!

A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek 49 csillagozás

Az igazi párkapcsolat kézikönyve, hogyan éljünk boldogan társunkkal. A marslakók az erőt, a szakértelmet, a teljesítményt értékelik. Erőkifejtésüket erre, valamint erejük és képességük kiteljesítésére összpontosítják. Jelszavuk: siker, győzelem, önmegvalósítás. A vénuszlakó nőknek más az értékrendjük. Szerelem, folyamatos kommunikáció, mély kapcsolat kiépítése a fontos. Zászlójukon: Szeress, hogy szerethesselek, gondoskodhassak rólad! Önbecsülésüket kapcsolataik minősége határozza meg. A marsbéli és vénuszlakók szerelme varázslatosan indul. Idővel azonban az érzések megkopnak, az eddigi természetesnek vett különbözőségek már nem varázslatként hatnak, hanem mérgezik a kapcsolatot. A könyv ezt a kibékíthetetlennek tűnő ellentétet oldja fel tanácsaival: – segít, hogyan szeressük a másikat anélkül, hogy megfojtanánk egymást, – miként bocsássunk meg egymásnak úgy, hogy ne csorbuljon önbecsülésünk, hiszen valamikor úgy imádtuk egymást.

Eredeti mű: John Gray: Men Are from Mars, Women Are from Venus

Eredeti megjelenés éve: 1992

Elcserélné vagy eladná

Why_Doboz

Minél tovább olvastam, annál jobban idegesített, leginkább azért, mert nem szeretem az olyan könyveket, amik azt ígérik, hogy varázsütésre szivárványos álommá változik az életem, ha követem a tanácsaikat. Ahogy azt sem szeretem, amikor hatszor leírnak valamit, a maguk szájbarágós amerikai módján. Az már csak hab volt a tortára, hogy végig úgy éreztem, ember nem tudja teljesíteni mindazt, amit ez leír. Legfeljebb a Született feleségek Breeje tud mindig szélesen mosolyogni ahelyett, hogy kiabálni kezdene, és az ő mosolya sem őszinte.
Azért három csillagnyi hasznosságot elismerek neki – mert végül is nem azt állítom, hogy hülyeségeket ír, csak azt, hogy számomra fogyaszthatatlan módon.

Aquarius

„Ami elromolhat, az el is romlik!” – ez bizony igaz a párkapcsolatokra is. Többségében nem egyik pillanatról a másikra történnek a dolgok, hanem egy út vezet az elhidegüléshez, a bizalomvesztéshez, végső esetben a szakításhoz. A könyv nem megoldást kínál, csupán a lehetőségek tárházát vonultatja fel, hogy időben felismerjük a jeleket, amelyek a párkapcsolatok felbomlásához vezethetnek. Egyformán boncolgatja a női, és a férfi lélek különbözőségét. Tetszettek az életből kiragadott példák. Néha a megoldás egyszerű, csak nyitottnak kell lenni rá. Nem mindig tesszük azt, amit az ész diktál, sokkalta inkább az érzelmeink vezérelnek bennünket. Folytattam némi önvizsgálatot a reakcióim helyességéről, vagy helytelenségéről miközben a sorok között haladtam. Érdekes volt, és ha csak egyetlen dologban tud segíteni, vagy utat mutatni a megoldás felé, már megérte elolvasni.

Lanatie

Nagyon hasznos könyv, amiből szerintem minden háztartásba kellene egy példány. Mi közösen olvastuk párommal. Ritkán olvastunk belőle, és mindig csak egy-egy fejezetet, hogy legyen idő átgondolni és megtanulni alkalmazni a leírtakat, de mindenképpen megérte. Sokat tanultunk belőle, és sokkal közelebb jutottunk általa a másik nem gondolkodásához. Biztos, hogy nem most volt utoljára a kezünkben.

Tiger205 P

az első ilyen témájú könyv, amit olvastam. Elsőnek vicces és jó volt, ma már unom őket.

Attila_Török_2

Szerintem mindenki, aki a normál párkapcsolatban gondolkodik ,tud meríteni ebből a könyvből olyan dolgot amit előbb vagy utóbb hasznosítani tud.Ezt a könyvet soha nem késő elolvasni.

esőember

Kötelező olvasmány minden párkapcsolatban élőnek. Komolyan. Mindenkinek el kell olvasnia, aki párkapcsolatban élt, él, vagy élni fog.

monalisa

Nekem nagyon tetszett, szerintem kifejezetten hasznos könyv, biztosan fogom még olvasgatni.

Szávitrí SP

Szerintem ez egy nagyon hasznos könyv. Nekem sok újdonságot mondott, illetve megerősített olyan dolgokban, amiket eddig is tudtam, vagy sejtettem. Leginkább a „férfi-női szótár” részek tetszettek és hogy mindenre konkrét példát, szituációt hoz. Nem a levegőbe beszél, a tanácsai pedig tényleg működnek. Persze nem könnyű ezeket a dolgokat beépíteni a mindennapi életbe, de úgy gondolom, megéri törekedni rá.

Veron P

Kötelező olvasmány, mindenkinek aki bármilyen kapcsolatban él ellenkező neművel:) Nekem mondott újat:$ És mindent ellenőriztem, tényleg így van:D

Szávitrí SP

Az ember úgy is lehet szókimondó, őszinte, hogy oly módon fejezi ki az érzéseit, amely nem bántó a másik számára.

esőember

A vitákat azzal kerülhetjük el, ha sosem feledjük: párunk nem arra figyel, amit mondunk, hanem arra, ahogyan. Ahhoz, hogy vita kerekedjen, két ember kell, de a megállításához egy is elég.

Szávitrí SP

A nő sokszor el sem tudja képzelni, miért nem kérnek bocsánatot a férfiak, amikor valami igazán súlyos hibát, tévedést követnek el. Az igazság az, hogy a férfi fél: nem bocsátanak meg neki.

197. oldal (Fabula ,1995)

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők
Aquarius

A férfiak általában nem tudják, milyen váratlanul és radikálisan változhatnak szeretetteljes társból felelőtlen és távoli idegenné.

33. oldal, Trivium Kiadó, 2001.

Aquarius

Ha egy férfi bevonul a barlangjába, általában sérült a lelke, vagy egyedül próbálja megoldani a gondjait. (…) Ne üljünk közvetlenül a barlang szája előtt arra várva, hogy végre kijöjjön.

69. oldal, Trivium Kiadó, 2001.

Aquarius

Minél meghittebb a viszonyunk valakivel, annál nehezebb tárgyilagosan meghallgatnunk az álláspontját anélkül, hogy védekezni, visszavágni próbálnánk. (…) Nem az fáj, amit ilyenkor mondunk, hanem az, ahogyan.

142. oldal, Trivium Kiadó, 2001.

Szávitrí SP

A legtöbb vita nem abból keletkezik, hogy két ember nem ért egyet, hanem vagy a férfi érzi úgy, hogy a nő helyteleníti kiindulását, vagy a nő rosszalja azt, ahogyan a férfi beszél vele. Ha a férfiak és a nők megtanulnák egymást elfogadni és értékelni, nem kellene vitatkozniuk.

159. oldal (Fabula, 1995)

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők
Ciccnyog

Ha a férfi hallgat, a nő könnyen a legrosszabbra gondol, hisz a nők csak akkor hallgatnak, ha tartanak tőle, hogy mondanivalójuk a másik számára fájdalmas lenne, vagy ha azért nem akarnak beszélni valakivel, mert már nem bíznak benne, és lényegében semmi közük sincs hozzá. Nem csoda, hogy a nők megijednek, amikor egy férfi hirtelen elhallgat.

62. oldal (Trivium, 2013)

Aquarius

Attól, hogy az érzéseknek első hallásra nem mindig „van értelme”, még lehetnek jogosak és együttérzésre méltók!

135. oldal, Trivium Kiadó, 2001.

Ciccnyog

A férfiak megerősítésének titka az, hogy sosem szabad a megváltoztatásukkal, a „megnevelésükkel” próbálkozni. Természetesen minden nő meg akarja változtatni a párját – de ne engedjünk a kísértésnek. A férfiak csak akkor hajlandók megfogadni az ilyen ötleteinket, ha ők kértek tanácsot hozzá.

133. oldal (Trivium, 2013)