Az ​én bukott angyalom (Locke család 3.) 101 csillagozás

Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Lady ​Rebecca Marshallt az a megtiszteltetés éri, hogy udvarhölgynek nevezik ki a Buckingham-palotában. Az anyja el van ragadtatva, és azzal biztatja, hogy ennél nagyobb szerencse nem is érhette volna. A fiatal lány azonban egy számára idegen világba csöppen, és nehezen szokja meg az udvar légkörét, az intrikát, az irigységet. Hamarosan ő is belekeveredik a kalandokba, és önhibáján kívül egy nőcsábász hálójába esik.
Rupert St. John márkinál szebb férfit nemigen láttak még Londonban. Kivételes külseje Rebeccát még otthon, Norfordban elbűvölte, és magában Angyalnak nevezte a fiatal lordot, akinek még a nevét sem tudta. Annál nagyobb a meglepetése, amikor a palotában újra találkozik vele, méghozzá igen kínos körülmények között…
Rupert St. John kettős életet él, és titokban a királynő egyik kémjének dolgozik. A rosszul sikerült találkozás miatt teljesen félreérti Rebecca szerepét és szándékait. Azt hiszi, hogy egy haszonleső nővel van dolga, aki ráadásul a korona… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2014
362 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636897970 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Paulina_Sándorné P>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Aranyos történet volt. Bírtam Rebecca stílusát, tetszett, ahogy beszélt, vitatkozott. Nem semmi lehetett akkoriban bekerülni az udvarhölgyek közé. Az intrika, leselkedés, kutatás, kémkedés megvolt a történetben. Rupert nem semmi pasas volt. Bár jó párszor megráztam volna rendesen, amikor olyan csúnyán viselkedett Rebeccával. De nagyon bírtam, ahogy az öltözködésével mindig kiakasztotta az anyukáját. Jó volt figyelni hogyan alakul a sorsuk.

Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Csoda történt, emberek! Azt tudom mondani a Locke család egy részére, hogy tetszett! Ilyen nincs, és mégis van!
Habár a fordítással (tegeződés) és az idegesítő szereplőkkel (Elizabeth) még mindig nem vagyok kibékülve, ez a kötet igenis megérdemli a 4 csillagot! Izgalmas volt, tele nyomozással és intrikákkal, humoros volt, hála a sok civakodásnak és huzavonának, és szenvedélyes volt, a főszereplők összeillő párosa miatt.
A könyv végén kifejezetten örültem volna egy babás epilógusnak, hiszen a történet 3/4-e e köré épült, de ha azt nézem, hogy az első és második rész után hova jutottunk… Örülök, hogy fejlődött a sorozat!

Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Kicsit csalódott voltam ezzel a résszel kapcsolatban. Nem igazán tudtam vele haladni, mint szerettem volna, inkább nehézkesen. Annyira nem tudott megfogni most a történet. Ráadásul unalmasabb is volt a többi részhez képest. Rebeccát sem tudtam most megkedvelni, illetve Rupert sem nyűgözött le engem.
De, hogy ne csak rosszat mondjak, a mellékszereplőket kifejezetten szerettem benne. Ilyenek voltak Rupert testvérei, anyja, Lily vagy Nigel. Illetve a hajókázás Franciaországba.
Az utolsó részét a sorozatnak mindenképpen elolvasom, ha már eljutottam, de remélni tudom ,hogy ez a könyv volt a kakukktojás és a következő rész ugyanúgy fog tetszeni, mint az első kettő.

Navi>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Na, ez már kezdte megközelíteni a jó TR kategóriát. Még nem az, de közeledik. Remélem az utolsó rész már tényleg jó lesz.

Lelouch>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Főleg azoknak ajánlom, akik szeretik az 19.százas évek Angliájában játszódó könyveket, na meg persze Lindsey, Jordan vagy Quinn írásait.
Ez is egy szokásos Lindsey színvonalú könyv. :) Szóval tetszett, kivéve a vége.
Lehet én vagyok ilyen típusú, de ez a hirtelen megbocsátás, több hónapnyi szenvedés után, hát nem tudom, nekem nem életszerű. Ezt leszámítva, meg a szereplők konokságát, tetszett a könyv, szívesen olvastam volna még tovább is kicsit :)
Kíváncsi vagyok, hogy hány részes lesz a sorozat, mert Amandáról, de a két St. John-ról is szívesen olvasnék. Remélem ők is benne lesznek következő részeken .

Carlton_Lassiter P>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Ez volt a második könyv, amit ebből a sorozatból olvastam és ez sokkal jobban tetszett a másiknál spoiler. Sokkal több minden történt benne. Ez már kezd jobban hasonlítani egy Johanna Lindsey könyvhöz.
A cselekmény: 5 – Nagyon tetszett, hogy a Buckingham-palótába is bepillantást kaptam, igaz, hogy nem azon volt a hangsúly, de azért el lehetett képzelni. Nagyon pörgösre sikeredet a cselekménye. mindig is szerettem az ilyen kémtörténeteket, mivel ilyen esetekben mindig zajlik az élet. Mint itt is: hintóból való lövöldözés, álruhás kémkedések stb….
Szereplők: 4 – Azért adok erre egy négyest, mert nagyon zavart, hogy Rupert olyan makacs volt szinte végig. Jó tudom, inkább elővigyázatos volt, de akkor is. Szinte késztetést éreztem, hogy felpofozzam. Én Rebecca helyében hagytam volna az esetet. spoiler A végere viszont minden rendben lett. :)
Az nem volt jó, hogy mindenki mindenkit tegezett. Ez rontott az összképen.
Mindezek ellenére és mellette, nagyon jó kis történet volt, úgyhogy csak ajánlani tudom mindenkinek. Kíváncsian várom a sorozat többi részét is. :)

knitta02>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Nem szeretem a kémtörténeteket, de mivel ez a könyv egy olyan sorozat része, ami eléggé tetszik, így ezt is elolvastam. Az eleje nagyon nehezen ment, fel nem foghatom, miért akarna bárki is a Buckingham-palotában szolgálni, ahol ennyi intrika és ármány van, de szerencsére nem csak erről szól a történet. Rebecca okos, talpraesett csajszi, aki balszerencséjére a nem megfelelő személybe szeret bele (az angyali külső néha csalóka), ennek ellenére egész jól viseli a viszontagságokat az érzéketlen férfi oldalán. Rupert egyértelműen több szenvedést érdemelt volna!
Tetszettek Lady Sarah és Nigel játszmái, nagy kár, hogy nem az sült ki belőle, amire számítottam.
Kíváncsian várom a folytatást!

molfanad>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Majdnem négy csillagot adtam neki, aztán mégsem.
1. OK: Már az első résznél említeni akartam, és ott volt a legfeltűnőbb, ám kezdek hozzászokni: tegezés. Miért? Jó, én megértem, hogy az angolban nincs magázás-tegezés forma, de a magyarban van, és emiatt borzasztóan fájt.
2. OK: Villam-harag esküvő egyszer elment, na de kétszer?!
3. OK: Pletykálódás, mint főcselekményszál…
4. OK: Teljes szívemből megvetlek, vagy mégsem? – teketória nagyon elcsépelt már.

Gercuj_Bella P>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Kellemes csalódás volt az előző könyvekhez képest. Azt hittem, ennek olvasása is olyan nehezen, döcögősen fog menni, aztán két nap alatt felfaltam a könyvet. Szerethetőek voltak a szereplők, s bár az alapsztori nagyon elcsépelt, mégis lekötött eléggé ahhoz, hogy hamar a történet végére járjak.

sedit>!
Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom

Egész jó könyv volt. Az eleje nekem egy picit lassan indult be, de aztán már elég gyorsan gördültek az események. Aztán már azt vettem észre , hogy a végénél járok. Amivel szintén nem voltam elégedett, nagyon össze lett csapva. Semmi utószó, hogy tudhatnánk mi lett a szereplőkkel. De összességében nem volt rossz. Én szeretem ezeket a történelmi romantikusokat.

Lelouch>!

– St. John? – kapta fel a fejét Avery értetlen arccal. – Egy elveszett rokon?
– Egy új rokon, akinek még egy csodálatos jövevényt is köszönhetünk a családban. Ő a fivéred felesége.
Avery hitetlenkedő pillantást vetett Owenre, aki azonnal elpirult.
– Nem az övé, hanem az enyém, te ostoba! – förmedt rá Rupert.
Avery erre elnevette magát. – Ügyes próbálkozás, öregem, de engem nem lehet átverni. Te csak akkor fogsz megnősülni, ha csapdába ejtenek, és fegyvert szorítanak a fejedhez. Ezt magad mondtad!
Julie Averyhez vágott egy kanalat.
– Mi van? – méltatlankodott a fiú.
De közben Rupert is felállt, hogy jól kupán vágja az öccsét.
– Mi van? – kiáltotta Avery még hangosabban. – Én nem tréfálhatok, csak nektek szabad? Mi az ördög folyik itt?
– Úgy nézek ki, mint aki tréfál? – mordult rá Julie egy megsemmisítő pillantással.
– Nos… nem hiszem – ismerte be Avery, és kezdte magát kényelmetlenül érezni.
– Pontosan – vágta rá Julié.
Avery felállt, és kényelmetlenül feszengeni kezdett.
– Elnézést. Szeretnék most visszavonulni, hogy magamhoz térjek egy kicsit.

46. fejezet

Sippancs P>!

– Londonban már délelőtt is rendeznek álarcos bálokat? – kérdezte, mert eszébe jutott a férfi szokatlan öltözéke.
– Nem tudok róla. Miért kérdezed?
A lány a rikító színű kabátra mutatott.
– Egy szaténkabát fényes nappal? Nem tudod, hogy ez a piperkőcös viselet már évtizedekkel ezelőtt kiment a divatból?
A férfi felnevetett a gúnyos hang hallatán.
– Azért nem olyan régen. De ez a kabát az anyám miatt van rajtam.
– Az anyád szereti a harsány színeket?
– Biztosan hordana ilyesmit, ha nem félne mások véleményétől. De nem. Azért van rajtam, mert szörnyen felbosszantja, ha szatént hordok.
A lány felvonta a szemöldökét.
– És ez örömet okoz neked?
– De még mennyire.

Gercuj_Bella P>!

– Miért nem választod az igazságot? Általában elég jó alapot jelent, amire építeni lehet.

Sippancs P>!

– Aggódom anyám miatt, aki azt hiszi, hogy eltűntem! El tudod képzelni, mit fog érezni? Én vagyok az egyetlen gyermeke, az egyetlen élő hozzátartozója. Meg kell mondanod a hajónak, hogy azonnal forduljon vissza!
A férfi igyekezett elfojtani a nevetését, de ez nem nagyon sikerült.
– Szerintem a hajó nem fog hallgatni rám, hiába beszélnék hozzá.

Sippancs P>!

– Miért vagy ilyen átkozottul elragadó? – morogta.
A lány úgy meglepődött, mintha megütötte volna. Szemére hányja, hogy a külsejével csókra csábítja? Micsoda ostobaság ez?
Rebecca sértve érezte magát, és kicsit bosszantotta, hogy egy ilyen kellemes csók így ért véget.
– Elnézést. Mindjárt megyek, és sarat kenek az arcomra! – csattant fel ingerülten, azzal ellökte magától a férfit, és sietve elindult a folyosón.

Iloonka>!

– Kérlek, mesélj el mindent, a lehető legrészletesebben, én pedig igyekszem visszafogni magam, nehogy elmenjek egy pisztolyért.

Iloonka>!

– Lady St. John érkezett meg, hölgyem.
Rebecca egy ingerült hangot hallott a helyiségből.
– Vak vagy, Charles? Itt ülök az orrod előtt.
– Az új Lady St. John – helyesbített a lakáj

Iloonka>!

– Nem számítottam rá, hogy itt látlak, öregfiú – szólalt meg Raphael, amikor meglátta Rupertet.
Rupert elmosolyodott, és átugrotta a hátralévő lépcsőket, hogy csatlakozzon az előtérben álló párhoz.
– Megpróbálom mostanában korlátozni magam, és hetente csak három nőnél alszom. Éppen az egyik szabad napomon kaptatok el.

Iloonka>!

– Sosem gondoltam volna, hogy ilyesmit fogok tenni, de talán a királynőt kéne
megkérnem, hogy válasszon férjet nekem, mert eddig nem volt szerencsém. Ez lesz a harmadik szezonom! Legszívesebben elsírnám magam.
[…]
– Te jóságos ég, máris férjhez mentél? – kiáltott fel Amanda, majd siránkozva hozzátette: – Na, most már tényleg elsírom magam!

Iloonka>!

– Ügyes próbálkozás, öregem, de engem nem lehet átverni. Te csak akkor fogsz megnősülni, ha csapdába ejtenek, és fegyvert szorítanak a fejedhez. Ezt magad mondtad! – Julie Averyhez vágott egyk analat. – Mi van? – méltatlankodott a fiú.
De közben Rupert is felállt, hogy jól kupán vágja az öccsét.
—Mi van? – kiáltotta Avery még hangosabban. – Én nem tréfálhatok, csak nektek szabad? Mi az ördög folyik itt?

Locke család sorozat · Összehasonlítás