Washington ​zárt ajtók mögött 4 csillagozás

A cég
John Ehrlichman: Washington zárt ajtók mögött

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

Az ​Olvasó kulcsregényt tart a kezében. Kettős értelemben is kulcsregény ez: nemcsak irodalmi műfaja szerint, hanem mert a könyv szerzője maga is egyik kulcsszereplője az évszázad politikai botrányához, a Watergate-ügyhöz vezető eseményeknek.
Ha igaz az, hogy a stílus maga az ember, akkor Ehrlichman itt talán akaratlanul is túlságosan sokat árult el főhőseiről. Ha valaki, akkor a szerző tudhatja, hogy a valóságban lezajlott-e szemtől szemben ilyen tartalmú és stílusú párbeszéd Nixon elnök és Helms CIA-igazgató között. Az azonban perrendszerűen oka lett az elnök bukásának –, hogy Nixon, két legközvetlenebb munkatársa, Bob Haldeman és John Ehrlichman útján (a regénybeli Frank Flaherty és Carl Cuncan), megfenyegette Helmset: ő is bajba kerülhet, ha a CIA nem működik közre a Watergate-betöréstől a Fehér Házhoz vezető nyomok eltüntetésében. A fehér házi „munkamegbeszéléseket” rögzítő magnófelvétel tanúsága szerint Nixon 1972. június 23-án – hat nappal a Watergate-betörés után –… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1977

>!
Kossuth, Budapest, 1980
266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630917106 · Fordította: Zilahi Judit

Kedvencelte 1

Várólistára tette 4

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

regulat>!
John Ehrlichman: Washington zárt ajtók mögött

Nekem tetszett.
Azért kezdtem bele mert a sorozat címére emlékeztem, magára a történetre nem. Nem csalódtam. Ehrlichman ismeri a gépezetet és hihetően (még az is lehet, hogy hitelesen) mutatja be. A játszmákat, az alkukat, ami vélhetőleg a világ minden pontján hasonlóak, csak az USA valamivel érdekesebb, mert nagy, mert erkölcsösnek szeretné láttatni magát.
Az egész regényt áthatja a Watrgate bűze-botrány.
Ehrlichman nem leplez le senkit, nem magyaráz el meg meg semmit, csak elmesél egy hasonló történetet, hogy mindenki azt lásson bele amit akar a Watergate-ügyből egy hivatalnok, jelen esetben a CIA igazgatója szemszögéből.
Az utolsó oldalakig nem tudtam, hogy a főszereplő Bill Martin, a CIA igazgatója vajon megússza-e. …valójában most sem tudom.

Mocskos játék a hatalom és a politika, nincsenek jó fiúk, csak kevésbé rosszak.

Fél csillagnyit levontam.
A kiadó hibájából. Véletlenül elolvastam Köves Tibor előszavát. Utószónak tökéletes lett volna, de előszóként majdnem elvette a kedvem az olvasástól.

>!
Kossuth, Budapest, 1980
266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630917106 · Fordította: Zilahi Judit

Ezt a könyvet itt említik


Hasonló könyvek címkék alapján

Réti László: A hasonmás
Jeffrey Archer: Párbaj
Stephen King: 11/22/63
Greg Iles: Lángoló kereszt
Stephen King: 11.22.63
Noah Gordon: Sámán
Paul Auster: 4 3 2 1
Sierra Simone: American Queen – Amerikai királynő
James Ellroy: Amerikai tabló
Richard Wright: Feketék és Fehérek