Lányok ​és férfiak 23 csillagozás

Joanna Trollope: Lányok és férfiak

Jamest rettenetesen felzaklatja, hogy autójával véletlenül elüt egy idős hölgyet. Barátnője, Kate számára azonban az eset kapcsán felmerül egy kérdés: mit keres ő James mellett, aki huszonöt évvel idősebb nála, aki elfelejti magával vinni a szemüvegét, és elüt egy bicikliző idős nőt? James legjobb barátja, Hugh élete is válságba került, látszólag tökéletes és nála jóval fiatalabb felesége, Julia mellett. Hugh egykoron Nagy-Britannia legismertebb híradósa volt, de csillaga már hanyatlóban van – Juliáé viszont emelkedik: elindul jól jövedelmező tévés karrierje.

Négy ember – két meglett férfi és két fiatal nő, akik a lányaik lehetnének – küszködik az elégedetlenséggel, miközben két párkapcsolat kerül a szakadék szélére. Melléjük csapódik még egy Miss Bachelor nevű, függetlenségét hevesen védelmező vénkisasszony, és a kibontakozó események mindannyiuk életét örökre megváltoztatják.

Új kapcsolatok szövődnek, régi kételyek kerülnek felszínre, családok és sorsok zilálódnak össze.

Eredeti megjelenés éve: 1992

318 oldal · ISBN: 9789630984836 · Fordította: Dudik Annamária Éva
318 oldal · ISBN: 9789630985611 · Fordította: Dudik Annamária Éva

Csoszi>!
Joanna Trollope: Lányok és férfiak

Már több könyvet is olvastam az írónőtől, és azok nagyon tetszett. Ez már kevésbé. Sajnos egy picit csalódtam is. Ahogy már megszokhattuk, ezúttal is a családi kapcsolatokon van a hangsúly. A könyvben szereplő karakterek nem igazán kerültek közel hozzám. Sőt némelyik kifejezetten ellenszenves volt.

318 oldal · ISBN: 9789630984836 · Fordította: Dudik Annamária Éva
Mariann_ P>!
Joanna Trollope: Lányok és férfiak

Az írónőtől ahogy megszoktuk, párkapcsolati problémákról olvashatunk.
„Négy ember – két meglett férfi és két fiatal nő, akik a lányaik lehetnének – küszködik az elégedetlenséggel, miközben két párkapcsolat kerül a szakadék szélére. ”
Hát ez most nem a kedvenc témám, valahogy nem érzem becsapottnak egyik felet sem. Tudták mit vállaltak, a 25 év korkülönbség egy idő után már érződik.
Ez egy se jó, se rossz kategóriájú könyv volt.

nagy_anikó >!
Joanna Trollope: Lányok és férfiak

Nem túl lelkes értékeléseket kapott a könyv, ezért eléggé lesz ami lesz alapon álltam az olvasáshoz.
Egy házasság és egy párkapcsolat története.
James és Hugh barátok mindketten elmúltak hatvan évesek.
Kate és Júlia úgy huszonöt évvel fiatalabbak a párjaiktól.
Hugh és Júlia esetében még meg is értettem a házassági válság okát. Sok olyan esetről hallottam, amikor a mellőzöttség érzete depressziót, kilátástalanságot okozott.
Hugh az elismert híradós is ilyen időszakon ment át. Hogy Júlia lett a családfenntartó rosszul élte meg.
Katet már valahogy nehezebben tudom megérteni. Megijedt? Unatkozott? Önállóságra vágyott?
Akkor miért kötött ki rögtön egy másik férfi ágyában, karjaiban?
Markot nem ismerte, hiába figyelmeztette munkatársa, sajnálatos ami vele történt.
A befejezésre nem számítottam, de nem csodálkoztam.
Hogy ne csak nyomasztó problémák legyenek a „terítéken”, ezt nagyon jól ellensúlyozta Miss Bachelor, Leonard, Mrs. Chenget, Josephine.
Összességében egyáltalán nem volt rossz a könyv.

Inmelius_Mudri_Jolcsi>!
Joanna Trollope: Lányok és férfiak

A kutya is jódolgában vész meg, nem igaz?
Aztán már minden hiába.

Amikor megkérgesedik az ember, akkor már mindegy, hogy ki mit akar. Hidegen hagy a leglángolóbb szerelem is, és a legbűnbánóbb esedezés is.

Ami késő, az késő.

Van ilyen. A szerelem emlék, az emlék édes, az édes keserű.
Amúgy minden rendben van.

Gwener>!

Amikor megváltoznak a dolgok – mondta –, akkor az embernek egyszerűen meg kell tanulnia alkalmazkodni, nem igaz? És ha az embernek szerencséje van, akkor talán megtanul örülni is a változásnak, de legalábbis hozzászokik.

Zsonyka>!

Az ember mindig csak azt tudja, hogy az adott pillanatban mi tűnik számára helyesnek.Az utólagos okoskodás veszélyes és felesleges, rombolja az önbecsülésünket.

Zsonyka>!

Az élet elviselhetetlen, ha az ember nem érzi magát produktívnak.

Zsonyka>!

…helytelen meghosszabbítani az emberségtől megfosztott létet, amelyben megszűnik az önrendelkezés és bármiféle örömszerzés lehetősége.