Aranyfényű ​szemek 38 csillagozás

Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Védett kis életében először kerül veszélybe Larissa Ascot békés, boldog karácsonya. Apja a gyarmatokra utazott üzleti ügyben, és már régen haza kellett volna térnie. Azt pletykálják, hogy cége csődbe ment. Egymásnak adják a kilincset a pánikba esett hitelezők, és a kilakoltatási határozat is megérkezik. Vincent Everett, Windsmoor bárója az, aki utcára teszi őket, ugyanakkor jótevőjük szerepében tetszeleg. A charme-os férfi menedéket kínál Larissának és beteg öccsének saját otthonában. Ám nem a jóakarat vezérli – a lány apját okolja öccse haláláért, és bosszút esküdött a család ellen. De a karácsony a csodák időszaka, s a fellángoló szerelem diadalt arathat a balsors felett…

Eredeti cím: Home For the Holidays

Eredeti megjelenés éve: 2000

Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635476175 · Fordította: Várkonyi Éva

Horace Dudley · Jonathan Hale · Larissa Ascot · Thomas Ascot · Vincent Everett

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Aranyos történet volt, nagyon tetszett.
Igazi kis könnyed olvasmány, kellemes karácsonyi történet.
Nekem megmelengette a szívemet Larissa tisztasága, ártatlansága a beteg testvére iránti mély elkötelezettséget. Na persze a szerelem sem maradt el, ami igencsak meghökkenti a bosszúszomjas férfi főszereplőt.
És mindez egy léha apa miatt történik, aki megszökött a gyarmatokra, adósságot hagyva maga után.

Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Az írónő legtöbb könyvéhez mérten meglehetősen gyenge regény. Nincs kellően kidolgozva, a szereplők sem túlzottan szimpatikusak, és hiába épül a karácsonyi varázslat köré a cselekmény, nekem még gyertyát gyújtani sem támadt kedvem tőle. Abszolút felejtős történet.

Orsolya_Mojzer>!
Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Nemhiába szeretem Johanna Lindsey könyveit. Ez a történet még a régi könyvklubbos időkből való. Tetszett, Vincent és Larissa egyaránt szimpatikus volt. Sok izgalmas dolog nem történt, de így is élvezhető a sztori. Csak kicsit rövid volt.

Paulina_Sándorné P>!
Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Larissa és Everett. Hát igen érdeseken indult a történet. A bosszú sohasem jó tanácsadó. Everett erre az érzésre hallgat, de aztán megjelenik az életében a nő. :-) Tetszett a történet, de valami még mintha hiányozna belőle. Larissa és Everett kapcsolatának alakulása, végkifejlete tetszett.

Annemary>!
Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Larissa apja nem megy haza, ráadásul a hitelezőknek adja minden pénzüket. Majd jön a kilakoltatás… Ekkor Vincent felajánlja, hogy költözzenek hozzá és mivel Larissa öccse beteg, meg is teszik. Ja, hogy épp egy bosszú eszközévé válnak?
Vajon ez a bosszú van annyira erős, hogy a hirtelen támadt „szerelmet” is felülírja? Vagy mégis győzedelmeskedik a szerelem?
Azt már nem is kell hozzátenni, hogy mindez karácsonykor :)
Szerintem aranyos kis történet, bár nem lett kedvenc.

Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

”Az igazi szerelem nem árcédulával érkezik, sajnálatos módon.”

Nem a legjobb könyve Johanna Lindsey-nek, de ettől függetlenül élveztem és nagyon sajnálom, hogy csak 200 oldal. ❤ Vincent és Larissa több oldalt érdemelt volna.

A történet érdekesen kezdődött. Vincent Everett egy levelet kap, amiben az öccse azt írja neki, hogy tönkretette őt George Ascot. Albert eltűnik és a bátyja arra következtet, hogy végzett magával. Ezért, hogy megbosszulja őt, rossz hírét kelti Ascot-nak, megszerzi a házat és így tovább. Tehát bosszút akar állni. Na és mi lesz ennek a vége? Teljesen tönkreteszi a családot? Vagy meggondolja magát? A bosszú soha nem jó tanácsadó… főleg akkor nem, ha egy férfi életében megjelenik egy csodaszép és jószívű nő.

Larissa és Everett jó szereplők voltak, bár jobban örültem volna, ha kicsit jobban ki vannak dolgozva a karakterek. Mindketten sok mindenen mentek keresztül, de végül rájuk talált a boldogság, és ez a lényeg.

Ha egy könnyed, rövid történetre vágysz, akkor érdemes elolvasni. ❤

Sünike>!
Johanna Lindsey: Aranyfényű szemek

Larissának tényleg sok mindenen kellett keresztülmennie, míg végre rátalált a boldogság. Élveztem a történetet.

Sippancs P>!

Sajnos elég egyetlen nemzedék, akit nem érdekel a családi történelem, s az el is vész.

Sippancs P>!

Az igazi szerelem nem árcédulával érkezik, sajnálatos módon.

Sippancs P>!

– Észrevettem, hogy még nem hozatott karácsonyfát. Általában mikor kezdi feldíszíteni? – kezdte a lány.
– Nem szoktam – hangzott az egyszerű válasz.
[…]
– De mikorra készülnek el a fa díszítésével?
– Nem szoktam fát díszíteni – felelt újra a férfi.
Larissa képtelen volt rá, hogy leplezze zavarát.
– Azt akarja mondani, hogy sosem állít fát?
A férfi összeráncolt a homlokát.
– Miért okoz ez gondot önnek?
– Mert… nekem mindig volt karácsonyfám. Azt hittem, mindenkinek… Gyerekkorában hogy ünnepelte a karácsonyt?
– Sehogy.
Larissa saját gyerekkora rengeteg karácsonyi élményére gondolt, a fadíszítés örömére, az izgalomra, ahogy egyre gyűltek az ajándékok a fa alatt… Azt, hogy a férfi semmit sem élt át ezekből, fel sem tudta fogni.
– Ön angol, igaz?

Kapcsolódó szócikkek: karácsony · karácsonyfa
Sippancs P>!

Ez a régi, jól ismert ölelés jelentette számára a melegséget, a kényelmet, a biztonságot, a szeretetet, és azt, hogy minden rendben lesz, hisz ez az ölelés volt az otthona, ezen csüngött gyermekkora óta. Ő volt az, az édesapja!

Kapcsolódó szócikkek: ölelés
rekamoly20 P>!

Ez az egyetlen dolog, amit tehetek, hogy ne hozzak szégyent rád, és ne legyek a terhedre többé.

rekamoly20 P>!

– Soha életemben nem tettem még ilyen alávaló dolgot, mint most, és a jövőben sem fogok. Ezennel felmondok, uram.
Vincent felhúzta a szemöldökét.
– Úgy érti, távozik? – kérdezte.
– Holnap reggel megtalálja az asztalán a hivatalos felmondólevelemet is.

Kapcsolódó szócikkek: Horace Dudley · Vincent Everett
rekamoly20 P>!

– Na, most már sajnálsz egy kicsit? – kérdezte Jonathan reménykedve.
– Nem – hangzott a válasz.
– A pokolba is… – dörmögte Jonathan.
– De szívesen látlak vacsorára – tette hozzá Vincent, mire a vicomte elnevette magát.

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Hale · Vincent Everett
rekamoly20 P>!

– Tudom, ki maga, Lord Everett – szakította félbe a fiú rezzenéstelen arccal. – A kérdésem az, vajon mit óhajt a nővéremtől, hogy ilyen türelmetlenül látni akarja?
– A legkevésbé sem vagyok türelmetlen.

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Ascot · Vincent Everett
rekamoly20 P>!

– Miért jött ide, Lord Everett?
– A titkárom meglehetősen zaklatottan távozott innen.
– Az az úr, aki ön előtt járt itt?
– Igen. És a hallottakból arra következtettem, hogy ön tévesen ítélte meg a dolgot.
– Hogy tévesen ítéltem meg a dolgot? Számomra teljesen világos, hogy kilakoltatásról szóló végzést kaptam. És ha ez nem lett volna egészen egyértelmű, úgy az Ön titkára volt szíves, és fennhangon elolvasta nekem, így tehát kizárt, hogy félreértettem volna.

Kapcsolódó szócikkek: Larissa Ascot · Vincent Everett