Heidi ​(angol) 13 csillagozás

Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol) Johanna Spyri: Heidi (angol)

What happens when a little orphan girl is forced to live with her cold and frightening grandfather? The heartwarming answer has engaged children for more than a century, both on the page and on the screen. Johanna Spyri’s beloved story offers youngsters an endearing and intelligent heroine, a cast of unique and memorable characters, and a fascinatingportrait of a small Alpine village.

Eredeti megjelenés éve: 1881

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Macmillan Collector's Library Macmillan angol · Wordsworth Children Classics Wordsworth angol · Puffin in Bloom HarperCollins, Puffin angol · Illustrated Classics for Everyone angol · Vintage Children's Classics Vintage angol · Collins Classics Collins · The Sisterhood Penguin angol

288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781847496652 · Fordította: Peter James Bowman · Illusztrálta: Susan Hellard
Puffin, New York, 2019
476 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780593114469 · Illusztrálta: Anna Bond
Macmillan, London, 2017

polimatilda I>!
Johanna Spyri: Heidi (angol)

A klasszikus gyerekkönyvek ugyan sokszor traumatikusak tudnak lenni, közben viszont továbbra is annyira szívmelengetőek és tanulságosak is. A Heidi szerencsére nem tartozik a traumát okozók közé, épp ellenkezőleg, egy végtelenül bájos történet, amit éppen ideje volt már elolvasnom (plusz svájci szerző, vagyis készülhet hozzá barangolás is).

Tudom, hogy volt egy nagyon szép, illusztrált Heidi kiadásunk, de a történetre abszolút nem emlékeztem, csak egy kép él a fejemben az egész könyvből. Őszintén nem számítottam arra, hogy ez most egyébként ennyire be fog húzni, de pár nap alatt elolvastam, mert szinte rögtön berántott.

Ez a kedves, természetkedvelő történet azonnal elviszi az olvasót a Svájci-Alpokba, és Heidivel együtt csodálkozik rá a szépséges tájra. (Egyszer saját szemmel is megnézném ugyanezt.) Mindeközben pedig az ember kap egy kedves és tanulságos történetet.

Egyetlen, ami nekem kicsit sok volt benne, azok a vallási részek, de a könyv eredeti kiadási dátumát tekintve ez nem volt meglepetés, és szerencsére nem volt túlságosan túltolva sem.

Lady_Hope I>!
Johanna Spyri: Heidi (angol)

Mikor Svájcban voltam így meséltem az otthoniaknak:
„Egy hegy tetején van a faházikónk, körbe zöld rétek vannak, reggel látom ahogy felkel a nap, és este ahogy lenyugszik. Postakocsival járok iskolába, a családnak tehenei vannak, és minden olyan mint a mesében.!”
Apa erre azt válaszolta: „Olyan mint a Heidi-ben.”
Most már értem miért.. :)

Szívmelengető olvasmány volt. Igazi élmény volt. Mindenkinek kívánom hogy olvassa el, és találja meg a maga segítő angyalát az életben.
Mert Heidi egy angyal az biztos.

emma_p>!
Johanna Spyri: Heidi (angol)

Aranyos kis történet, amitől megjön az ember kedve a svájci Alpokhoz, egy nagy gyerekkori kedvenc. Nekem icipicit sok volt benne a vallási rész, de még pont elviselhető.

peters>!
Johanna Spyri: Heidi (angol)

Nem hiszem, hogy valaha olvastam volna ezt a mesét, ha történetesen nem egy kihívás miatti keresés közben akad a kezem ügyébe ingyenes e-könyvként (AmazonClassics). Nagyon bájos és a végén könnyfakasztó történet, benne van minden mese klisé, angyali kislány, beteg kisgyerek, karót nyelt házvezetőnő, kecskék és a mindenki által gonosznak vélt mogorva nagypapa, aki a hegy tetején mindenkitől távol él, de mint kiderül nem csak okos, ügyes, hanem véletlenül aranyból van az ő szíve is. Valaki azt írta az értékelésbe, hogy ártatlan, ez a legjobb szó az egész könyvre. Annyira valószínűtlenül hat 2018-ban, mégis hirtelen egy svájci hegy tetejére vágyok kecskékkel és virágokkal és napsütéssel. Az egyetlen, ami miatt kicsit pontott vesztett nálam, az a terjedeleme, szerintem a célkorosztálynak (és azon felül sem) – pláne manapság – nincs ennyi türelme.

268 oldal · ASIN: B074W96M8D · Fordította: Lucy Coats
ViraMors P>!
Johanna Spyri: Heidi (angol)

Szívet melengetően ártatlan, tündéri könyv.
Gyerekként rövidített változatokhoz, és filmverziókhoz volt szerencsém, de épp ideje volt a teljes könyvet elolvasnom, mivel sem a magyar sem a német változat nem volt bent a könyvtárban, ezért angolul :) Az első mondattól az utolsóig nagyon szerettem, csak ajánlani tudom mindenkinek.