Heidi 11 csillagozás

Johanna Spyri – Ronne Randall: Heidi

Heidi, az árva kislány boldogan él nagyapjával és virgonc kecskéivel a magas svájci hegyek között. Egy napon nagynénje magával viszi a nyüzsgő nagyvárosba, s ezzel gyökeresen megváltozik Heidi élete. Vajon visszatérhet-e valaha is nagyapjához és szeretett alpesi hegyei közé?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világhíres mesék Ventus Libro

Ventus Libro, Budapest, 2013
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155240188 · Fordította: Medgyesy Zsófia · Illusztrálta: Iva Sasheva

Gorkie>!
Johanna Spyri – Ronne Randall: Heidi

Kedves történet volt. Az eredeti valószínűleg szomorúbb, keményebb élete lehetett Heidinek.
Ez a verzió inkább való gyerekeknek, de így is tetszett. Kedvet kaptam az eredeti történethez is.
Az illusztrációk ebben még szebbek voltak. Csodaszépek.

FLauraM>!
Johanna Spyri – Ronne Randall: Heidi

Barátnőmhöz mentem át vendégségbe, majd lecsaptam rá. Aranyos kis történet bár túl szépnek tűnt… A két lány barátsága is túl fura volt, bár abban a korban nem tudom mi volt a normális. De minden esetre Heidinek nem volt a legszebb gyerekkora.
Kedvenc szereplőm a nagyapó volt, nagyon megkedveltem a személyiségét.

Jaina>!
Johanna Spyri – Ronne Randall: Heidi

Kedves kis történet, a mesekönyv nagyon igényes, gyönyörű illusztrációkkal. Jó tudni, hogy ez egy erősen kivonatolt, kisebb gyerekekre átszabott változat, nem az eredeti regény.

BoneB P>!
Johanna Spyri – Ronne Randall: Heidi

Még csak filmen láttam, de nem így emlékeztem rá. A filmben mintha lettek volna kemény jelenetek is. Szívszorító kis történet, happy enddel, és nagyon szép rajzokkal.