harcra készül, kiderül, hogy nem az Átok az egyetlen ellenségük Priestownban. Megérkezett a Vallató és azok után kutat, akik a gonosszal cimborálnak, boszorkányok, varázslók és szellemek után. Vajon Thomas és mestere túléli a borzalmakat?

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
240 oldal · ISBN: 9789632451428 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás
Könyvmolyképző, Szeged, 2008
204 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632450117 · Fordította: Mezei Gábor

Thomas Jason Ward

Navi>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Tovább folytatódik Tom, Szellem és Alice története, melyben megtudjuk, hogy az átok szerint hogyan hal meg Szellem, ráadásként még néhány titkát is, kiderül Tom szüleinek titka is.
Alice szövetséget köt, amiért majdnem súlyos árat fizetnek, de szerencsére nem hal bele senki, komolyan.
Szellem tetsvérei nem semmik, az Inkvizítor elmehet a búsba, s kíváncsian várom a folytatást.

Lahara IP>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Sokkal izgalmasabb volt az előző résznél, gyakorlatilag nem tudtam letenni, és együltemben olvastam el több a kétharmadát. Kellően ijesztő, utána még muszáj volt valami mást is olvasnom lefekvés előtt, és komolyan aggódtam néhol a szereplőkért, akkor is, ha tudom, hogy van folytatás (méghozzá elég sok).
Ööö, azért fordítási bakikra akadtam, mint az, hogy a kisgyereket az asszony „kicsinyének” nevezték.

nyuszipopó>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Imádtam!Nem lehetett letenni!Ez a folytatás is a kedvenceim közé furakodott,szintúgy ahogy az első kötet.Izgalmas fordulatok,visszatérő szereplők(de csak akire szükség van),érdekes story,hihetetlen képzelőerő kellett ennek az írónak is,hogy ezeket a karaktereket,történéseket,fordulatokat és Tom fejlődését a Szellem mellett kitalálja és leírja.Köszönöm neki ezt a trilógiát.Már csak az egyetlen baj az volt,hogy megengedte,hogy ilyen borzalmas,irritáló szereplőkkel teli filmet kreáljanak,valami hihetetlen pocsék rendezővel és forgatókönyvíróval.Már bocsánat.Nagyon jó történet,bár nem a legismertebb,de nekem egyértelműen felkerült a kedvenceim közé.

AranyCsillag>!

Megkapja a max csillagot ♥
Bár azt leszögezném az elején, hogy nekem elég felháborító milyen fordítási eltérések vannak a fülszöveg és a könyv között, minimális odafigyelést igényelt volna egyeztetni a kettőt… de inkább le is zárom ezt a dolgot és magát a történetet értékelem, nem a fordítást (mert minden oldalon szerepelnie kellett a címnek is 0 távolsággal a könyv szövegétől, így minden egyes oldalon belefutottam és elolvastam, mert az az egy sor kihagyás már biztosan fájt volna a könyv szerkesztésénél….) Hú, nagy levegő.
Szóval a sztori egyszerűen fantasztikus volt, és utána úgy éreztem, hogy az első rész egy nagyon gyenge kis bevezetőként lett írva, mert itt egyből belecsaptunk a közepébe és végig izgalmas volt! Na meg persze nagyon sötét és agyban motoszkálós, ugyanis természetesen esténként olvastam, így az apró zörejek és démoni hangok még jobban érvényesülhettek :D Nem bánok semmit, ez egyszerűen fantasztikus volt és nagyon jól esett olvasni, szeretnék még hasonlót! Úgy sajnálom, hogy magyarul csak három része van és azt is ilyen kevesen olvasták, mert sokkal több figyelmet igényel ez a sorozat! Alig várom a harmadik részt! (Bár lehet olvasok most egy kis rózsaszín romantikusat, legalább pár fejezetet, hogy utána újult erővel szippantson be a könyv hangulata ^^)

Aeryne>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Izgalmas és pörgős volt, továbbra is részletekbe menő és hátborzongató leírásokkal. Ha Tom naivitása nem lenne, idősebbnek gondolnám, de azok a gyermeki gondolatai mindig eszembe juttatják – mikor éppen elfelejteném – hogy mennyi idős.
Alice-ről nem tudom eldönteni, kedvelem-e. Nagyon egyedi az értékrendje, lendületes karakter, de olyan unszimpatikusnak tűnik néha, hogy várom, mikor tűnik el a képből.
Viszont… mi ez a fülszöveg? :O Istenverése? Vallató? Nem hiszem, hogy újranyomták volna „javított” kiadásban, és még a film se zavarhatott be (már bocsánat, hogy ideveszem) mert nagyon nem a könyvet adta vissza. Úgyhogy nem értem… bár ez legyen a legkisebb probléma, mégis szemet szúrt.
A folytatást tuti megveszem (bár sajnálom, hogy annak már nem filmes a borítója, az eredeti nagyon nem tetszik, plusz kiszól belőlem a fangirl is – mármint a színészre, nem a filmre) és remélem, hogy fellendülnek annyira az eladások, hogy érdemes legyen folytatni a kiadását. A filmet látva sajnos vannak kétségeim, de a remény hal meg utoljára. Minden esetre mérföldekkel jobb, mint az adaptációja.

bessy85>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Ennél a kötetnél még annyi hasonlóságot sem érzek a filmhez, mint az elsőnél. (Azt olvastam, hogy az első két könyvből készült a film.)
Az első könyv valahogy jobban tetszett, de ez is jó volt.
Másokhoz hasonlóan én sem igazán értem az ifjúsági besorolását. Nem adnám oda 12 éves gyerekeknek. Ugyanakkor nem igazán felnőtteknek való. Valahol a kettő közé tudnám elhelyezni. :)

WorldComesDown>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Ismét egy jó kötet s habár szinte nem is emlékszem rá (régen olvastam) az érzés megmaradt: öröm volt olvasni.

ViveEe P>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Fura volt olvasni a könyveket, mert én a filmet láttam először (ami szerintem egész jó), és hát.. a könyvek cselekménye alig egyezik meg valamiben a filmével.
A könyvek sajnos annyira nem tetszettek, bár A Szellem átka kétségkívül jobb volt mint az első rész.
Nem mondom, hogy rosszak a könyvek, de engem valahogy nem tudott megfogni a történet. :/

Levusolvas>!
Joseph Delaney: A Szellem átka

Az első után nekem kicsit visszaesés, a témáját tekintve, mert messzebb állt tőlem. Viszont az író még mindig profizmussal vezeti a cselekmény és építi be a karaktereket, még ha olykor kiszámítható is. Kíváncsi leszek a 3.részre.

Szelén>!

Azonban ne feleddel, fiam, hogy egyikünk sem csupa áldott jóság vagy feneketlenül gonosz, hanem valahol a kettő között vagyunk. Előbb vagy utóbb valamennyiünk életében eljön egy pillanat,amikor el kell döntenünk, a világosság vagy a sötétség felé indulunk tovább. Néha csak a fejünkben tesszük meg a döntő lépést. Vagy egy különleges ember hatására választunk utat, akivel találkozunk.

Cheril>!

– Nem hiszek abban az istenben, akiről a templomban prédikálnak – mondta. – Nem hiszek a fehér szakállas öregemberben. Mégis úgy gondolom, van valaki, aki figyeli, amit teszünk, és ha az ember helyesen éli le az életét, a szükség órájában az oldalán áll, és kölcsönadja az erejét. Ebben hiszek.

Cheril>!

„Néha ebben az életben fel kell áldozni magunkat mások javáért.”

Panda1416>!

Miután megrepesztette a padlót, a kobold elkapta az öreg papot a lábánál fogva, és csaknem a térdéig behúzta a föld alá.

Panda1416>!

A domb akkor is szent hely volt, mielőtt az első papok nyugatról idejöttek hajóval.

RVivi P>!

Megkötöttem az első koboldomat. Méghozzá egy nyúzót!

RVivi P>!

-Hallgasd őket, Thomas! Nem úgy énekelnek, mint az angyalok?
Én soha nem hallottam angyalt énekelni, úgyhogy nem tudtam válaszolni, mindenesetre jobban énekeltek, mint az apám, aki akkor kezdett dalolni, ha már a fejés vége felé közeledtünk. Olyan pocsék a hangja, hogy a tej is képes lenne megsavanyodni tőle.
-Te is köztük lehettél volna, Thomas. Azonban már túl késő. A hangod már elkezdett mélyülni, így ezt elszalasztottad.
Jól mondta. A legtöbb fiú fiatalabb volt nálam, és a hangjuk inkább lányos, mint fiús. Egyébként a hangom nem sokkal jobb, mint apámé.

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Jason Ward
Cheril>!

– Mit tudnak a papok? Nem, fiam, a lelkem még kizárólag az enyém. Hosszú, hosszú éveken át harcoltam, hogy megtartsam, és minden ellenkező híresztelés dacára még az enyém. Ami pedig az ördögöt illeti, úgy hiszem, hogy a gonosz sokkal inkább bennünk van. Olyan, mint egy kis tapló, és csak a szikrára vár, hogy meggyulladjon. Valami, ami erősebb lesz, ahogy erősödik a sötétség. Valami, amit a papok ördögnek neveznek…

Cheril>!

– Mi lenne, ha létezne ördög? Mit tennénk vele?
Pár pillanatig gondolkodtam, mielőtt válaszoltam.
– Ásnunk kéne egy tényleg nagy gödröt.

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Jason Ward
RVivi P>!

Ezt a trükköt a Szellemtől tanultam: amikor a legnagyobb félelmünkkel nézünk farkasszemet, erősen kell koncentrálnunk, és ki kell kapcsolnunk az érzéseinket.
-Minden alkalommal szabadulj meg a félelemtől -mondta egyszer nekem. -A gonsoz a félelemből táplálkozik, nyugodt elmével és üres gyomorral a fele győzelem még azelőtt a tied, mielőtt az egész elkezdődne.

Wardstone krónikák sorozat · Összehasonlítás