Lótusz ​a tűzben 7 csillagozás

A zen gyógyító ereje
Jim Bedard: Lótusz a tűzben

Vajon hányan fogadják felkészülve elmúlásukat? – kérdeztem magamtól. Hamarosan valamennyien szembekerülünk az élet mulandóságának tényével. Ne ragaszkodjunk hát testünkhöz, mert az az enyészeté lesz. Halálunk elkerülhetetlen. Múlhatatlanul fontos, hogy egyetlen pillanatot se vesztegessünk el haszontalanságokra!
1995-ben Jim Bedardról megállapították, hogy akut mieloid leukémiában szenved, s tíz napja van még hátra. A harcművész és zen tanítvány, Jim minden szellemi erejét fölhasználta, hogy szembenézzen a halál tudatával és az igen fájdalmas orvosi kezeléssel. Drámai történetén keresztül betekintést nyerünk a zen gyakorlataiba,. amelyek segítenek megbirkózni az érzelmi és testi kínokkal. A könyv feltárja a szenvedés okainak alapvető kérdéseit, valamint, hogy a karma tanításai hogyan tudnak segíteni a betegség elfogadásában, amelyben végül is lelki életünk elmélyítésének lehetősége rejlik. A karmát nem kerülhetjük el, azt azonban megválaszthatjuk, hogyan fogadjuk el sorsunkat.

Eredeti cím: Lotus in the Fire – The Healing Power of Zen

Eredeti megjelenés éve: 1999

Édesvíz, Budapest, 2000
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635283806 · Fordította: Béresi Csilla

Galambdúc>!

Jim Bedard: Lótusz a tűzben A zen gyógyító ereje

Nem elvont, hanem inkább tanulságos és elgondolkodtató gyógyulástörténet. Akik komoly betegséggel küzdenek, nagy erőt meríthetnek belőle. Egyszerű, túlzásoktól mentes, figyelemre feltétlen érdemes. Nekem, akármikor belelapozok, erőt ad és újra meg újra elhiteti velem, hogy a szellem és lélek milyen hatalmas dolgokra képes. Abszolút kedvenceim egyike.

Jim Bedard: Lótusz a tűzben A zen gyógyító ereje

Nagy erő lakozik ebben a könyvben. Olyan téren is segítség ez az írás, hogy a karma törvényét szem előtt tartva inkább elfogadásra ösztönöz, mint esetleg saját magunk hibáztatására. S nagyon találó az a meglátás benne, hogy az egészséges emberek mennyire bírják olykor „tudni”, hogy mitől is gyógyulna meg a beteg!

Jeffi P>!

Jim Bedard: Lótusz a tűzben A zen gyógyító ereje

Emlékszem, amikor olvastam, akkor nagyon nagy hatással volt rám. Remek könyvnek találom, tanulságnak és pozitív dolognak.

pat P>!

Jim Bedard: Lótusz a tűzben A zen gyógyító ereje

Meglepő, de egész jó. Messze nem olyan ezoterikus, mint amennyire azon a polcon tartják mindenhol.

eeszter>!

Ha ma megkérdez valaki, hogyan segíthetne embertársain, azt felelem:
– Adj vért!

eeszter>!

Mikor segítséget kértem, a nem-elkülönülés igazságát éltem át.

Molu P>!

– A magam részéről, ha nem éppen a hasmenéssel kínlódom, akkor a székrekedés van soron, ami spirituális bonyodalmakat okoz számomra.
Egy pillanatra kiélveztem az értetlen pillantásokat, majd magyarázatba fogtam:
– Tudják, buddhista vagyok, s a buddhistáknak a középúton kell járniuk.
Mikor kimentem valamennyien dőltek a kacagástól.

124

Molu P>!

Volt egy kacsa az ágyam alatt szükség esetére, noha nem sok hasznát vehettem, ha egyszerre vett elő a hányinger és a hasmenés…. Megnéztem magam a tükörben. Zöld epe maszatolta be az arcomat, csöpögött végig a karomon; a lábszáramra, lábfejemre és a padlóra ráfröccsent a hasmenéses ürülék. Tükörképem elesettnek, aszottnak tűnt. A pulzusom 40-re esett vissza, a vérnyomásom viszont az egekbe szökkent…

206-207