Titkos ​kert 116 csillagozás

Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal
Johanna Basford: Titkos kert Johanna Basford: Titkos kert

Johanna Basford nem is sejtette, amikor megrajzolta különleges kreatív és meditatív színezőkönyvét, hogy hatására 35 országban, több millió ember ­ – felnőttek és ügyes kezű gyerekek egyaránt ­ – fedezi fel magának az alkotás és az időtöltés ezen új módját.
A könyv végre megérkezett hozzánk is – ­ a gyönyörű rajzok arra várnak, hogy megtöltsd őket színekkel!
Ajánljuk a rajzolás és természet szerelmeseinek ­ – 10-től 99 éves korig mindenkinek ­-, akik tartalmas és pihentető kikapcsolódásra vágynak a mindennapokban.
Lépj be a Titkos kertbe, kalandozz ösvényein az elbűvölő indák, virágok és levelek között!

Eredeti megjelenés éve: 2013

Manó Könyvek, Budapest, 2023
104 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635844425 · Illusztrálta: Johanna Basford
Manó Könyvek, Budapest, 2016
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634030805 · Fordította: Boczán Bea · Illusztrálta: Johanna Basford
Manó Könyvek, Budapest, 2015

Pandalány P>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Bár nem „igazi” könyv, mégis én annak tekintem. Imádnivaló rajzok, amik a színektől igazán életre kelnek. Totál rá lehet kattanni, megfelelő rajzeszközökkel. :)))))
Kapott olyan kritikát a könyv, hogy nem igazán növeli a kreativitást, de szerintem ez nem igaz, mert növelheti úgy is, hogy a rajzok előre adottak & nekem „csak” színeznem kell. Kikapcsol, nem gondolsz közben a mindennapi dolgaidra, csak arra, hogy mit hogyan képzelsz el színesben. És minél többet pingálsz, annál szebben tudsz árnyalni, kombinálni a színeket.

Belle_Maundrell >!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Tök jó, hogy mindenhol ilyen magasztos véleményeket lehet róla olvasni, hogy felébreszti az emberek kreativitását és mindenki zen lesz tőle, de én egyszerűen csak úgy éreztem magam, mint az oviban, és imádtam. :D

tündérrózsa>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Azt hiszem, nem érdemes tovább halogatni a jelölést, hiszen ki tudja, mikor végzek vele, a betűket meg már úgyis „kiolvastam”.
Ez a könyv gyönyörű, színezni pedig jó.

Suzy25>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Gyönyörű könyv! Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki egy kis nyugalomra és kikapcsolódásra vágyik! Teljesen bele tudod élni magad, senki és semmi nincsen olyankor körülötted csak a könyv. A maga gyönyörű képeivel és azon gondolatokkal hogy mit és hogyan valósítsál meg benne.

bnori89>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Johanna Basford kézen fogott és visszavezetett abba a fantáziavilágba, amit gyermekként dédelgettem. Varázslatos világot alkotott papírra, amit kedvünk szerint tölthetünk ki színekkel. Aprólékos mintái, finom kacskarigós vonalai arra ösztökélnek, hogy azonnal ragadjak színes ceruzát, és merüljek bele a formákba. Merthogy az elmerülés a legmegfelelőbb kifejezés arra, amit ez a könyv a szórakozáson, a kreatív színezési élményen felül nyújt. Kikapcsol, relaxál, tulajdonképpen terápiaként is alkalmazható a színezés. Ez a könyv ékes példája annak, hogy a színezők nem csak gyerekeknek, de gyermeklelkű felnőtteknek egyaránt valók.
Az alkotó közzétett már néhány ingyenesen nyomtatható oldalt is a kiadványaiból. Ha hezitálsz, csak próbáld ki, színezz ki egyet közülük, garantáltan rákapsz!

mrsp>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Mikor felfigyeltem a Titkos kertre, nem gondoltam volna, hogy ekkora világszenzáció lesz, és hogy megjelenése után a könyvpiacot színezők százai fogják elárasztani, a triviális virágostól kezdve egészen a Trónok harcásig. Bevallom, nehéz helyzetben van az, akit nem az elején kapott el a színezési hullám, mikor még csak a Titkos kert volt, mert ahogy nézelődök a könyvesboltban, képtelen lennék választani a rengeteg opció közül. Nekem a Titkos kert volt az első színezőm (ezen kívül csak kettő másik van, a Bűvös erdő és a Japán minták) és nagyon a szívemhez nőtt.

A színezők gyönyörűek, aprólékosak, igazi pepecselős munka kiszínezni őket, de a végén az eredmény nagyon gyönyörű lesz. Az egyetlen problémám vele, hogy nem annyira változatos a téma, és a ceruzakészletek zöld és barna tagjai aránytalanul gyorsan elkopnak emiatt.

Azon a nyáron, mikor beszereztem, minden nap leültem egy kicsit színezni, és igaz, amit mondanak, legalábbis szerintem: tényleg nagyon megnyugtató. Kiváló relaxációs tevékenység, és mondjuk filmnézés, zene- vagy hangoskönyvhallgatás közben is nagyon jó pótcselekvés. Mindemellett az sem utolsó szempont, hogy nagyon megéri az árát: 3490 forintért 96 oldalnyi színezőt kapunk. Az első és hátsó pár, szöveges lapot leszámítva ez durván 90 oldal. Én általában (mondjuk attól függően, hogy milyen aprólékos az ábra) egy oldalt 2 óra alatt színezek ki. Tehát 3490 forintért kapunk 180 órányi tömény szórakozást, ami alkalmankénti színezéssel évekig kitart. Szerintem megéri befektetni egy ilyen színezőkönyvbe, nem fogjátok megbánni.

encus625 P>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Abból a szempontból nem igazi könyv, hogy betű végülis kevés van benne, de csodaszép rajzokból annál több. A színezést még nem fejeztem be, de apránként haladok vele. :)

Manó Könyvek, Budapest, 2015
Srác_a_tizedikről>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Akarom. – És miért nem nekem jutott eszembe?!

syeren P>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Csodaszép, részletgazdag képek jó minőségű papíron! :)

Coffee I>!

Johanna Basford: Titkos kert Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Ha addig maradna a „jelenleg olvasom” könyvek között, míg ki nem színezem, valószínűleg hosszú évekig ott maradna, úgyhogy inkább jelöltem olvasottnak. :)
Imádom, mert gyönyörű! Egész egyedi módon színezem, minden oldalt valakinek. Kitalálom, kire szeretnék közben gondolni, aztán hogy melyik oldal passzol hozzá leginkább, végül hogy melyik színek illenek hozzá. Édesanyám oldala már készen van, most készül @Lilkó oldala, aztán Fannié lesz soron. :)