Áfonyás ​muffin és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 3.) 176 csillagozás

Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Végy ​egy téli álmában szendergő kisvárost, pezsdítsd fel egy Téli karnevállal, amelynek díszvendége az egyik legismertebb televíziós főzőműsor sztárja, bolondítsd meg az egészet a város első polgármesterének kísértetével és máris készen áll minden Hannah Swensen újabb esetéhez.

A szingli cukrásznő ismét kénytelen nyomozni, hiszen Connie Mac, a sztár konyhatündér éppen az ő cukrászdájának a kamrájában kap a fejére halálos ütést egy baseballütővel. Ráadásul a fő gyanúsított: húgának egyik legjobb barátnője, akiről elképzelni sem lehet, hogy ilyet tegyen. S miután a Téli karnevál lékhorgász-versenyén a következő hulla is felbukkan a fagyos vízből, Hannah és húga immár mindent bevet a valódi gyilkos horogra akasztásáért.
És míg a vörös hajú nyomozónő kegyeiért Norman és Mike immár három kötet óta verseng, feltűnik az első szerelem, Greg is a városban, megnehezítve ezzel Hannah amúgy sem egyszerű magánéletét.

A sok fordulat és izgalom között már-már alig jut idő… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

Illia, Budapest, 2007
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638714848 · Fordította: Sacher Stefánia

Hannah Swensen · Andrea Todd · Delores Swensen · Lisa Herman

cicus61 P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Hannah és barátai megint belefutottak egy gyilkosságba. Kénytelen nyomozni, hiszen egyik legjobb barátnője és a városka sok lakója is gyanusított. Mondjuk Én is szívesen megcibáltam volna a haját az áldozatnak :) Hozzák a szereplők szokásos formájukat. Norman és Mike folyamatos versengése Hannah kegyeiért csak feldobja a történetet. Persze a végén minden kiderült és meglepő fordulatok bontakoznak ki.

nypiro P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Hannah és most már Andrea kalandjai tovább folytatónak. Szórakoztató, igazi kikapcsolódást nyujtó sorozat. Családi elemekkel, sok humrral. A szereplők csetlésével-botlásával. Kb el tudnám képzelni, hogy a valóségban is ilyen viccesek☺
Connie Mac a városban nyit boltot, amire tortát süt Hannah boltjában. De valaki annyira nem kedveli, hgy megöli.
Hannah és Andrea lassan Mike engedélyével üti bele az orrát mindenbe. Megvédik Normant. Kialálnak egy kíséretet és rengeteget esznek☺
A gyilkos kilétére sokáig nem gondoltam, hiszen a írónő elég sokára hozta be a könyvbe és kb nem is érettem akkor, hogy minek.
Kíváncsi vagyk vajon melyik részben és ki választ Hannah a két férfi közül? Már, ha választ☺

Illia, Budapest, 2007
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638714848 · Fordította: Sacher Stefánia
Paulina_Sándorné P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Hannah-val ez volt az első találkozásom. Jó szokásomhoz híven bele a közepébe. Szimpatikus nő, tetszik a humora, a stílusa. Bár a Mike és Norman közötti ingadozása engem idegesített. Bár volt, hogy a hármójuk részeinél jókat mosolyogtam. Főleg a könyv végén lévő vacsoránál. :-) Én Mike-nak szurkolok. Tetszett, ahogy Andreával együtt nyomoznak, izgalmas helyzetekbe is keverednek. Az anyjuk nem semmi figura. Mivel nem figyeltem eléggé a jelekre, vagy nem jól olvastam a sorok között, nekem meglepetés volt a gyilkos személye.

Orsi_olvas>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Aranyos és szórakoztató történet volt!
Lake Eden lakóit nagyon kedvelem,olvasás közben kedvem támadt egy kisvárosban letelepedni. Andrea és Hannah nagyon jó páros, jól kiegészítik egymást. Élveztem ahogy kikövetkeztetik, hogy ki lehet a gyilkos. A sütikről olvasva folyton éhes voltam :D
Móse most picit kevesebbet szerepelt és kicsit hiányzott a jelenléte.
Furcsa, mostanában valahogy egyre jobban zavarnak a szerelmi háromszögek. Szerintem ez a tinédzser kor után inkább kínos, mint izgalmas. Ha az ember nem tud választani két férfi között, akkor az valószínűleg azért van, mert egyik férfiben sincs meg minden, amire vágyik az ember lánya.
Habos, könnyed kis történet volt, kikapcsolódásnak ideális.

kolika>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Adott egy közismert nőszemély, akit eltesznek láb alól. Ki a tettes? Sok a gyanúsított, hiszen kiderül, hogy nem állt sorba Connie Mac, amikor a kedvességet osztogatták. Mindenkivel szemben ocsmányul viselkedett, s éppen ezért nehéz kideríteni, hogy kinél szakadt el a cérna. A sütivarázsló Hannahnak, na meg testvérének azonban nem okoz ez gondot. Együtt rájönnek a gyilkosság miértjére és így az elkövetőhöz is eljutnak.
Nem értem, hogy a főszereplő miért érez késztetést, hogy minden titok nyomába eredjen? Vagy ha ezt nem tudja legyőzni, akkor miért nem vált szakmát?
Na, meg miért kell egyszerre két férfival is valamiféle kapcsolatba bonyolódnia? Számomra ez inkább gyerekesnek hat. Egy ilyen korú nőnek azért egy idő után kellene tudnia, hogy mit és kit akar.Vagy az jobban legyezgeti önérzetét, ha két pasas érdeklődését tartja fenn?
Kikapcsolódásra, könnyed szórakozásra megfelelő a könyv, de semmi több.

Marcsi P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Ez rész tetszett eddig a legjobban a három közül. Nagyon szeretem Lake Eden lakóit és fantasztikus a kisváros. Kifejezetten tetszenek a folyamatos programok, amiket a lake eden-i élet felpezsdítéséért szerveznek.
Viszont van valami amit nem értek! Oké, Hannah és Andrea hatalmas koponyák és izgalmas és ésszerű, ahogy kilogikázzák ki is a gyilkos, de mit csinál közben a rendőrség? Nyomoznak ők folyamatosan, de hogy mi vagy ki után, vagy hogy hogy azt senki tudja. Gyakorlatilag annyira találkozunk a rendőrökkel, míg Hannah-t figyelmeztetik, hogy ne üsse bele semmibe az orrát, mert ők majd jól kinyomoznak mindent!
De nekem így is nagyon tetszik a sorozat és már várom a következő gyilkosságot! :)

Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Eddig ez a rész tetszett a legkevésbé a sorozatból. Mindig gyenge pontnak éreztem az ilyen könyveknél, hogy egy bizonyos számú kötet és bűntett után már nehezen lehet beadni a „gyilkosság rázza meg az idilli kisvárost”-szöveget. Itt is ez a helyzet, gyakorlatilag maximum három hónap telhetett el az előző könyv óta, de senki ki se borul, hogy úristen, miféle helyen élnek, minden bokorban gyilkos terem. Csak Delores akad ki, ő is csak azért, hogy mindig Hannah találja meg a hullákat, és ez árt a hírnevének. Én biztos paranoiás lennék egy ilyen helyen.

A történet még a limonádé krimikhez mérten is kiszámítható, a gyilkos kilétére és indítékára azonnal rá lehet jönni, amint felbukkan az első hulla. Engem most nem kötött le a nyomozás, és a téli karneválos körítést meg a lényegtelen mellékszálakat is feleslegesnek és soknak éreztem. Azt még mindig szeretem, hogy Hannah és Andrea együtt vetik bele magukat a rejtély felderítésébe spoiler. Viszont elég béna, hogy már megint az amatőröknek kellett megoldaniuk mindent, miközben a rendőrség… mit is csinált? Ez a szerencsétlenkedés eléggé rombolja a renoméjukat.

A szerelmi háromszög most idegesített, nem hiszem el, hogy Hannah nem tudja eldönteni legalább azt, hogy melyik pasival érdemes randizni. Mert ez így elég gáz, hogy egyik nap ezzel, másik nap azzal. Az első részben elvileg Mike-párti voltam (legalábbis az értékelésem szerint), de most már egyikük sem érdekel.
Hősnőnk egyébként sem hozta a szokásos formáját, sokszor kifejezetten tudálékosnak és lenézőnek hatott a viselkedése. Remélem, csak pillanatnyi elmezavar volt, mert ha így folytatja, nem lesz a szívem csücske. De a macskáját imádom.

A sütirecepteket továbbra is remek ötletnek találom, bár ezek közül talán csak az utolsót próbálnám ki megfelelő kombinációban, nem szeretem az ilyen brutálisan édes(nek tűnő) dolgokat. Viszont kedvem támadt egy jó kis áfonyás muffinhoz. Esetleg szedreshez, mert éppen eláraszt minket.

Minden panaszom megkoronázásaként még a fordítás is idegesített. Az első részt 2015-ben olvastam, a másodikat meg nemrég, de angolul, szóval nem tudom, hogy eddig is erőltette-e a fordító ezeket a fura, németesen hangzó kifejezéseket, de az agyamra mentek. Biztos vagyok benne, hogy eredetileg nem mondanak ilyeneket.

Egyelőre pihentetem ezt a sorozatot, mert most nem igazán vagyok ráhangolódva, de idővel majd folytatom, ha valami olyan könyvre vágyom, amihez nem kell megdolgoztatni az agyamat.

Juca P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Ó, te jó ég, szegény Hannah és Süti Éden. De a Téli Karnevál izgalmasnak tűnt, szívesen részt vettem volna rajta. Tetszett a hóemberépítő verseny.

Mike egyre kevésbé szimpatikus a számomra. Norman sokkal normálisabban viselkedik. És Hannah ez ügyben kiborított, mert nem tudom elfogadni, ha valaki két vasat tart a tűzben.

A könyv felén túl kezdtem gyanakodni a gyilkosra, spoiler Amúgy egyre gyanúsabb, hogy minden részben két hulla van. :P

Tetszett, hogy Hannah nem csupán a gyilkosságokról szerzett információt, hanem Janie-ről is megtudott egy titkot.

A végén felgyorsulnak az események, nagyon izgalmas és egyben ijesztő volt. Így a harmadik kötetre sikerült ráhangolódnom az írónő stílusára, és rájöttem a gyilkos személyére.

Csaba_P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Viszonylag nagyobb kihagyás után tértem vissza a sorozathoz, ennek ellenére otthonos, ismerős volt az egész. Továbbra is tetszik ez a kisvárosi történet pletykákkal, titkokkal, Hannah kisebb-nagyobb problémáival, kezdődő románcaival…
Most valahogy rejtélyesebb volt maga a nyomozási szál is, nem nagyon ugrott be ki lehet a gyilkos, mire kizárásos alapon rájöttem, hogy nagyjából egy valaki maradt aki szóbajöhet Hannah és testvére rájöttek az indítékra. Illetve van még egy nagy titok a történetben, arra is csak pár oodallal Hannah előtt jöttem rá…
Szóval egyre krimisebb, miközben megőrizte a bájos kisvárosi történetmesélést is.
Eddig ez volt a legjobb a három részből.

Judit_56 P>!
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Mostanában minden könyvvel vegyes érzéseim vannak. Ez valójában egy limonádé krimi, és túl sokat nem lehet tőle várni, de közben mégis vár valamit az ember. Ezt meg vagy megkapja, vagy nem.
Nekem most ez átjött, minden hibája ellenére.
Való igaz, hogy már így a harmadik könyv környékén elég nehéz elhinni, hogy ennyi gyilkosság történik egy szép kisvárosban, és az is kicsit nehezen csúszik le, hogy a rendőrség ennyire idióta. Hannaval semmi gond nincsen, szellemes és szórakoztató, tetszettek a kis évődések, főleg az anyjával. Viszont néha kicsit sok a Norman és Mike közötti ingázás, és most lehetetlenül idegesítő volt Andrea része.
De egy kis kikapcsolódásnak tökéletes, de ehhez is kell a megfelelő hangulat. Lehet, ha máskor kap el, akkor én is inkább panaszkodnék, de most inkább pozitív leszek (ami tőlem annyire nem megszokott).

dorcy01>!

– Kaphatok hot dogot?
– Kérhetek hot dogot? – javította ki őt Hannah.
– Neked nem kell megkérdezned, Hannah néni. Te felnőtt vagy, és bármit ehetsz, amit csak akarsz.

Belle_Maundrell >!

– Jaj, ne! Anya az. Meggyőződése, hogy egyfolytában hullaszafarin vagyok csupán azért, hogy őt zavarba hozzam.

Kapcsolódó szócikkek: Delores Swensen · Hannah Swensen

– Szia, anya.
– Ez igaz, Hannah? – kérdezte Delores.
– Micsoda?
– Hogy egy újabb holttestet találtál?
Hannah a testvérére nézett. Andreának rázkódott a válla a néma nevetéstől.
– Igen, igaz, anya. Újabb holttestet találtam. […]
– Jaj, Hannah! – Delores olyan hangosan sóhajtott, hogy Hannah-nak el kellett tartani a mobilt a fülétől. – Bárcsak ne keresnéd már magadnak a bajt.
– Én nem keresem, anya.
– Talán nem, viszont kétségtelenül vonzod. Meg kéne erőltetned magad, drágám.
Hannah ismét Andreára nézett, a húga szemlátomást élvezte a dolgot.
– Úgy lesz, anya. Komoly erőfeszítéseket fogok tenni annak érdekében, hogy ne találjak hullákat. Ezt megígérem.
– Hát, remélem is! Tönkreteszed a hírnevedet.
– Minden rendben lesz, anya. Még egyetlen kisgyerek sem kapott frászt tőlem, amikor meglátott az utcán.

Kapcsolódó szócikkek: Andrea Todd · Delores Swensen · Hannah Swensen
nypiro P>!

Andrea megette az egyik fánkot, mialatt Hannah kiitta a forró csokoládéját.
– Mi lesz a másik fánkkal, nem kéred?
– Nem igazán. Még mindig teli vagyok a reggelitől, Janie bundás kenyeret készített nekem reggelire.
– Megehetem? Én még mindig éhes vagyok, és nem tudom, miért. Egész nap úgy zabáltam, mint egy ló.
Hannah a testvére elé tolta a tányért. Ha nincs egy gyerek a pocakjában, ő megeszi az Andrea esküvőjén viselt bársonykalapot, a karimáját díszítő divatos francia csipkével együtt.

ÁrnyékVirág >!

Hannah lehunyta a a szemét. Ha Mike föléje magasodó komoly képébe nézett volna, feltehetően orrba vágja a férfit.

eeszter >!

Másrészt viszont, amikor szerelem kopogtat az ajtón, a józan ész kirepülhet az ablakon.

Habók P>!

Hannah-t ez az egész azokra a televízióreklámokra emlékeztette, amelyek egy holtbiztos black jack nyerőszisztémát hirdettek. Szerinte ugyanis, ha egy játékosnak tényleg van nyerőszisztémája, akkor semmi szüksége rá, hogy az erről írt könyvekkel házaljon.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás