Mi ​történik, amikor…? 6 csillagozás

John Farndon: Mi történik, amikor…?

Mi történik, amikor kinyitod a vízcsapot?
Mi történik, amikor üzenetet küldesz az Interneten?
Mi történik, amikor telefonálsz a barátodnak?

Gondoltál már arra, vajon mi lesz a szeméttel, amit a kukába hajítasz? Vagy arra, hogy honnan jön a gáz a házatokba, amivel főztök?
És arra, hogy hová megy a szennyvíz, amikor lehúzod a vécét?

Lapozd át a könyvet. és mindezt megtudod.
A kihajthatós lapok feltárják előtted, mi történik, amikor pizzát rendelsz telefonon, vagy amikor levelet küldesz a világ másik végébe.

A Mi történik, amikor…? lebilincselő módon deríti fel a természetesnek vett hétköznapi cselekvések hátterét. Talán még a villanyt is nagyobb tisztelettel kapcsolod fel ezután!

Magyar Könyvklub, Budapest, 1997
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635485247 · Fordította: Nagy Sándor

Gelso>!
John Farndon: Mi történik, amikor…?

„Hatolj a felszín mögé! Derítsd ki a dolgok működését!” harsogja a borítón egy kis tábla… és valóban így van – ez egy bogarászgatós-olvasós-magyarázós-tájékoztató könyv, amely a gyerekeknek aprólékosan magyaráz és rajzol, alapos ismereteket ad 13 témakörben – azt hiszem, nem csak a fiamnak nyitotta ki a szemét egyes dolgokban…tetszik, bár tudom, hogy egy öt-hat-hétéves gyereknek nehéz megérteni és értelmezni egy-egy szakszót, mégis örülök, hogy az egyes témák szektornyelveinek elemei (egy-egy részből egy-egyet ragadok csak ki: pl. feszültségnövelő transzformátor – a villany, nyomólemez – az újság, meteorológiai alközpont – az időjárás jelentés, alumínium-szulfát – az ivóvíz, szénhidráttartalom – az ennivaló, virágárverés – a vágott virág, gáztárolók – a földgáz, rétegelés – a hulladék, távközlési műhold, mikrohullámú jelek – a telefon, iszapülepítés – a szennyvíz, osztályozás – a levelezés, az elektronágyú – a televízió és pl. hálózati elosztó az internet témaköréből) megjelentek, és ha nem is rögzülnek, de bekopogtak a gyerekek mindennapi szókincsébe; totál meg vagyok abban is győződve, hogy ezek a terminusok fogalmilag a rajzok, és a szülői felolvasás/megmutogatós magyarázatának segítségével egy-kettőre meg- és berögzülnek, megmaradnak, felsős korban pedig már beépül a szókincsükbe, használni fogják…én meg csendben figyelek… mert azért én is tanultam (vagy tisztáztam magamban) dolgokat… Számomra a legérdekesebb közé az Ivóvíz, Vágott virág, Szennyvíz és a Hulladék részek tartoztak, szívesen böngésztem jómagam is, Mi történik, amikor…? keresgéltem képeken… egyszóval nekem is és a kisfiamnak is igen hasznos tapasztalat és ismeretbővítés volt ez a hosszúra nyúlt kutatgatás…

Berike>!
John Farndon: Mi történik, amikor…?

Aranyos könyv! Amikor a gyerekeim kicsik voltak, nagyon sokat lapozgattuk. Érdekelte őket ez a téma. Most újra a kezembe vettem, polcrendezgetés közben akadtam rá. Kicsit visszarepített az időben.

zoltan_szabo>!
John Farndon: Mi történik, amikor…?

Imádtam ezt a könyvet gyerekként! Minden órákon át el voltam vele. Ajánlom mindenkinek, aki gyereknek szeretne könyvet venni :)

Zalkodi_Erna >!
John Farndon: Mi történik, amikor…?

Gyerekként nagyon szerettem ezt a könyvet, most sikerült beszereznem újra. Ismét elolvasva is érdekes, felnőttként is lehet tanulni belőle. Többféle témával találkozhatunk, mint pl.: mi történik a szennyvízzel, hogy termelődik az áram, mi történik a kidobott szeméttel stb. Minden rész érthetően, egyszerűen próbálja átadni a tudást. A megértést nagyszerű illusztráció segíti. Néhol már kicsit elavult, de legalább arról is lehet beszélgetni, hogy mi volt „régen”. Biztosan sokat fogjuk majd forgatni