Doktor ​Proktor pukipora (Doktor Proktor Pukipora 1.) 231 csillagozás

Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Doktor Proktor, a kétbalkezes professzor maga sem sejti, milyen kalandokba keveredik majd, amikor véletlenül feltalálja a földkerekség legnagyobb erejű pukiporát, ami bárkit képes az űrbe röpíteni. Ám amíg két kisiskolás segítője azon dolgozik, hogy a találmány híressé és gazdaggá tegye őket, a csodaszer híre illetéktelenek fülébe is eljut. A doktor hamarosan egy szökésbiztos cellában találja magát, a gonosz ikerpár ellopja a találmányt, és egy folyton éhes anakonda is beszabadul Oslo szennyvízcsatornáiba. Közben pedig feltartóztathatatlanul közeleg a nemzeti ünnepre gyakorló iskolai katonazenekar…

A világhírű skandináv krimiíró Doktor Proktor-sorozatát már több mint 20 nyelvre fordították le. A főszereplők fergeteges kalandjait elképesztő fordulatok, abszurd humor és a Nesbø-féle különleges atmoszféra teszi feledhetetlenné.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: POKET ifjúsági POKET Publishing, Kolibri, Móra

Kolibri, 2023
258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635994366 · Fordította: Petrikovics Edit · Illusztrálta: Mike Lowery
Kolibri, Budapest, 2021
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634378624 · Fordította: Petrikovics Edit · Illusztrálta: Mike Lowery
POKET Publishing, Budapest, 2020
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158152334 · Fordította: Petrikovics Edit · Illusztrálta: Mike Lowery

Kapcsolódó zóna

!

Jo Nesbø

183 tag · 87 karc · Utolsó karc: 2023. március 29., 19:38 · Bővebben

Bulle · Doktor Proktor · Juliette Margarin · Lise · Madsen (a karmester) · Strobe tanárnő · Thrane úr · Tryls Thrane · Trym Thrane

Norvégia · Ágyú utca · Oslo

robinson P>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Elég nagy tartózkodással voltam a téma iránt, némi viszolygással olvastam… de mégis Nesbo. Próbáltam azt a régi kissrácot előásni lelkem mélyéről, több-kevesebb sikerrel.
Kell az a plecsni, kerül, amibe kerül.

Molymacska>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Mindenképpen kijelenthető, hogy ez egy nagyon furcsa, és egyáltalán nem mindennapi könyv volt. Mondjuk hogyan lehetne átlagos gyerekkönyv, ha Jo Nesbø írta, aki annyi skandináv krimivel szórakoztatja a nagyérdeműt. Ez néhol azért meglátszik a nem mindennapi kalandokban is, bár ezt szeretném inkább az író fantáziájára fogni. spoiler
A történet arról szól, hogy egy őrült tudós van a gyerekek szomszédjában, és a jófajta őrült, szóval barátságos, és a nadrágja is megvan neki, és elkezdenek kísérletezni, így találják fel a pukiport. A porral pedig kezdeni kell valamit, közben mindenkivel mindenféle történik, a végén pedig elérkezik a nagy nemzeti ünnep, és mindenki boldog.
Azt hittem, hogy a könyv alapvetően a viccekre, poénokra fog épülni (ha már puki ugye), de valahogy mégsem. Vagyis tény, hogy vicces, de nagyon mérsékelten. Nem olyan, amin hangosan nevet az ember, hanem olyan, amin el-el mosolyodik az abszurditása miatt. Ellenben mindenképpen a pozitívuma a könyvnek, hogy nem ízléstelen (bár van benne puki, de nem aköré, hanem a por köré épül a történet), hiszen ettől pont nagyon féltem, de egy határ mindig volt benne, és sosem ment alpári stílusba a könyv.
Ami jó benne, hogy bár alapvetően fiús könyvnek tűnik kívülről, a csapat tagja egy lány is, Lise, emiatt igazából bármely gyereknek adható, ugyanúgy szórakoztató lehet számára is. Gördülékeny a történet, nagyon sebes folyású, visz magával, és borzasztó kalandos is, így mindenképpen érdemes alsós-felsős korosztálynak megpróbálkozni vele.
Ami nekem furcsa volt még benne, hogy folyamatosan követhetjük a nap állását, és ez ad viszonyítási pontot. Hihetetlen sok (amúgy teljesen aktív) leírás van a nap állásáról, ami nekem elsőre furcsa volt, de a végére igencsak megszerettem.
A rajzok nagyon egyszerűek, de hangulatosak, illeszkednek a történethez. Kicsit arra számítottam, hogy jobban összhangban lesz a szöveggel, és nem lesz ennyire egysíkú (mint egyoldalas, mind egyszerű), de így sem volt rossz, csak olyan egyszerű.
Szerintem ez az a könyv, melyet igazán csak a gyerekek tudnak szeretni, felnőttek pedig azt mondják (ha szerencsénk van), hogy nem rossz. Hát én is így vagyok ezzel. Szülőknek nem feltétlen ajánlom, mert felnőttként annyira azért nem érdekes, de a gyerekek biztos, hogy imádni fogják.

Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Nagyon mókás könyv, biztos, hogy 10 évesen off is tetszett volna. Vevő vagyok az ilyen „hülyeségekre”, mint a pukipor. A rajzok aranyosak.

POKET Publishing, Budapest, 2020
Milli88 P>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Nem gondoltam, hogy eljutok valaha abba az életszakaszba, hogy a pukiról olvassak könyvet. Hogy egy könyvecske konkrétan a köré fog felépülni. Vicces, ifjúsági, felnőtt fejjel is olvasható szösszenet volt. :)

Lorenza_Pellegrini>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

A család egyik új kedvence. A legjobb benne az hogy már egy egész sorozat van belőle, így nem kell várni a következőre. Megszerettük Bullét és Lisét. Doktor Proktorért pedig mindenki egyöntetűen rajong. A történet lehetett volna kicsit izgalmasabb is, de alig várjuk a következő részt.

Turms>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Kellemesen elmebeteg iromány. Nekem néha már sok volt, nem is annyira a puki, mint inkább a csatornában mászkálás, de a gyerekek élvezték, és ez a lényeg.

Kolibri, Budapest, 2017
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634371403 · Fordította: Petrikovics Edit · Illusztrálta: Mike Lowery
Papírra_vetett_gondolataim>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Eleinte fura volt számomra, hogy egy mesét olvasok a szerzőtől, de amikor ezen túllendültem már igazán élveztem az olvasást. Egy igazán humoros kötetről van szó, ami jó párszor megmosolyogtatot. :)

konyvolvaso>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Se nem vicces, se nem mulatságos, se nem izgalmas. Nem igazán tudott lekötni a könyv, meg nem is ragadott magával. Sajnálom ez most nem jött össze. Ezek után félve nézek a többi Nesbo-ra. A pukiporból nem kérek, untig elég, sőt még sok is volt.

kratas P>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Tudom, hogy mitől döglik a légy, akarom mondani miért tetszik ez a könyv az ifjú olvasóknak, de lehetett volna több szellemes szellentés…. de kíváncsi vagyok a folytatásokra, hogy hova lehet még ezt fokozni :)

bokrichard>!
Jo Nesbø: Doktor Proktor pukipora

Nos, aki végigér a felnőtt könyveken, és valami Nesbo-re vágyik, annak még mindig itt van ez! Annyira nagy szerencse, hogy nem tartotta meg csak a kislányának ezt az agyamentséget, mert nagyon jóó! Fing, puki, bélgáz vagy flatulencia, nevezhetjük bárminek, ősrégi poénforrás. Aki még nem fáradt ezekbe bele, az nyugodt szívvel fog ezeken a hülyeségeken hahotázni. Doktor Proktor, a gyerekek, Anna Konda, és a többi őrültség, melyet nem lehetett unni. Eredeti, nagyon izgi, vicces, kalandos, egyszóval: állat! Egy probléma, hogy néha-néha kicsit döcög, kicsit nem annyira gördül, amennyire lehetne, de lehet, hogy a műfajtól szoktam el igazán. De örömmel, és gyermeki lelkesedéssel folytatom a kalandokat!

Manni>!

– […] Elválaszthatatlanok voltunk, mint egy atom két ellentétes töltésű részecskéje.
– He?
– Ó, elnézést! Mint a mágnes és a hűtőajtó.

FeketeAlex I>!

Hiszen mindig jólesik, ha az embert megdicsérik, amikor valami nagyon okosat mond.

FeketeAlex I>!

Levegőt préselt a trombitába, s az mekegni kezdett, mint egy tengeribeteg kecske. Eddig viszonylag kevesen hallottak tengeribeteg kecskéket mekegni, de biztosan állíthatom, hogy ilyen a hangjuk.

Kapcsolódó szócikkek: kecske · trombita
FeketeAlex I>!

– Ha nem csal a szimatom, halgombócot fogunk enni.

FeketeAlex I>!

– Nahát, meg vagyok róla győződve, hogy két Idiotus Colossalus áll előttem. Érdekes.

FeketeAlex I>!

– Hm, mi lehet ez? Párizsi szelet? Nem, kicsit keletebbről. Gulyásleves? Nem, egy kicsit nyugatabbról. Bécsi szelet? Igen, ez lesz az!

FeketeAlex I>!

Miközben Lisét méregette, Bulle mutatóujja szakadatlanul dolgozott a fülében. Végül kihúzta, megszemlélte a kutatás végeredményét, és egy elégedett bólintás után a nadrágszárába törölte.

FeketeAlex I>!

Oslo egy egészen kicsi országnak, Norvégiának az egészen kicsi fővárosa.

Kapcsolódó szócikkek: Norvégia · Oslo
FeketeAlex I>!

És most itt ez a két tohonya nagyfiú. Szélesen vigyorogva és egy-egy gyufaszálat rágcsálva.

Manni>!

A Dølgen iskola katonazenekara úgy masírozott és muzsikált, mint azelőtt még soha. Egészen sok hangot eltaláltak, és talán még soha nem voltak ennyire közel ahhoz, hogy ütemre játsszanak.

Doktor Proktor Pukipora sorozat · Összehasonlítás