Jeremy 67 csillagozás

John Minahan: Jeremy John Minahan: Jeremy

A ​Jeremy – újabb love story; alig egy hónap krónikája. Egy szeszélyes októberi napon Jeremyt, a tehetséges csellistát, a New York-i Negyvenhatodik utcai Művészképző másodéves tanulóját krétáért küldik. Krétát ugyan nem talál, de helyette az egyik teremben hatalmas tükör előtt megpillant egy lányt. A fekete dresszben táncoló, dús barna hajú, ragyogó szemű ismeretlent Susan Rollinsnak hívják, táncosnőnek készül, s éppen vizsgára gyakorol a korlátnál, Jeremy szeretné megszólítani, de nem tudja, hogyan kell, csúnyának és esetlennek érzi magát, néhány elhadart szónál több nem jön ki a torkán. Két hét múlva, sikeres szólóhangversenye után azonban legyűri félelmét, és megismerkedik a lánnyal. Ettől kezdve megváltozik minden, felgyorsulnak az események.
Két csetlő-botló, görcsökkel és félelmekkel, de tiszta vágyakkal teli, szeretetre éhes kamasz egymásra találásáról szól ez a történet. A hirtelen fellobbanó szerelem – legalábbis rövid ideig – feledteti velük a külvilág könyörtelen… (tovább)

Móra, Budapest, 1991
104 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631167259 · Fordította: Benedek Mihály
Móra, Budapest, 1986
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631144062 · Fordította: Benedek Mihály

csakegyluca>!
John Minahan: Jeremy

Számomra ez egy nagyon kellemes limonádé volt. A tini szerelem önfeledt boldogságát és az azzal ránk nehezedő édes terhet mutatja be. Meglepő volt, hogy amit Jeremy érzett és azt közvetítette az olvasók felé, teljesen egyet értettem vele mindenben. Olyan természetesen és jól volt tálalva az egész! Szinte azt éreztem, mintha az én fejembe másztak volna bele. A gondolatok egy és ugyanazok voltak. Én rettentően élveztem és másnak is ajánlom, aki tanúja szeretne lenni egy igazi love story-nak.

krlany I>!
John Minahan: Jeremy

Ó már nagyon régen el akartam olvasni, aztán valahogy mindig közbejött valami. Aztán meg jól kinőttem belőle. Mondjuk a témának örök aktualitása van spoiler, és nem könnyű megbirkózni ezzel… spoiler. Jeremy szerintem főnyeremény. Művelt, érzékeny, odafigyelős. Csellón játszik, csellón!!!, ismeri a jobbnál jobb komolyzenéket, érdekli a költészet, hatással vannak rá festmények, és szereti a régi filmeket… persze, csetlik, botlik, mint ahogy a kamaszok, de szerintem jó alapanyag az élethez, ami neki van. Az első szerelem pedig nagyon sokáig meghatározó az embernek, hacsak nem egész életében. Az övé, még ha fájdalmas is, mégis csak szép szerelem.

Pesu>!
John Minahan: Jeremy

A párom anyukájának ajánlására olvastam el ezt a könyvet! Mivel elég rövid így nem okozott gondot, de nekem nem igazán nyerte el a tetszésem! Mivel kb. 1 hónap eseményeit írja le így nem csoda, hogy ilyen vékonyka! Az tetszett benne, hogy eléggé személyesen mesélte el a főszereplőnk minden mozzanatát és gondolatát, de nagyon gyerekes volt még. Nagyon valósághű a történet, simán lehet igaz a sztori. Aranyos volt ez a kis tini románc, de főszereplőinknek néha elég furcsa gondolkodásmódja van. Azt hittem a végén valami sokkal nagyobb dolog fog történni, valami ami nagyon felkavar majd, de nem.. Meg lehet érteni hogyan éreztek, mert ennyi idő alatt is kialakulhat szerelem két ember között és ragaszkodhatnak egymáshoz és fájó lehetett, hogy a felnőttek döntései és akaratai miatt nekik el kell egymástól válni! Az első szerelmet nem felejti el az ember, végződjön az boldogan vagy szamorúan! Ez is egy ilyen első nagy szerelem volt számukra! Tudják, hogy lesz még, de sosem felejtik el! :)

KBCsilla P>!
John Minahan: Jeremy

Egy használtkönyv-árusnál vettem 100 Ft-ért, kimondottan nosztalgiából.
Nagyon boldog voltam, hogy ráakadtam, mert visszahozott egy fontos részt a fiatalságomból.
Amikor 17 évesen kollégiumban laktam Nyíregyházán, egyik szobatársam kezében láttam meg először. Akkor, amikor mindenki kamasz-szerelmes, ugyan mi más is kerülhetne a kezébe. Persze, előbb a szobatársak, majd az osztálytársak kezén is végigjárt, hiszen, ahogy kellett akkoriban lennie, mindannyian halálosan szerelmesek voltunk valakibe, mindannyian kerestük-kergettük a boldogság kék madarát. Rongyosra olvastuk természetesen.
Ezért örültem meg ennyire, amikor megláttam ezt a könyvet, azóta nem is láttam, csak néha-néha jutott eszembe.
De azt például sosem értettem, hogy hogyan került Hevesi Tamás szájába a Jeremy, ne hagyj el kezdetű, vagy című melódia, amin mindentől függetlenül rendszeresen, szintén szerelmesen, vörösre bőgtük magunkat.
Így, sok-sok év elteltével természetesen már elvesztette a csodaságát, egy csöndes, valódi kamasztörténetté halványodott, igazából nem is így emlékeztem rá, hanem sokkal szerelmesebbre, érzelmesebbre emlékeztem.
Ez természetesen a történet nagyságából semmit sem von le.
De így, felnőtt fejjel azért jobban látom a két szereplő sete-sutaságát, bájos csetlés-botlását.
Megragasztgatom sérült gerincét, és örök mementóul felkerül a könyvespolcomra, a maga kis piros pöttyével együtt. (ezzel jelzem a könyvespolcon, hogy mit olvastam már el)

Pompi>!
John Minahan: Jeremy

Túl rövid volt, túl gyorsan történt minden. Pedig jó lett volna őket jobban megismerni, szívesen olvastam volna még róluk. Plusz pont hogy a vége nem happy end lett.
Pár órás könyvnek tökéletes volt.

Szigno P>!
John Minahan: Jeremy

Kamaszkori nagy kedvenc. Még a mondatokra is emlékeztem…

John Minahan: Jeremy

Az első szerelembe bizony kicsit mi is belehaltunk,de jött a következő….abba pedig sokszor !

Annamária_Seres P>!
John Minahan: Jeremy

Nagyon sokat kellett a polcomon csücsülnie ennek a könyvnek. Be se merem vallani, hogy 1995.-ben kaptam 15éves koromban. Akkor még nem voltam jóban a könyvekkel. Lehet, hogy tetszett volna akkor is, de nem bántam meg, hogy végre sort kerítettem rá. Pontosan az amit várni lehetett tőle: kamasz love story. Cuki történet az első szerelem minden édességével. Nem erre a végre számítottam, de ezzel a mozzanattal lett kerek a történet.

bordeaux I>!
John Minahan: Jeremy

Nekem túl rövid, túl felszínes és túl szomorú. Egyetlen pozitívum, hogy a srác csellista : )))

matraimelinda>!
John Minahan: Jeremy

szenzációs élményt nyújtott anno, minden tizenévesnek kötelező ez a szerelmi történet (is)!

Deva>!

Az ember egész egyszerűen nem röpködhet örömében folyton a plafonon, a valóság nem ilyen, néha lejjebb kell ereszkedni, mert ha nem, jobban fáj, ha magasról zuhansz le.

dandelion83>!

Ígérd meg, hogy nem engeded, hogy kipenderítsenek a saját világodból. Érted, mire gondolok? Azért, mert az sokkal jobb, mint az övék.

dandelion83>!

És akkor jössz te, és rajongsz mindenért. Úgy értem, benne élsz a magad világában. Érted?
– Azt hiszem, igen.
– És végre én is mélyen belevetettem magam ebbe a világba. És most ki akarnak rángatni belőle.
– De ha segítek, akkor nem.
– Nem tudod legyőzni őket, Jeremy, te túl fiatal vagy. Túl jó. Ezek a való világban élnek. Ezt a világot képtelen vagy kezelni, ahhoz még nem vagy elég kemény.

krlany I>!

Vagy a Bostoni Szimfonikusokat hallgatva, fent Tanglewoodban; feküdtem a fűben, néztem a csillagokat: egyszerre egész más tér- és idődimenzióba kerültem; olyan érzelmek kavarogtak bennem, amelyeket aztán szétkergetett a valóság.

Kapcsolódó szócikkek: zene
Miestas>!

Az út minden egyes percét élveztem, de azt hiszem, ő is. Mosolygott, és kipirult az arca. Hihetetlennek tűnt, hogy csak úgy vele lehetek, nézhetem a szemét, beszélhetek hozzá, és hallgathatom a csöndes hangját.

Miestas>!

Az egész azon a szeszélyes őszön történt, amikor olyan hamar lehullottak a levelek.