Soha ​ne ölj… (Lucas Davenport 1.) 132 csillagozás

John Sandford: Soha ne ölj…

– ​Hogyan választja ki az áldozatait?
Elle vállat vont.
– Lehet, hogy teljesen ötletszerűen. Talán telefonkönyvből. De az a legvalószínűbb, hogy miután látta őket. És akár tudatában van, akár nem, feltehetőleg van egy típus, amelyik az esete…
– Ezek a nők alacsonyak és feketék – mondta Davenport. – Fekete haj, fekete szemek. Az egyik mexikói származású…
– Ilyesmire gondolok. Szóval, ha találkozik egy ilyen típusú nővel, az valahogy rögzül az agyában. Köré építi fel az ábrándképeit, amelyek aztán rögeszmévé válnak. Végül elindul a nő után… és elkapja. A fantáziaképei vezérlik.
– És mennyi időbe telik neki, míg kiválaszt egy nőt? Lehet, hogy csak egy pillanat műve?
– Lehet. De valószínűbb, hogy valamilyen személyes kontaktus kell hozzá. Egy futó közelség, egy beszélgetés… Bizonyára az is belejátszik, hogy az illető nő könnyű vagy nehéz prédának látszik. Ne feledd, hogy ez az ember esetleg nagyon intelligens. Végül azonban mégis kicsúszik a kezéből… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1989

JLX, Budapest, 1991
490 oldal · ISBN: 963028846x · Fordította: Szentgyörgyi József

Alice

RosszQtya>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Pont kereken harminc éve olvastam ezt a könyvet. Még épphogy csak túl voltunk a rendszerváltáson, és így a könyv kínálat is teljesen megváltozott(szerencsére), mert ilyen típusú vagy thriller, esetleg fantasy könyveket nem olvashatott a magyar közönség a múlt rendszerben. Persze, volt Poirot meg Maigret felügyelő és sok sztenderd krimi hála az Albatrosz könyvsorozatnak, de ez más volt, egészen más. Emlékszem, a borítója is annyira „nyugati” volt, hogy már csak ezért sem lehetett otthagyni a könyvárusnál. :DDD Magáról a történetről csak annyit, hogy simán megálja a helyét a maiak mellett, mert még a technikai környezet sem annyira „antik”, hogy az nagyon furcsa lenne. Bátran ajánlom a zsáner szerelmeseinek, és annak is aki csak kikapcsolódni vágyik.

n P>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Davenport már-már olyan híres, mint Maigret felügyelő vagy Columbo hadnagy. -olvasom egy cikkben. Nálam még nem, de ez csak az első könyv volt, amit Sandfordtól olvastam és Davenport zsaruval nyomoztam végig. Nem sokszor tettem le, az események gyorsan pörögtek. Nem egy mai krimi, ezért a nyomozásban tudtam volna segíteni (mobiltelefon, internet stb), de így is addig törtük a fejünket, amíg vége nem lett a történetnek. spoiler

John Sandford: Soha ne ölj…

Nem egy Jack Reacher (egyelőre Ő jobban tetszik), de várom a következőt!

amanda888 P>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Teljesen tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy mit is írhatnék erről a könyvről… Annyira takaréklángon tudta tartani az érdeklődésem: nem igazán tudtam lelkesedni a sztoriért, de annyira nem volt unalmas, hogy a falat kezdjem inkább kaparni. A nyomozóval, Lucas Davenport-tal nem tudtam megbarátkozni, leginkább a nőügyeiről lesz emlékezetes, nem pedig arról, hogy de jó nyomozó.
Még a krimi rész nagyjából jó volt, bár szerintem az egész történetet hazavágta a vége. spoiler
A másik nagyon zavaró momentum, hogy annyi érthetetlen, szerintem a történethez nagyon nem illő kifejezés volt benne, hogy sokszor azon gondolkoztam, hogy most tényleg a 1980-as évek végén vagyok, vagy hirtelen visszarepültünk 1880-ba…

Párduc50 P>!
John Sandford: Soha ne ölj…

A könyv véletlenül került kezembe, és több eset is igazolta, hogy néha jól választ a random :-). Kiváló krimi Minnesotából, ahol egy őrült tömeggyilkos szedi áldozatait. A szereplők nagyon jól megrajzoltak, Lucas Davenport pedig mesterien haknizik gyilkossági ügyben. Ez az első történet, melyet Sanford vele írt, azt hiszem, az értékelés után rögtön várólistára veszem a másodikat. Egyedül a szerelmi szállal voltam elégedetlen, de hát ez ügyben ritkán tanácsos beleszólni ások életébe. Mindenkinek megvan a maga gyengéje, így, úgy tűnik, a jó öreg Lucas is csak addig kemény, amíg a bűnözőket hajtja, a magánéletben jobban hasonlít egy jól ismert, otthon használt lábbelire… De ez így nagyon szimpatikus!

k_beby P>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Most olvastam először John Sandford-tól, de biztos, hogy a többi részét is ki fogom olvasni. A főszereplő, Lucas Davenport igyekszik elkapni egy gyilkost, aki nőket erőszakol és gyilkol meg. Miután elég régi könyv, se internet, se mobiltelefon nem volt még benn, így egy kicsit lassabban sikerült elkapni a gyilkost, de ezt leszámítva nagyon jóra sikeredett könyv lett. Lucasnak csak akkor volt nagy szája és arca, ha a munkájáról volt szó, amint egy nő közelébe került, máris átvedlett hétköznapi férfivá. Nekem nagyon tetszett a stílus is, ahogy meg volt írva a könyv. Biztos vagyok benne, hogy a többi résznél, ahogy haladunk előre az időben, ez csak még jobb lesz.

_Katie_ P>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Nem mai gyerek ez a krimi, szóval aki elolvassa, az ne lepődjön meg, hogy se internet, se mobil, se semmi ilyesmi:)))
Maga a nyomozás ezért is tűnhet kicsit lassabbnak, a bűntény pedig néhány mostani könyvhöz képest nyugdíjasnak :)
Lucas Davenport karaktere nem lopta be magát a szívembe, ahogy az sem, ahogy az egyes dolgokat intézte. A nőügyekkel pedig szintén nem tudtam mit kezdeni… spoiler

mohapapa I>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Ugyan nem hiszem, hogy ebben az értékelésben lenne bármi, ami…, de ki tudja, az ördög soha nem alszik, és emberi ügynökei vannak. Ismered a Nagyferós Bikini zseniális darabját, a Jáiáó, eládió -t? Na, teljesen ideillő darab!

Így minden marad a régiben: egy, az eredeti blogbejegyzésemre mutató link az értékelésem a köynvről, amely sorozatgyilkosos, sorozat egy nyomingerről, aki falja a nőket, számítógépes játékokat ír, verseket olvas, üt és öl (ha nagyon kell).

mate55>!
John Sandford: Soha ne ölj…

A thriller műfaj egyik legjobbja. Pörgős cselekmény, vérfagyasztó fordulatok, és egy nyomozó, aki rendkívül rokonszenves.

holynoir>!
John Sandford: Soha ne ölj…

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Egyáltalán nem volt rossz, sőt, de sajnos pont a főszereplő Davenport az, akit nem sikerült megkedvelni. Nem tetszettek a módszerei, néhol hihetetlenül naivan módon viselkedett, és hát Jenniferrel való kapcsolatát azt hiszem soha nem fogom megérteni. Maga a nyomozás izgalmas volt, kifejezetten élveztem, hogy régebbi történet, ahol inkább a gondolkodáson van a hangsúly és nem a modern technikán. Tetszett, hogy már az elején megismerhettük a gyilkost, a gondolkodását, hogy mit miért csinál, hogyan viszonyul a nyomozáshoz. A második részt még mindenképpen elolvasom és majd annak alapján döntök a továbbiakról.

Chöpp >!

Nem tudom, hogy tévedek-e, de abban sem vagyok biztos, hogy igazam van. Csak gyalogolok a ködben, és nem tudok leállni.

Chöpp >!

Két kemény borítós, huszadik századi novellagyűjtemény között, nagy örömére, talált is egy vékonyka, vászonkötésű Emily Dickinson-verseskötetet.

Chöpp >!

Davenport egy antikváriumot jelölt meg, amely a város északi részében volt. A megérkező nőt megpillantva úgy vélte, nagyon kirí a környezetéből. Tökéletes hajával és sminkjével úgy sétált a könyvespolcok között, mint Alice meseországban.

Kapcsolódó szócikkek: Alice
Chöpp >!

Nincs ezen a világon semmi megbízható.

Chöpp >!

Davenport a matracon hevert, a Porhót olvasgatta.

Garofano>!

Az ember akkor megy át a hídon, amikor odaér hozzá.

Szimirza>!

Jennifer hátradőlt, a mennyezetre nézett, aztán Davenportra. – Bakfis koromban egyszer kötöttem egy megállapodást az apámmal – mondta lassan. Ha valami valóban fontos dologról volt szó, és neki tudnia kellett, mi az igazság a dologban, én elmondtam neki, aztán azt mondtam: „Cserkész becsületszavamra". És olyankor, amikor ő mondón nekem valamit, és hangsúlyozni akarta, hogy fontos dologról van szó, nem tréfál, nem füllent, ő is azt mondta: „cserkész becsületszavamra", és cserkészköszöntésre emelte a kezét. Tudom, hogy gyerekesnek hangzik, de sose szegtük meg. Sose hazudtunk egymásnak.

Lucas Davenport sorozat · Összehasonlítás