Dinoszauruszok 34 csillagozás

Joachim Oppermann: Dinoszauruszok Joachim Oppermann: Dinoszauruszok Joachim Oppermann: Dinoszauruszok Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Néhány százmillió évvel ezelőtt lenyűgözően érdekes, mai szemmel elképesztő lények, a dinoszauruszok uralták a Földet. A könyv bemutatja a 60 legfontosabb dinoszaurusz fajt, vagyis az ősi „sárkányok” tündöklését és bukását, a Föld e korszakának izgalmas, lélegzetelállító drámáját.

Eredeti cím: Dinosaurier

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 2012
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632941363 · Fordította: Németh Mária, Varga Csaba · Illusztrálta: Manfred Rohrbeck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2009
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639446847 · Fordította: Németh Mária, Varga Csaba · Illusztrálta: Manfred Rohrbeck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2006
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 963944684X · Fordította: Németh Mária, Varga Csaba · Illusztrálta: Manfred Rohrbeck

nicosia P>!
Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Általában a Mi micsoda sorozat nagyon sok tudásanyagot ad át, így van ez a Dinoszauruszok esetében is. Ebben a tekintetben nincs is hiba, rendszerezett, alapos, és szerteágazó ismeretek tárháza a könyv. Van azonban benne jópár hiba, furcsa megfogalmazás, és valahogy aképek sem az igaziak. Lehet, az is, hogy kicsit elavult már a könyv, és ennél bőven vannak már jobb Dínós ismeretterjesztők is. Nem tudom pontosan mi miatt, de ez most annyira nem tetszett.

Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Bevallom, gyerekként nem szerettem ezt a sorozatot, ahogy az én gyerekeim se. A kisebbik dinoszaurusz-kihalás-tagadó lett, így noha ő kérte e könyv kölcsönzését, az utolsó oldalakat látva nem vette többet kézbe. A nagyobbikat csak simán nem érdeklik annyira már/még részletesen a dinók, amint az itt olvasható. Engem kivételesen megfogott. Tetszett. Örülök, hogy egy csomó mindent most megtudtam.

nikolett_z>!
Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Egy teljesen hétköznapi péntek reggelen gyanútlanul kortyolgattam a kávémat, amikor az 5 éves kislányom megállt előttem és úgy kapásból feltett vagy 20 kérdést a dinókról. Kb. kettőre tudtam válaszolni, úgyhogy elkértem a könyvtárból ezt a könyvet. Tökéletes választás volt, szép illusztrációkkal és rengeteg információval rendelkező ismeretterjesztő könyv. Párszor el kellett olvasnom, olyan nagy hatással volt a gyerekekre, szóval most már én is tudom pár dinoszaurusz nevét. :D

Vrahno>!
Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Tény, hogy a könyv hemzseg a hibáktól és az olykor még nyelvtanilag is nehezen értelmezhető mondatoktól, de ezt jóhiszeműen a magyar fordító figyelmetlenségének titulálom – komolyan, haver, mit szívtál, amikor olyanokat írtál, hogy egy óriásdinó négyszer akkora, mint egy 2,5 méteres kisdinó karja (ami az előző oldalon mellesleg még 4 méteres volt)? Látom, a német „saurier” szó magyarításába is beletört a fogad.

Egy átlagos, gyerekeknek szánt, kora 90-es évekbeli dinoszauruszos könyvhöz képest egészen korrekt, habár mára tudományos szempontból nagyon csúnyán elavult és vajmi keveset nyújt egy modern érdeklődőnek. Egy-két gondolata máig megállja a helyét, de összességében inkább csak azoknak ajánlom, akik szeretnek elmosolyogni a régi tudományos írásokon vagy akik gyűjtik a sorozatot. A képekért sem érdemes megvenni, talán egy-kettő minősíthető van köztük.

mmili>!
Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Érdekes, színes, alap könyv a dinókról. Gyerekkorom kedvenc műve.

Am_r7b>!
Joachim Oppermann: Dinoszauruszok

Pár elírástól, és gondolatmeneti kuszaságtól eltekintve (mikor még valószínűleg az író sem jött rá, mit akar kifejezni), egészen pofás könyvet sikerült összehozni. Mivel a téma is közel áll hozzám, és összességében jól is van megszerkesztve, így simán megérdemli a 4-est. Jó könyv, és érdekes.

lenne P>!

A dinoszauruszok életkorát több mint 200 évre becsülik. Talán még a 300 éves kort is elérték. A tudósok úgy vélik, hogy az óriásdinoszauruszok 40-50 éves korukban váltak ivaréretté. Az apróbb fajok ennél lényegesen rövidebb ideig, talán 10-20 évig éltek.

41. oldal, A dinoszauruszok általános jellemzői

lenne P>!

Néhány kutató szerint a dinoszauruszok óriási étvágya nagy mértékben hozzájárult a Föld növényvilágának gyökeres átalakulásához.

17. oldal, A növényevő óriások, Mit ettek az óriásdinoszauruszok?