Drén ​fivérek (Káosz-ciklus 8.) 49 csillagozás

John Caldwell: Drén fivérek John Caldwell: Drén fivérek

Zmed, Hmuda és Lenk a Drén Királyság egyik leggazdagabb nemesi családjának sarjai. Apjuk halála után mégsem juthatnak hozzá jogos örökségükhöz, sőt, lopva kell elmenekülniük a hazájukból. Messze délre vándorolnak, beállnak zsoldosnak a kathír Khigraj Kán szolgálatába, s tagjai lesznek annak a seregnek, mely heteken át ostromolja sikertelenül Misthrell Várát. Devra Mistrell, a hírhedt Boszorkánykirálynő minden próbálkozást kudarcba fullaszt a mágiájával. A végső támadás előtt a Kán ezer aranyat ígér a Boszorkánykirálynő fejéért, s ez olyan összeg, amiért még egy nemesi sarj is hajlandó kockára tenni az életét. A drén fivérek egy kathír varázsló segítségével vakmerő akcióra vállalkoznak, és behatolnak a várba. Azonban a találkozás a Boszorkánykirálynővel egész életüket megváltoztatja…

„A drén fivérek erősek, gyorsak és sebezhetetlenek… Igazi középkori terminátorok!”
Mark F. Willson

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Cherubion Fantasy Cherubion · Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Budapest, 2015
Cherubion, Debrecen, 1996

Razor P>!
John Caldwell: Drén fivérek

Azt kaptam, amit vártam. Egy akciódús, nem túl hosszú, emiatt szinte végig pörgő történetet, ahol a humor sincs nélkülözve és a Worlukos ismereteket is bővíti egy keveset. István jól eltalálta a három testvér személyiségét, nem egymás másolatai voltak.

Cherubion, Budapest, 2015
Vác_nembéli_István_fia_istván>!
John Caldwell: Drén fivérek

A három fivér nagyon szerethető, jó és érdekes karakterek. jó a mágiájuk csak együtt ér valamit. Külön külön meghalnak.
Egyik pillanatban egymást védve harcolnak aztán eltelik újabb pár pillanat és már egymást sértegetik és jön a jól bevált ököl harc.
Eddigi káosz regényekhez nem sok köze volt , szeretem olvasni. néha jól esik ha csak pár száz oldalon kell átrágnia magát az embernek és nincs 5-600 oldalon elhúzva a sztori .

rheinfuss>!
John Caldwell: Drén fivérek

Évekkel ezelőtt olvastam utoljára a regényt, még amikor megjelent A Káosz fényei című kötetben (te jó ég, az már 17 éve volt!). Akkor faltam a Káosz Világán játszódó történeteket, de szinte semmire nem emlékeztem a Drén Fivérekből.
Most újraolvasva talán árnyaltabban tudom megítélni. Egy tipikusan worlukos, kardozó-varázslós, szerepjátékos elemeket gazdagon felmutató regényről van szó. Ugyanakkor Nemes István (pardon, John Caldwell) van annyira jó tollú zsánerszerző, hogy végig jól szórakoztam, és egyáltalán nem bántam meg az újraolvasást. Persze azóta már más fantasy regények is a kezembe kerültek, ha úgy tetszik, komolyabb történetek. A fivérek vitája, veszekedése az erdőben kicsit túlnyújtott és itt-ott zavaró volt, és néha egy KKK-könyvben éreztem maga (pl. nagy nehezen kinyitnak egy rejtélyes ládikát, és kincsek vannak benne, melyek felsorolását rendkívül fontosnak érezte a szerző).
Összegezve jó volt visszatérni ifjabb korom kedvelt világába, és biztos vagyok benne, hogy nem utoljára tettem ezt.

Fancsali>!
John Caldwell: Drén fivérek

Nem túl hosszú regény, ezért végig pörögnek benne az események, és az íróra jellemzően a megrázó fordulatok sem maradhattak ki. A három fivér nagyon szerethető, és annak ellenére, hogy testvérek NEM egymás másolatai. A stílus is igazán jól beleillik a Worlukos könyvek közé, a jól megszokott humort ezúttal sem hagyta ki a szerző.
BŐVEBBEN: http://fancsali-olvas.blog.hu/2016/05/07/john_caldwell_…

darkfenriz>!
John Caldwell: Drén fivérek

Tudom, hogy ez a kötet sem Skandar Graun-ról szól, de valahogy a Káosz virágai jobban tetszett. Ez egy közepes könyv volt számomra, persze John Caldwell humora továbbra is felhúzza a kötetet.
A drén fivérek zsoldosként küzdve védelmezik aktuális kenyéradójukat, de amikor Devra Mistrell felbukkan, ők se tudják hanyadán álljanak. Mágia, rejtett folyosók, drén harcmodor és persze rengeteg csatajelent, harc és árulás. Ahogy megszokhattuk.
Sajnos talán az eddig olvasott leggyengébb Káosz-könyv, de remélhetőleg a következető darab jobban be fog ütni…

GumiApo_Tóth_Péter>!
John Caldwell: Drén fivérek

Kötetről kötetre szépen egy egyre komplexebb történet alakul ki :)

Siriane P>!
John Caldwell: Drén fivérek

Nagyon vártam ezt a kötetet, mert kamaszkori emlékeimből derengett, hogy olvastam már a három fivérről, de valahogy csalódást okozott a történet.
Az egész szinte az elejétől a végéig másból sem áll, mint csatajelenetek sorából, ami egyrészről jó, mert gyorsan olvashatóvá tette a könyvet, másrészről hiányzott nekem a megfelelő tagoltság, a történet sodrának hullámzása, így egy idő után untam az állandó csihi-puhit.
Plusz a három testvér nekem nagyon egysíkú volt, bár az elején gondosan le volt írva, miben különböznek, és ott még rendben is volt, de a történet során mintha elvesztek volna ezek a jellemvonások, mert rengetegszer kellett visszaolvassak egy-két mondatot, hogy most épp kiről is volt szó…?
Úgyhogy nekem ez most csalódás volt sajna.

RetroVem>!
John Caldwell: Drén fivérek

Pörgős, akciódús, olvasmányos. A testvérek éretlen civakodása kicsit fárasztó volt. A kötetben a nagyívű történések inkább csak színesítő elemei a testvérek kalandjának, de a saját életükben is egy kis epizódnak/bevezetőnek tűnik az egész cselekmény.

péter86>!
John Caldwell: Drén fivérek

Remek kis kötet. Rövid terjedelméhez képest, korrektül felvázolt történettel, és jól kidolgozott karakterekkel. Az eleje talán kissé nehezen pörög fel, de miután belendül, nincs megállás. Talán a vége lehetett volna jobban is kidolgozott.

Egy kérdés viszont felmerült bennem így a sokadik Worluk könyv után…. Még pedig az, hogy létezik e olyan Worluk kötet, amibe egy térkép is van bele varázsolva, mert egy dolog, hogy a világ nagyon részletesen ki van dolgozva, de a tér valahogy nem tud összeállni a fejemben, hogy mi hol merre van.

getthefrakout>!

A papok a legalávalóbb csúszómászók ezen a világon, akik isten neve mögé bújva ájtatoskodnak, de valójában a hit nevében bármilyen ocsmányságra képesek!

Aligabacs>!

ELÉÉÉÉÉG! sikoltotta hisztérikusan Lenk, és úgy káromkodott, mint egy kathír yhamár, pedig azokat külön kiképzik a ronda beszédre.

Aligabacs>!

Zmed iszonyatos pusztítást végzett a testébe akaszkodó vérengzőkön, és úgy vergődött, úgy rugdosott, hogy rettenetes csapásaiból nem egyszer a közelben káromkodó Lenk is kapott. Sőt egy alkalommal, amikor oldalracsapott, és megszorította azt, ami az ujjai közé akadt, kiderült, hogy nem patkánnyal van dolga.
Azt neeee! vágta ki Lenk a magas C-t. Ne tépd leeee… Az nem patkány!
Rájöttem! kiáltott vissza Zmed, és máris elengedte öccse kényes testrészét. Egérnek is girhes lenne…

Káosz-ciklus sorozat · Összehasonlítás